miałem wykupioną winiete, i tak dostałem wezwanie
#11
tomaszantosz - nie znam takiej (Morotva) słowackiej miejscowości... Zdziwiony
1. Winietkę, piszesz, kupiłeś na Węgrzech (?) na stacji Shell (?) ... jeśli znasz miejscowość, to jak pisał Komarek, można na stacji poprosić o wyciąg z transakcji kupna winietki (potrzebny: dzień, nr.rejestracyjny pojazdu) i masz niezbity dowód.
2. W dokumentach które otrzymałeś pocztą - na podstawie nr.akt sprawy - masz wgląd poprzez internet do fotki (jak pisałem wcześniej). Sprawdź to.
3. Nasuwa się też pytanie, czy wezwanie do zapłaty dotyczy:
- braku winietki, nieważna winietka ? ...
- przekroczenie dozwolonej prędkości ? ...
Odpowiedz
#12
Sztasku, to przejście Šahy-Morotva.
Odpowiedz
#13
(14-12-2015, 20:12)Komarek napisał(a): Sztasku, to przejście Šahy-Morotva.

Zarumieniony nie wiedziałem, że przejście graniczne Šahy-Parrasapuszta na trasie E77 zostało przechrzczone Szeroki uśmiech

tomaszantosz - teraz wszystko jasne. Skoro winietkę kupiłeś na stacji Shell wjeżdżając na Węgry przez to przejście, to jechałeś bez winietki po płatnym odcinku ekspresówki M2 ... jedyna stacja benzynowa firmy Shell na tej trasie jest w miejscowości Dunakeszi na płatnej M2 ... o ile dobrze pamiętam, to przed stacją jest "bramka z kamerami" ... za miejscowoscią Szendehely-Katalinpuszta są oznaczenia o płatności za przejazd po M2.
Odpowiedz
#14
No niestety wygląda na to że zdecydowanie za daleko się zapuściliście bo ten Shell jest praktycznie przy samym Budapeszcie(nawet ostatnio tam tankowałem)
Pamiętam że w jakimś innym temacie pisałem że cała ta trasa powinna być za free bo to nawet standardowa ekspresówka nie jest, no ale jest jak jest.
Odpowiedz
#15
W styczniu i ja wjechałem na M2 bez winietki, najbliższy zjazd (Vác-Kosd) był po ok.6 km... nic się nie stało Uśmiech .
Odpowiedz
#16
Gdyby się ktoś już po wjeździe połapał, że płatne, a nie ma jak nawrócić, to - jeśli zaklei na szybko 2 litery na tablicy i zjedzie pierwszym zjazdem nie spotykając policji, to mu się prześliźnie, czy zaraz po wykryciu niezidentyfikowanych tablic rusza wóz pościgowy? Oczko
Odpowiedz
#17
Rusza pościg jak z filmu Mad Max Fury Road tyle że zamiast Immortan Joe'a - pościgiem kieruje sam Viktor OrbanSzeroki uśmiech
Odpowiedz
#18
Żeby było śmiesznie, to wjeżdzałem na Węgry 04/06/2015 i wtedy kupiłem winietke, a wracałem się 07/06/2015 i to z tego dnia czyli z 07 jest zarejestrowany przejazd bez opłaconej winiety, a jak zapewne wiecie winieta na osobowe jest 10 dniowa albo 7 dniowa.... nieważne i tak się mieściłem w czasie. A jak wnioskować o takie potwierdzenie do stacji benzynowej...??? mailem listownie...Zdziwiony
Odpowiedz
#19
tomaszantosz - teraz wszystko jasne. Skoro winietkę kupiłeś na stacji Shell wjeżdżając na Węgry przez to przejście, to jechałeś bez winietki po płatnym odcinku ekspresówki M2 ... jedyna stacja benzynowa firmy Shell na tej trasie jest w miejscowości Dunakeszi na płatnej M2 ...

Shell w miejscowości Vac, tak mam na wyciągu z banku...
Odpowiedz
#20
Podwójnie dziwna sprawa bo tak z nudów sobie sprawdziłem i nawet na stronie shella nie ma nic o stacji w Vacu.
A masz może informacje w jakim miejscu strzelono Ci fotkę tego 7-go?

ps a pismo to już z polskiej firmy windykacyjnej?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak kupić tanio winietę? Slavekk 14 22,376 26-07-2013, 7:48
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości