GRA: Co to za miejsce?
Moja zaległa zagadka:

[Obrazek: pc30p.jpg]
Odpowiedz
Za trudne?
Podpowiem, że jest to świątynia nauki.
Odpowiedz
Czy to jest Uniwersytet w Pecs?
Odpowiedz
(21-09-2012, 22:21)andrasz napisał(a): Czy to jest Uniwersytet w Pecs?

Tak na dodatek Wydział Humanistyczny (Bölcsészettudományi Kar).
Odpowiedz
Tak jest. To moja szkoła. Kiedyś składający się tylko z dwóch wydziałów (ekonomicznego i prawa i administracji) Uniwersytet Janusa Pannoniusa, obecnie pozbierał wszystkie wyższe uczelnie w mieście i stał się prawdziwie wielowydziałowy.
Odpowiedz
(22-09-2012, 8:20)Ranyjulek napisał(a): Tak jest. To moja szkoła. Kiedyś składający się tylko z dwóch wydziałów (ekonomicznego i prawa i administracji) Uniwersytet Janusa Pannoniusa, obecnie pozbierał wszystkie wyższe uczelnie w mieście i stał się prawdziwie wielowydziałowy.

Skoro odgadłem, to moja zagadka.
Myślę, że bardzo łatwa. Ja to miejsce bardzo mile wspominam, nie mam własnego zdjęcia, więc znalazłem takie trochę tajemnicze Oczko

[Obrazek: zagadka11f.jpg]
Odpowiedz
(15-09-2012, 22:11)andrasz napisał(a):
(09-09-2012, 19:48)andrasz napisał(a): To teraz moja zagadka. Zdaję sobie sprawę, że może być trudna, dlatego zacznę od małej podpowiedzi.
Zamazałem napis, ale de facto ten napis już nie jest aktualny.
Fotografię musiałem znaleźć w internecie, bo na wszystkich zdjęciach tego miejsca robionych przez mojego syna na pamiątkę, ja stałem przed tą bramą. I to też jest mała podpowiedź Oczko

[Obrazek: zagadka9.jpg]

Nieśmiało przypominam o mojej zagadce.
Dla ułatwienia podpowiem, że to jest Budapeszt.

To przy okazji jeszcze przypomnienie zaległej.
Jak wspominałem jest to X dzielnica, a dodam, że to były duży zakład przemysłowy (produkujący także jakieś tajne elementy dla socjalistycznych armii Układu Warszawskiego), w którym obecnie różne firmy wynajmują miejsce.
Odpowiedz
(10-09-2012, 8:59)Ranyjulek napisał(a): Zauważyłam, że robi się zbyt lakonicznie i osoby gorzej znające Węgry nie skorzystają z tej naszej zabawy.
Podaję zatem więcej informacji (z propozycją, aby inni podążyli tą drogą):
Bar Bambi (Bambi Eszpresszó). Jego nazwa wywodzi się od kultowego napoju Bambi
http://www.ajandek.shop.hu/pictures/240086.jpg
Potem była postać bajkowa jelonek Bambi
http://static0.blip.pl/user_generated/up...251368.jpg
Znajduje się (nie jelonek, a bar) w Budapeszcie przy Frankel Leó út 2-4 (na rogu Placu Bema)
Jest tam klimatycznie, a kawa smakuje jak nigdzie.

Dodam jeszcze ze Bambi ma swój klimat i czasem trudno znaleźć miejsce przy stoliku. A dla mnie jest pewnym punktem orientacyjnym i mimo iż nie znam dobrze Budapesztu tam jakoś zawsze trafię!
Odpowiedz
andrasz, podpowiesz jeszcze coś w tym temacie? Wiem, że powiedziałeś już dużo, ale wciąż za mało dla nas jak widać Język
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Aaaaaa, to w sumie są dwie moje - jak się okazało dość trudne zagadki.
No to podpowiedzi.

Zagadka 1. Jak fvg zauważył z tą zagadką gdzie jest brama wjazdowa jest problem, bo podpowiedziałem już sporo. Więc tak żeby do odgadnięcia była tylko nazwa tego zakładu, to oprócz poprzednich podpowiedzi dodam: mieści się niedaleko Ors Vezer, kiedyś był to także zakład produkcji specjalnej (jakieś radiostacje dla wojska), a nazwa zaczynała się na literę "F", teraz różne firmy wynajmują teren tego byłego zakładu Uśmiech

Zagadka 2. Bardzo charakterystyczna kopuła mieszcząca obiekt służący celom popularnonaukowym i rozrywkowym.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gra w kolory Klimaty Węgierskie 23 22,631 20-06-2017, 14:47
Ostatni post: biler27
  GRA: Co to za osoba? fvg 150 96,740 31-12-2012, 21:21
Ostatni post: Woreczko Jan
  Za co lubisz Węgry? domekurenaty 24 32,547 04-10-2012, 17:22
Ostatni post: Brak



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 20 gości