GRA: Co to za miejsce?
No to chyba mam, zdjęcie z 2006 r., teraz to miejsce wygląda trochę inaczej

[Obrazek: ?dm=390N]
Odpowiedz
Rozumiem, że powyższe zdjęcie nie mogło wzbudzić entuzjazmu. Czy może jednak koniec gry?
Jest to fragment północnego mostu kolejowego - Újpesti vasúti híd - od strony Pesztu, z zawieszoną linią elektroenergetyczną (dwa tory po obu stronach mostu) WN, chyba 110 kV.
Kilka lat temu gruntownie wyremontowano wiadukt, m. in. linię napowietrzną zastąpiono kablem ułożonym pod przejściem dla pieszych i trasą rowerową.
No to jeszcze raz:
znów podwójna zagadka: co to za miejsce i kogo przedstawia pomnik? Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi:

[Obrazek: ?dm=Z9RM]
Odpowiedz
Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedz: ten pomnik przedstawia pana Nándor Zichy. Znajduje sie w Budapeszcie, w VIII dzielnicy na placu
Lőrinc pap tér.
Odpowiedz
Gdzie znajduje sie ten pomnik i co symbolizuje?

[Obrazek: 1ifv4o.jpg]
Odpowiedz
Ribizli, bez podpowiedzi się nie obejdzie Uśmiech

Tymczasem dla urozmaicenia dorzucę też i to:

[Obrazek: 10rss5i.jpg]

Co to za hotel i w jakim mieście się znajduje?
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
To jest hotel Budapest i - cóż za zbieg okoliczności - znajduje się w Budapeszcie. W Budzie dokładniej, a jeszcze dokładniej - przy dolnej stacji kolejki zębatej.

Przydałaby się.
Odpowiedz
Punkt dla moziba. Pomysłów na nową zagadkę na razie brak, także zaczekajmy na podpowiedz od Ribizli.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Chciałem coś dodać, ale widzę, że jedna z moich łatwych zagadek jest nieodgadnięta. Podpowiem więc, że o tym pomniku pisaliśmy już w jednym z sąsiednich tematów.

APO, szkoda, że posypał się hosting zdjęć rwmagyar.
Odpowiedz
na pomniku z mojego postu jest napis: "wedle wierzen naszego ludu, w kazdym ziarnku pszenicy mozna zobaczyc twarz Chrystusa" (tlumaczenie moje)
Odpowiedz
Odpowiadam na moja zagadke:jest to tzw.Dziadek Pszeniczny (Búza apó)
Stoi na Mátyás tér kolo kosciola Franciszkanow w Szegedzie. Powiekszone ziarnko pszenicy ma twarz chlopa wegierskiego z typowym wasem i w czapce chlopskiej.
A kto to jest ta pani i gdzie znajduje sie ten pomnik?
[Obrazek: za7hg.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gra w kolory Klimaty Węgierskie 23 22,631 20-06-2017, 14:47
Ostatni post: biler27
  GRA: Co to za osoba? fvg 150 96,745 31-12-2012, 21:21
Ostatni post: Woreczko Jan
  Za co lubisz Węgry? domekurenaty 24 32,550 04-10-2012, 17:22
Ostatni post: Brak



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 27 gości