Balatonfüred
#21
(20-08-2013, 6:19)eplus napisał(a): On zna jeden język słowiański, a Ty znasz jakiś ugrofiński? Też ktoś narzekał, że obsługa kąpieliska nie umie po angielsku liczyć do 10... A od czego palce? Dzisiaj jak się w ząb nie zna języka - jaki to problem przetłumaczyć w Googlach: "Ile kosztuje i czemu tak dużo" oraz "Gdzie jest dobra restauracja", wydrukować i pokazać Węgrowi? A potem narzekanie. Oczko
Fajnie ujęte... proponuję nie znającym języka zaopatrzenie się w tzw. rozmówki węgierskie, mam jeszcze takie wydanie kieszonkowe o fioletowej okładce... Oczko .
Jeśli to nie pomoże, to tylko metoda do której najlepiej "służą palce" i czasami skuteczna. Podwójna korzyść, no bo pogadamy i jednocześnie zaliczymy gimnastykę zdrowotną... Szeroki uśmiech ...bez względu na to, czy jesteśmy w Balatonfüred czy w Debreczynie.
Odpowiedz
#22
Witam, jestem nowym użytkownikiem i zarejestrowałem się z racji tego, że w przyszłym tygodniu razem z dziewczyną wyjeżdżamy na 7 dni na Węgry, z czego 5 dni w Balatonfured i mam kilka pytań w związku z tym Oczko
1. Po pierwsze, jak wymawiać nazwę miejscowości? Coś w stylu "Bolotonfyrd"?
2. Co należy zobaczyć w Balatonfured i najbliższej okolicy? W planach mamy wzgórze Jokai, jaskinię Loczy oraz Tihany i podróż pociągiem/autobusem do Badacsony, z tym, że Badacsony to raczej najdalszy wyjazd i wolelibyśmy zobaczyć coś bliżej jeśli się uda, no chyba, że dalej jest coś naprawdę wartego obejrzenia Oczko
3. Jakieś polecane winnice w Balatonfured?
4. Polecane restauracje w przystępnych cenach?
5. W planach mamy też objazdówkę rowerami po miejscowości, w którym miejscu można wypożyczyć rowery?
6. No i może jak po prostu warto spędzać tam czas Uśmiech
Nocleg mamy zarezerwowany w Berkenye Vendégház na ulicy Jokai Mór.

Z góry dziękuję za pomoc,
Mateusz
Odpowiedz
#23
Okropne jedzenie przy samym Balatonie. Drożyzna. Jedyny plus to w jednym z lokali jest czeskie piwo Staropramen.
Odpowiedz
#24
(19-07-2017, 7:28)Walter White napisał(a): Okropne jedzenie przy samym Balatonie. Drożyzna. Jedyny plus to w jednym z lokali jest czeskie piwo Staropramen.

Tanio i smacznie zjesz trochę dalej od brzegu ...
- Majer étterem-söröző, Köztársaság u. 6
- Brada Faloda, Arácsi út 16 (na piętrze)
Odpowiedz
#25
Na campingu nie byłem,ale jeśli chodzi o jedzenie w lokalach gastronomicznych w pobliżu jeziora to można tu trafić na wstrętne i drogie fast foody.
Odpowiedz
#26
(22-07-2017, 9:10)Walter White napisał(a): Na campingu nie byłem,ale jeśli chodzi o jedzenie w lokalach gastronomicznych w pobliżu jeziora to można tu trafić na wstrętne i drogie fast foody.

