GRA: Co to za miejsce?
#31
Ok, podpowiesz coś? Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#32
Tak podejrzewałem, że to może byc trudne.
Kolejna podpowiedź - to przystosowanie jaskiń do zamieszkania, to jest robota ludzka, a nie tylko samej natury i nie jest to z czasów prehistorycznych (kojarzących się na przykład z filmem "Walka o ogień"), lecz w czasach nam bliższych.
Umówmy się, że jeśli nikt nie odgadnie, jutro dam odpowiedź.
Tymczasem kolejny raz popieram propozycję Admina o dwóch zagadkach równolegle. Tym bardziej, że jak widać są zagadki bardzo łatwe i te trudniejsze. Może Ktoś wrzuci coś jeszcze innego do odgadnięcia. Oczywiście nie chcę wchodzić w kompetencje Admina, to On tu rządzi Uśmiech
Odpowiedz
#33
(10-06-2012, 11:59)andrasz napisał(a): Oczywiście nie chcę wchodzić w kompetencje Admina, to On tu rządzi Uśmiech

Ale to nie tak! Nikt tutaj nie rządzi. Forum jest dla wszystkich i mile widziane są wszystkie inicjatywy (także ta z kilkoma obrazkami naraz w tym temacie). Naszym, jako moderatorów, zadaniem jest jedynie utrzymywanie porządku w dyskusji tak, by miało to ręce i nogi. A już na pewno nie jest to żadne rządzenie Oczko



Udało mi się natrafić na informację jakoby w Górach Bukowych znajdowały się takie właśnie mieszkalne jaskinie. Czy to dobry trop? Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#34
Chyba trochę za trudną dałem zagadkę.
fvg szedł dobrym tropem, ale może dopiszę szczegóły. Te jaskinie znajdują się w Cserepfalu, kilkanaście kilometrów na północ od Mezokovesd. Zostały one nazwane "kisamerika", dlaczego tak? W czasach kryzysu gospodarczego na początku XX wieku, bogatsi mieszkańcy tej wioski wyemigrowali do Ameryki. Tymczasem biedni mieszkańcy nie mieli pieniędzy nie tylko na podróż za ocean, ale nawet nawet na budowę domów i dlatego wykuli w miękkiej skale groty do mieszkania. Nazwano to miejsce trochę pogardliwie "Małą Ameryką".
Trudno uwierzyć, ale tak było, ludzie mieszkali w tych jaskiniach. Miejsce nie jest chronione, można bez problemów wejść do tych jaskiń. Przyznam, że gdy będąc w środku wyobraziłem sobie, że tak mieszkali ludzie zrobiło mi się trochę dziwnie.

Nie wiem, co na to regulamin, ale może zamieszczę kolejne zdjęcie. Tym razem moim zdaniem bardzo łatwe. Chodzi o nazwę miejsca, a nie budynek pokazany na fotografii.


[Obrazek: dsc01685p.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedz
#35
Fakt - zagadka trudna, ale to, moim zdaniem, bardzo dobrze. Można poznać nowe miejsca. Szczególnie tak ciekawe jak to. No bo jaskinie na początku XX w.? Niesamowite, aż się bliżej tym muszę zainteresować. Robi wrażenie ta historia.

Odpowiedź na zagadkę: Budynek poczty, Moszkva tér.

I kolejna:

[Obrazek: 1ibh9u.jpg]


Także z tych, wydaje mi się, łatwiejszych Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#36
Karcsi bacsi z ulicy Zrinyi Uśmiech

i teraz moja zagadka:

[Obrazek: p3280286.jpg]
Odpowiedz
#37
(11-06-2012, 23:05)fvg napisał(a): Budynek poczty, Moszkva tér.

oj, już nie Moszkva... :\

a co do tego nietypowego pomnika zadumanego św. Jerzego ze smokiem, to stoi on w Győr. Uśmiech

i moja zagadka:

[Obrazek: ftqz1.jpg]
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
#38
to musi byc fogadalmi templom w Mohácsu plus Busójárás Uśmiech zaraz wkleje kolejna zagadke


[Obrazek: p5160124.jpg]
Odpowiedz
#39
Synagoga... tylko jaka i gdzie? Zdziwiony
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#40
ania, podpowiedz nam trochę, bo - jak widać - przerosła nas zagadka Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gra w kolory Klimaty Węgierskie 23 22,636 20-06-2017, 14:47
Ostatni post: biler27
  GRA: Co to za osoba? fvg 150 96,749 31-12-2012, 21:21
Ostatni post: Woreczko Jan
  Za co lubisz Węgry? domekurenaty 24 32,552 04-10-2012, 17:22
Ostatni post: Brak



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 22 gości