4-dniowa wycieczka
#1
Witajcie!
Niedługo wybieram się na 4 dni i 3 noce do naszych Bratanków, do Budapesztu. Przejazd i nocleg nieopodal centrum już załatwiony. Nie wiem tylko ile wziąć forintów że sobą, a nie ukrywam, że mam dość ograniczony budżet. Ktoś, kto jest zaznajomiony z węgierskimi cenami mógłby mi pomóc? Z wyżywienia interesują mnie ceny obiadów (3) do tego jakaś lampka wina, i po południu piwko. Na wieczór wódeczka, i bilety, aby zobaczyć piękny Budapeszt nocą (jadę że znajomymi i te punkty powtarzałyby się przez wszystkie 3 dni). Do tego ile musiałbym zapłacić za rejs po Dunaju i wizytę w termach. Z pamiątek nie zamierzam kupić nic poza butelką tokaju, szalikiem budapeszteńskiej drużyny piłkarskiej i słoika wędzonej papryki (no może jeszcze jakieś pocztówki). Ile bym potrzebował na ww aktywności i posiłki, plus oczywiście zakupy "podręczne", jak woda i inne napoje?
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Ceny w sklepach i zasady(im mniejszy/w centrum tym drożej), podobne jak w Pl, nie wiem jak wóda choć nie zdziwił bym się gdyby była trochę droższa, bo u nas jest wybitnie tania.
O stołowaniu się jest temat - np. w takim Fricim najesz się spokojnie za 25zł(z browarem).
Dunajem można popłynąć sobie tramwajem wodnym(jeśli wykupicie 'kartę' na 3 dni to za free - w dni robocze), a normalny bilet to chyba 350HUF czyli około 5zł. a ceny term i basenów masz tutaj.
www.spasbudapest.com
Odpowiedz
#3
Myślę, że około 12000HUF lub ciut więcej w zupełności powinno Ci wystarczyć na wyżej wymienione przez Ciebie usługi, przyjemności i rzeczy które chcesz kupić przez te 4 dni. Tak abyś nie miał strachu, że braknie. Obiady w przeliczeniu na złotówki w średniej klasy restauracjach troszeczkę taniej niż u nas. Za 1500HUF powinieneś zjeść dość porządny obiad (ale bez piwka). Oczywiście już za 1200 można coś przekąsić. Winko tam jest w przystępnej cenie, piwko podobne ceny jak u nas albo ciut taniej ale za to gorzałka tak ze 20% droższa, więc lepiej weź flaszkę ze sobą z kraju lub możesz zakupić gdy będziesz jechał przez Słowację, tam Cię wyjdzie nieco taniej te różne borovicki, itp. Tylko one są trochę słabsze mają około 38 Vol.
Odpowiedz
#4
12tyś na 3(4?) dni to będzie wyzwanieUśmiech. Wyżywienie, alk, przejazdy,termy, drobne upominki..ja bym jednak celował tak pod 100zł na dzień, szczególnie jak się jest pierwszy raz i zawsze można gdzieś 'wtopić'
Odpowiedz
#5
(03-09-2015, 18:40)Bathor napisał(a): Witajcie!
Niedługo wybieram się na 4 dni i 3 noce do naszych Bratanków, do Budapesztu. Przejazd i nocleg nieopodal centrum już załatwiony. Nie wiem tylko ile wziąć forintów że sobą, a nie ukrywam, że mam dość ograniczony budżet. Ktoś, kto jest zaznajomiony z węgierskimi cenami mógłby mi pomóc? Z wyżywienia interesują mnie ceny obiadów (3) do tego jakaś lampka wina, i po południu piwko. Na wieczór wódeczka, i bilety, aby zobaczyć piękny Budapeszt nocą (jadę że znajomymi i te punkty powtarzałyby się przez wszystkie 3 dni). Do tego ile musiałbym zapłacić za rejs po Dunaju i wizytę w termach. Z pamiątek nie zamierzam kupić nic poza butelką tokaju, szalikiem budapeszteńskiej drużyny piłkarskiej i słoika wędzonej papryki (no może jeszcze jakieś pocztówki). Ile bym potrzebował na ww aktywności i posiłki, plus oczywiście zakupy "podręczne", jak woda i inne napoje?
Pozdrawiam

Żeby starczyło - proponuję 40 000 HUF (ok. 540 PLN). Ceny posiłków w BP (ok. 60 PLN/4450 HUF w restauracjach klasy średniej - wyższej) za obiad, o ile pamiętam), bilety tramwajowe (3000 HUF/40 PLN/10 biletów), souveniry (np. najtańszy tokaj 1400 HUF/19 PLN, droższe to nawet 150 PLN/11 000 HUF, liczę średnio 80 PLN/5900 HUF + inne pamiątki ok. 3700HUF/50 PLN), rejs po Dunaju (ok. 3000 HUF/40 PLN) i termy (na wyspie św. Małgorzaty 2 800 - 3 200 HUF/38 - 43 PLN...). Za to wszystko (bez obiadu, liczony osobno ! ) 15 100 HUF/203 PLN.

Trzeba jeszcze pomnożyć obiad x3 = 13 350 HUF (179 PLN). Oprócz tego alkohole (tu się nie bardzo orientuję, ale liczmy ok. 1500 HUF/20 PLN za butelkę i 750HUF/10 PLN za lampkę) - wychodzi 6750 HUF/90 PLN. Napoje typu woda, przy założeniu 750HUF/dzień wychodzą 2250 HUF/30 PLN - łącznie 22 350 HUF/300 PLN.

Czyli: 15 100 (na przyjemności) + 22 350 (jedzenie i alkohole) HUF = 37 540 HUF/505 PLN. Plus trochę rezerwy Uśmiech
Odpowiedz
#6
Piwo mają liche, a wódkę drogą, więc masz tu pole do przyoszczędzenia
(co zaoszczędzisz, możesz przelać na "wino" - jest tanie i dobre)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zorganizowana wycieczka dla dwójki seniorów Agamek12 1 1,429 19-08-2019, 3:22
Ostatni post: Danix



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości