GRA: Co to za miejsce?
Nie, nie. Przepadły bezpowrotnie niestety. Obstawiam, że pływają w Dunaju Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
To jeszcze dodam ujęcie od strony leżącego Abrahama, przynajmniej Ghandi, który zniknął jest trochę widoczny z innego kąta.
[Obrazek: i58x88.jpg]
Ale moje zdjęcie nie jest prawdziwie historyczne. Na samym początku na środku okręgu, na tym metalowym bolcu była śliczna, doskonała, złota kula i to na nią patrzyli ci wszyscy zgromadzeni. Parę miesięcy później, gdy robiłam zdjęcie, kuli właśnie już niestety nie było.
Odpowiedz
Aktualna zagadka:

(13-09-2012, 19:16)fvg napisał(a): A gdzie natrafimy na coś takiego? Uśmiech

[Obrazek: 2dm85cx.jpg]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
W oddziale Muzeum Narodowego w Vértesszőlős.
W tym miejscu w 1965 roku znaleziono fragmenty kości czaszki, odciski stóp i narzędzia praczłowieka (archantropa).
Wiem to z internetu.
Odpowiedz
Tak! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
(09-09-2012, 19:48)andrasz napisał(a): To teraz moja zagadka. Zdaję sobie sprawę, że może być trudna, dlatego zacznę od małej podpowiedzi.
Zamazałem napis, ale de facto ten napis już nie jest aktualny.
Fotografię musiałem znaleźć w internecie, bo na wszystkich zdjęciach tego miejsca robionych przez mojego syna na pamiątkę, ja stałem przed tą bramą. I to też jest mała podpowiedź Oczko

[Obrazek: zagadka9.jpg]

Nieśmiało przypominam o mojej zagadce.
Dla ułatwienia podpowiem, że to jest Budapeszt.
Odpowiedz
Jeszcze coś musisz nam podpowiedzieć Uśmiech Czy to jest brama kąpieliska?
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
(17-09-2012, 15:20)fvg napisał(a): Jeszcze coś musisz nam podpowiedzieć Uśmiech Czy to jest brama kąpieliska?

Nie, zupełnie nie w tym kierunku.
To jest brama zakładu przemysłowego, a przynajmniej kiedyś był to zakład, teraz pozostał napis nad bramą.
Odpowiedz
Ja spróbuję wywnioskować z tego, czego dowiedziałem się w ciągu ostatnich miesięcy. Czy za tą bramą nie rozciągał się teren kamieniołomów, dających nazwę X dzielnicy?
Odpowiedz
(17-09-2012, 19:30)moziba napisał(a): (...) Czy za tą bramą nie rozciągał się teren kamieniołomów, dających nazwę X dzielnicy?

Jesteś blisko, o tyle, że jest to faktycznie X dzielnica.
Jednak nie jest to teren kamieniołomów (a przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo), ale na pewno teren przemysłowy.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gra w kolory Klimaty Węgierskie 23 22,639 20-06-2017, 14:47
Ostatni post: biler27
  GRA: Co to za osoba? fvg 150 96,775 31-12-2012, 21:21
Ostatni post: Woreczko Jan
  Za co lubisz Węgry? domekurenaty 24 32,558 04-10-2012, 17:22
Ostatni post: Brak



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 24 gości