Fast Food, McDonald's, Burger King, itp. ... omijam łukiem z daleka, smog z tych lokali nie wróży nic dobrego.
Odpowiedz
#27
Korzystając z rady Sztaska wybrałam się do Majer etterem. Od poniedziałku do soboty można tam tanio zjeść danie dnia. Za 900 ft. dostaje się wazę zupy i drugie do wyboru z 2 dań. Np wczoraj była zupa jajeczna i makaron z sztuką mięsa wieprzowego w sosie lub ryż z 3 panierowanymi skrzydełkami. Wcześniej zupa ziemniaczana, kotlet z jajkiem i frytki z ryżem lub tylko ryż. Oprócz tego mają stałe dania też w dobrej cenie. Zupa gulaszowa 900,
3 pierogi z serem 450, 2 naleśniki 400, drugie danie z mięsem ok.1200.
Zupy trzeba sobie doprawić, gdyż są trochę bez wyrazu ale drugie bardzo smaczne, spałaszowałam wszystko.
Odpowiedz
#28
Miałam problem z internetem w czasie pobytu w Balatonfured więc dopiero po powrocie wrzucam parę zdjęć z plaży Campingu Fured.
[Obrazek: AsesoD7.jpg]
[Obrazek: ISPjiU9.jpg]
Nie robiłam zdjęć restauracji, marketu, bud z akcesoriami plażowymi i ciuchami.
[Obrazek: Xn41kYx.jpg]
[Obrazek: GEqkohU.jpg]
[Obrazek: zO3DqPh.jpg]
[Obrazek: XqdvuLY.jpg]
Ominęłam też toalety, pralnię, pokój klubowy z tv, wypożyczalnię rowerów, pole minigolfa, mały basenik dla dzieci i większy, place zabaw.
[Obrazek: lahmF3D.jpg]
[Obrazek: yM4pHNP.jpg]
Pogoda była wspaniała od 25 do 35 stopni, Balaton cieplutki. Camping bardzo fajny, duży ale linia brzegowa też długa, więc każdy może tam znaleźć coś dla siebie. W weekend bardzo duży ruch panował przy wyciągu dla miłośników nart wodnych. Zejścia do wody jak widać na zdjęciach - po schodkach. Na drugim końcu plaży jest płyciutka plaża piaszczysta, przygotowana dla dzieci.
Toalety mogłyby być częściej sprzątane. Mankamenty pobytu tam widzę tylko dwa - pierwszy to cisza nocna kończąca się o 6 godz. rano. Czyli o 6 pracownicy zaczynali jeździć, sprzątać itp. co dla osób z wrażliwym uchem wiąże się pobudką. Drugim była dyskoteka sobotnia, która trwała też do 6 rano.godz. Poza tymi niedogodnościami wszystko inne ok. Bardzo blisko Tesco. Ok. 1 km ścieżką rowerową do molo w Balatonfured skąd odchodzą promy do Siofoku czy Tihany. Camping położony troszkę na końcu miejscowości ale na tyle blisko centrum, by można było tam dojść spacerem, pobuszować w całym rzędzie sklepów czy wejść do kawiarni na lody.
Odpowiedz
#29
Ja tam uważam, że szósta to odpowiednia pora na sprzątanie - szkoda dnia!
Na tej tabliczce z cenami ktoś źle kliknął w Googlach, w miejscu "Parasol" chyba powinno być "Umbrella". Hahahaha!
Dzięki!
Odpowiedz
#30
Czy wiecie kiedy w tym roku odbywają się mistrzostwa FINA w Balatonfured?

Zastanawiam się na ile wcześniej trwają prace przygotowawcze, czyli zabudowa widoku na promenadzie Tagore.

(Jak tu:
https://www.google.pl/maps/@46.9549026,1...660!8i2830
)


Będę tam od 10 do 20 lipca w tym roku, zastawiam się czy promenada nie będzie w tym czasie zastawiona rusztowaniami, kontenerami itd.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wino - Siófok, Balatonfüred SickBoy 1 3,811 06-08-2018, 15:27
Ostatni post: eplus
  Kemping w Balatonfured, parkowanie i restauracje adam83 17 11,690 01-03-2018, 12:35
Ostatni post: Aattaa
  Komunikacja miejska Tihany Balatonfured Grzybek 4 5,292 03-07-2017, 20:59
Ostatni post: Sztasek
  Polecany nocleg w okolicy Balatonfured pietja 1 4,553 15-06-2014, 14:37
Ostatni post: Sztasek
  O pomnikach: Rybaka i Przewoźnika w Balatonfüred Klimaty Węgierskie 8 6,748 02-07-2013, 21:02
Ostatni post: malika_12



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości