23 października - Święto Niepodległości w Budapeszcie
#11
To w takim razie może być trudniejUśmiech A Wy mieszkacie na stałe w Budapeszcie?
Odpowiedz
#12
(20-10-2015, 15:13)MartaBor napisał(a): ... A Wy mieszkacie na stałe w Budapeszcie?

Pracuje w firmie transportowej i mieszkam sluzbowo w Újbudzie czyli XI dzielnicy.
Odpowiedz
#13
To ja będę w Budapeszcie pierwszy raz w życiu stąd moje pytania.
Odpowiedz
#14
Witam po dłuższej nieobecności. Parę słów podsumowania:
22 października to 'polskie' święto. Było sporo ludzi na pochodzie, jeszcze więcej na pl. Bema. Spotkaliśmy się pod Florianem, były dwie flagi i dostaliśmy od Węgrów rozetki. Bardzo spokojna i miła atmosfera.
23 października bardziej nerwowo i nie tak spokojnie w BP. Pobito mi córkę bo miała polsko-węgierską flagę na kurtce.
Bywa i tak.
Odpowiedz
#15
My byliśmy na tym marszu z pochodniami, ale na samym przodzie, bo były potrzebne zdjęcia do gazety. No i też mieliśmy flagę Flaga polska Byliśmy tuż przy pomniku Bema i cierpliwie czekaliśmy aż wszystkie delegacje złożą kwiaty. A tak przy okazji ta kobieta, która to prowadziła to kim jest? Jakaś postać z telewizji typu dziennikarka bądź aktorka? W sam dzień święta narodowego byliśmy pod i w Parlamencie.

To przykra sprawa z tym pobiciem, choć nie wiem z czego to może wynikać, bo ludzie bardzo pozytywnie reagowali na naszą polską flagę.
Odpowiedz
#16
Wpadliśmy na lewaków. Wszystko już OK.
Widziałem przy pomniku grupę z flagą, my składaliśmy kwiaty, szliśmy z rozetkami polsko-węgierskimi.
Nie wiem czy dobrze kojarzę ale pochód prowadziła m.in. osoba z otoczenia Istvána Tarlósa.
Odpowiedz
#17
Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę !Szeroki uśmiechFlaga polskaFlaga węgierska
Odpowiedz
#18
A mam pytanie dotyczące części oficjalnej uroczystości odbywających się 23 października przed budynkiem parlamentu. Czy fotoreporterzy mogą tam się poruszać swobodnie czy są sprawdzani przez ochronę? Pytam, bo nie wiem czy muszę mieć akredytację czy może nie jest ona potrzebna.

A inna sprawa - Polacy dzień wcześniej się gdzieś umawiają? Bo to poniekąd "polski" dzień skoro są składane kwiaty przed pomnikiem generała Bema.
Odpowiedz
#19
(16-10-2016, 20:32)MartaBor napisał(a): A mam pytanie dotyczące części oficjalnej uroczystości odbywających się 23 października przed budynkiem parlamentu. Czy fotoreporterzy mogą tam się poruszać swobodnie czy są sprawdzani przez ochronę? Pytam, bo nie wiem czy muszę mieć akredytację czy może nie jest ona potrzebna.

A inna sprawa - Polacy dzień wcześniej się gdzieś umawiają? Bo to poniekąd "polski" dzień skoro są składane kwiaty przed pomnikiem generała Bema.

Dwa razy byłem na takich uroczystościach, pstrykałem fotki ... poruszać sie mogłem tylko w obrębie ogólnodostępnym dla publiczności. Było ciasno.

Polacy i Węgrzy
Odpowiedz
#20
A ktoś wie o której jutro rusza marsz spod Politechniki?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 252 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,793 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,237 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 281 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,469 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości