[PORADNIK] Jak wstawić obrazek na forum?
#11
Najprostszym sposobem wstawiania zdjęć na forum jest jeden z dodatków typu "bbcode" do przeglądarki Firefox... to bardzo wygodny dodatek, pomagający znakomicie - możemy stosować kursywę, pogrubienie, wstawiać cytaty, zdjęcia odnośniki etc. jednym kliknięciem

Osobiście używam BBCodeXtra a tutaj "instrukcja obsługi" co prawda po angliczańsku ale widać, o co biega
Odpowiedz
#12
(18-01-2013, 10:50)fvg napisał(a): W sytuacji opisanej przez Andy'ego poponuję o napisanie nowego posta z działającymi już linkami. W zależności od sytuacji poprzedni wpis zostanie wyedytowany lub, jeżeli okaże się zbędny, usunięty.

Przepraszamy za niedogoności związane ze zmianą czasu edycji postów, ale jeżeli może nas ona ustrzec przed sytuacjami, jak ta opisana powyżej, to chyba warto się trochę przemęczyć.

Dzięki za wskazówki, już wysłałem post w którym umieściłem 2 zdjęcia omyłkowo usunięte z wcześniejszego postu (wątek Piknik paneuropejski na granicy węgiersko-austriackiej).
Ograniczenia rozumiem - warto utrzymać dobrą atmosferę panującą na forum.
Odpowiedz
#13
Witam!
Czy teraz lepiej jest korzystać z i.imgur do wstawiania zdjęć, proszę o podpowiedź jak skorzystać
Odpowiedz
#14
Cześć,

imgur.com jest o tyle wygodniejszy do przeglądania zdjęć, że po kliknięciu na obrazek na forum możemy bezpośrednio obejrzeć go w pełnych wymiarach.

Użytkowanie jest naprawdę proste - wystarczy przeciągnąć obrazki, które chcemy wrzucić na serwer na otwartą stronę imgur, a następnie je upuścić. Całość operacji zatwierdzamy enterem. Po wgraniu obrazków kopiujemy link i umieszczamy w poście na forum.

W razie wątpliwości, pytaj śmiało Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#15
(16-04-2014, 14:43)fvg napisał(a): imgur.com jest o tyle wygodniejszy do przeglądania zdjęć, że po kliknięciu na obrazek na forum możemy bezpośrednio obejrzeć go w pełnych wymiarach.

Jak dotąd wstawiałem obrazki tylko przez fotosik - wstawianie jest dość pracochłonne, ale efekt jest chyba taki sam. Ale nie korzystam z tych durnowatych linków generowanych przez fotosika, które zmuszają do obejrzenia reklam - ja najpierw sam oglądam swój obrazek na fotosiku w powiększeniu, pod prawym przyciskiem myszy wybieram "kopiuj adres URL grafiki" i ten URL wstawiam Ctrl+V do linijki pojawiającej się w trakcie wstawiania obrazka na forum. Kliknięcie w miniaturkę otwiera wtedy sam obrazek w pełnych wymiarach bez żadnej dodatkowej treści.
Odpowiedz
#16
fvg: dziękuję za szybką odpowiedź, spróbuję zastosować
Odpowiedz
#17
FGV a czy na tym imgurze trzeba się rejestrować czy można bez rejestracji??
Odpowiedz
#18
Nie trzeba - otwórz samą stronę, a następnie przeciągnij i upuść sam obrazek, który Cię interesuje. Potem ENTER, chwila czekania i następnie kopiujemy kod do wklejenia w treści wpisu na forum. Na poniższym obrazku zaznaczyłem kod:

[Obrazek: 4etnDk7.png]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#19
Nie mogę przyzwyczaić się do nowego sposobu wstawiania zdjęć. W oknie edycji wolałem dawne linki img/-img. Teraz wstawia się link w okienko - bywa, że zadziała dopiero za trzecim razem. Jak już wstawi wielkie zdjęcie, to aby pisać dalej - trzeba ustawić kursor na prawo od zdjęcia, które nie mieści się w oknie edycji, robię to w ciemno (windows 10, tablet z ekranem dotykowym).
Odpowiedz
#20
Tagi:

Kod:
[img] ... [/img]

 wciąż są aktywne i działają jak dawniej. Po prostu musisz wpisać je z ręki. Daj znać, czy działa.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycje zmian, pomysły na rozwój forum fvg 104 92,916 10-11-2023, 12:06
Ostatni post: au-iv-385223
  Wygląd forum fvg 25 10,913 10-12-2020, 0:38
Ostatni post: Pudelek
  zwiększenie limitu miejsca na pocztę eplus 10 6,578 13-08-2018, 21:21
Ostatni post: Marek1953
  Identyfikacja - rozpoznaj innych forumowiczów na Węgrzech! andrasz 20 19,989 21-05-2018, 13:51
Ostatni post: piablo75
  liczba postów na stronie eplus 2 4,475 18-01-2016, 10:31
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości