Miszkolc i Debreczyn w kwietniu/marcu
#1
Cześć wszystkim!

Planuję zabrać rodzinę na tydzień na baseny termalne do Miszkolc i do Debreczyna. Zastanawiam się nad marcem lub kwietniem. Czy macie doświadczenia co do pogody w północnych Węgrzech w tych miesiącach? Chciałbym żebyśmy oprócz odwiedzenia basenów pozwiedzali również okolicę, bo podobno jest bardzo ładnie i jest co zobaczyć.
Jeśli ktoś wie jak przeważnie kształtuje się pogoda w tych miesiącach, będę wdzięczny za podpowiedzi, bo nie chcę trafić np. na porę deszczową Uśmiech

Przy okazji, moje dzieci mają 3,5 roku i 1,5 roku. Czy wizyta na basenach z takimi dziećmi to dobry strzał?

Dzięki z góry i pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz
#2
Wyjazd na Węgry to bardzo dobry pomysł, natomiast wydaje mi się, że atrakcyjniejsze od Miskolca dla dzieci będą Mezokovesd-Zsory albo Nyiregyhaza, gdzie na kąpieliskach są miejsca tylko dla dzieci, oczywiście opiekunowie mogą tam wejść, ale nie do wody. No i ZOO Ny-haza, bo w Miskolcu wiele do zwiedzania nie ma, a Debrecen jest piękny, ale dzieci chyba nie docenią (Debreczyn=autostrada, żeby nie było zaskoczenia).W Miskolcu woda jest chłodnawa, a udogodnień dla dzieci nie pamiętam, choć byłem tam dawno.
Pogoda jak u nas, tylko z reguły trochę lepsza.Zarumieniony
Odpowiedz
#3
"Izba Dziecka" w Aquariusie (Nyiregyhaza-Sostofurdo):

[Obrazek: e01e17939a09ae3e.jpg]
Odpowiedz
#4
Wyjazd z dziećmi oczywiście ze to dobry pomysł bo prawie każde dziecko lub się pluskać w ciepłej wodzie Uśmiech ale tak jak już pisał eplus Miszkolc nie jest dobrym kąpieliskiem dla dzieć .Polecam Hajduszobszlo blisko Debreczyna 20 km z dobrą bazą noclegową i świetnym parkiem wodnym Aqua-Palace w którym naprawde dzieci mają co robić a jak już się zmęczą to jest sala w której można je położyć spać. A co do pogody to tak jak u nas może być różnie Oczko ale pogodą bym sie nie zrażał bo , bo jak to mówi Tomasz Zubilewicz nie ma złej pogody jest tylko zle dobrana odzież Oczko
Odpowiedz
#5
Jakieś 15 lat temu byłem właśnie w Miszkolc i dlatego był to mój pierwszy strzał. Nie sądziłem, że tych basenów jest aż tyle! Te które zaproponowałeś wyglądają naprawdę super, szczególnie, że to właśnie pod kątem dzieci chcę zorganizować w pierwszej kolejności. Przy okazji, gdyby zakwaterować się w Egerze, to do basenu jest niedaleko, a i do Budapesztu bliżej w razie chęci odwiedzenia.A rozumiem, że taki 18-sto miesięczny berbeć w pieluszce do pływania to dla Węgrów nie problem taki jak u nas na niektórych pływalniach? (przynajmniej w Krakowie)
Odpowiedz
#6
Basenów jest nawet jeszcze więcej! Ja też zaczynałem 15 lat temu od Miskolca. Jeśli koszty się liczą, to kurorty i metropolie podnoszą poprzeczkę. A to samo można mieć taniej w mało znanym miejscu - trzeba tylko trochę poszukać, nawet tu na forum.
Odpowiedz
#7
.A rozumiem, że taki 18-sto miesięczny berbeć w pieluszce do pływania to dla Węgrów nie problem taki jak u nas na niektórych pływalniach? (przynajmniej w Krakowie)


Oczywiście ze nie probem, moj młodysz miał 6 tygodni jak się pluskał w Hajdusozboszlo Uśmiech
Odpowiedz
#8
Oj koszty się liczą i to bardzo. Ma to być dla żony i dzieci wyjazd niespodzianka na który ciułam od roku Uśmiech Licze więc na to, że trafię w dziesiątkę, haha Uśmiech
Odpowiedz
#9
Jeśli koszty się liczą, to np. Balmazujvaros jest bardzo sympatyczne. Tylko strefa dziecka jest tam dość skromna, jedna zjeżdżalnia i jeden natrysk. Ale nie mam tam n0clegu, zawsze kw@teruję właśnie w Miskolcu.
Odpowiedz
#10
Rzeczywiście jest co nieco na forum. Jest fajna lista basenów - popatrzę sobie na nią, właśnie pod kątem położenia i atrakcji dla dzieci. W ostatnich latach końcówki zim w Polsce są tak wiosenne, że może nawet w połowie marca bym ruszył. Nie nastawiam się na leżenie w wodzie na zewnątrz (raczej w zamkniętych obiektach), A jak na zewnątrz będzie z 10-12 stopni, to zwiedzanie też już będzie przyjemne. Co prawda jeszcze wiosenna przyroda nie ruszy, co na pewno dodaje uroku krajobrazom, ale przecież nie można mieć wszystkiego. Korzyścią będzie mniejsza ilość turystów Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Debreczyn (Debrecen) eplus 20 18,803 10-07-2019, 10:56
Ostatni post: Agamek12
  Miszkolc - szukam pomocy z noclegiem Lotty 1 1,964 02-07-2018, 23:49
Ostatni post: eplus
  Noclegi w Hajduszoboszlo/okolice/Debreczyn damianock 10 8,949 12-08-2017, 18:59
Ostatni post: damianock
  Miszkolc Tapolca madziorka 15 13,316 10-08-2016, 21:36
Ostatni post: makgajwer



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości