Rejestracja auta na Węgrzech
#11
Podłącze się pod ten temat z moim pytaniem,

przeprowadzam się do Budapesztu z samochodem, w miejscu gdzie bede mieszkal parking na ulicy jest platny mozna jednak uzyskac karte parkingowa dla mieszkanca, jednak slyszalem ze w dowodzie rejestracyjnym takze musi byc ten sam adres. Czy to prawda? czy da się to jakos obejsc bez przerejstrowywania auta?
Odpowiedz
#12
(11-01-2016, 1:13)samer napisał(a): Podłącze się pod ten temat z moim pytaniem,

przeprowadzam się do Budapesztu z samochodem, w miejscu gdzie bede mieszkal parking na ulicy jest platny mozna jednak uzyskac karte parkingowa dla mieszkanca, jednak slyszalem ze w dowodzie rejestracyjnym takze musi byc ten sam adres. Czy to prawda? czy da się to jakos obejsc bez przerejstrowywania auta?

Przede wszystkim, to Ty musisz mieć stałe zameldowanie.
Dane w dowodzie rejestracyjnym pojazdu też muszą to potwierdzać.
Odpowiedz
#13
(11-01-2016, 9:41)Sztasek napisał(a): Przede wszystkim, to Ty musisz mieć stałe zameldowanie.
Dane w dowodzie rejestracyjnym pojazdu też muszą to potwierdzać.

Czyli ni chu chu na polskich blachach nie da się parkować na taką kartę parkingową?;/
Meldunku byłem świadom.
Odpowiedz
#14
(12-01-2016, 0:53)samer napisał(a): Czyli ni chu chu na polskich blachach nie da się parkować na taką kartę parkingową?;/
Meldunku byłem świadom.

Niestety!
Sam sobie odpowiedziałeś.
Odpowiedz
#15
(09-01-2016, 5:49)HelkaTours napisał(a): O wiele tańsze jest na Węgrzech OC. Płacę 12.000 Ft (170 zł) rocznie, choć wystartowałam bez żadnych zniżek ...

Ceny sprzed 4 lat mogły ulec zmianie, ale zarazem złotówka umocniła się do forinta, więc ...

Ubezpieczenie OC
W Polsce za cały 2016 rok zapłaciłem 354 PLN. (Fiat 2002 r. poj. 1910 cm3 , 78 KW).
KALKULATOR OC NA WĘGRZECH
Najtaniej w firmie K&H: 31.860 Ft + 9.558 Ft podatek = 41418 Ft > 582,45 PLN za rok OC na Węgrzech Szeroki uśmiech


Złotówka od pewnego czasu Zmieszany traci na wartości w stosunku do forinta.
Dzisiejszy kurs kupna 1 PLN = 71,11 HUF
Odpowiedz
#16
Ja też na Węgrzech mam ubezpieczenie OC w fimie K&H. W Polsce mimo wszystko byłam pewnie zbyt młodym kierowcą, by mimo faktu bezwypadkowej jazdy i bycia kobietą dorobić się aż tak znaczących zniżek. Polska bardzo promuje podeszły wiek kierowców, dlatego dużo osób rejestruje samochody na rodziców.
Odpowiedz
#17
Moja "Marea" jest zarejestrowana w Polsce, i ma polskie ubezpieczenie OC ...
Korzystając z węgierskiej strony internetowej z kalkulatorem OC otrzymałem, że najtańszym OC (zaczynając od podstaw) w przypadku mego auta byłoby OC zawarte z firmą K&H... sporo kosztuje OC na Węgrzech !
Odpowiedz
#18
Jak jeszcze mieszkałam w Polsce, byłam bardzo aktywną uczestniczką IC Forum (forum miłośników kolei) i tam się nauczyłam, że nie ma się po co spierać, jak to nic nie wnosi, brnie w ślepą uliczkę. Bo forum jest po to, żeby inni skorzystali na naszych doświadczeniach.

Pewnie idiotyzmem jest porównywanie, czy OC jest tańsze na Węgrzech czy w Poslce, bo ja jestem dziewczyną, Ty facetem, inny mamy staż posiadania samochodów, ktoś spowodował wypadek, ktoś nie, mamy prawo jazdy od iluś lat.

Dla mnie OC na Węgrzech jest tańsze, mimo że nie mam tu zniżek jako kobieta, za bezszkodowość itd. I powtórzę raz jeszcze: jestem zapewne za młoda, żeby z Tobą wchodzić w dyskusję.

I chciałabym ze swej strony zamknąć ten wątek. Bo naprawdę nie mam nic do dodania.
Odpowiedz
#19
(20-01-2016, 16:52)HelkaTours napisał(a): (...)Polska bardzo promuje podeszły wiek kierowców, dlatego dużo osób rejestruje samochody na rodziców.


Polska nic nie promuje! Robią to firmy ubezpieczeniowe, ale nie promują podeszłego wieku tylko bezwypadkowy staż za kółkiem posiadacza pojazdu. Co do rejestracji na rodziców to nie masz racji. Mechanizm jest taki, że często osoby o najwyższym stażu jazdy bezwypadkowej są właścicielami albo współwłaścicielami pojazdów członków swojej rodziny bo wówczas mogą uzyskać większą zniżkę. Znam kobietę, która jest właścicielem samochodów swojego ojca.

Gniewasz się na tych w podeszłym wieku? Kiedyś zajmiesz ich miejsce! Teraz pomyśl jak trudno im się odnaleźć w obcym dla nich świecie.
Odpowiedz
#20
Myślę że jest to bezprzedmiotowa dyskusja. Ubezpieczenia tak w Polsce jak i zapewne na Węgrzech są zależne od tak wielu czynników (nie tylko wieku ale np. miejsca rejestracji) że sam miałem taki przypadek że za nową Dacię Sandero płacę 900zł (full OC, AC, NW itd.) a za 20 letniego Opla którego córka zarejestrowała na mnie jako współwłaściciela Hestia chciała 4600zł za samo OC!!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wypożyczenie auta Rabee 0 195 29-08-2023, 9:52
Ostatni post: Rabee
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,294 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości