[PORADNIK] Jak wstawić obrazek na forum?
#21
Dzięki za przeniesienie. Chodzi mi o to, że podczas pisania posta obrazek jest ogromny i trudno się czyta własny tekst w oknie edycji (teraz znalazłem ostatni przycisk "maksymalizuj" - pewnie będę korzystał, "minimalizuj" na szczęście też jest). Dawniej w podglądzie był tylko link, wtedy nie było widać, czy jest prawidłowy, czy błędny, dopóki nie zrobiło się podglądu.
Wielu z nas będzie korzystać z forum z zagranicy przez roaming, wtedy byłoby fajnie, żeby wraz ze stroną wątku ściągać tyko miniaturki, a pełny obrazek - na żądanie (wiem, że i teraz, i dawniej ściągało pełne pliki). Może po prostu jestem konserwatystą.
img/img działa jak poniżej - prawie tak samo, jak ikonka z obrazkiem:

[Obrazek: 0d1a3cd1186bffe3.jpg]
Odpowiedz
#22
(03-07-2018, 11:32)eplus napisał(a): Dawniej w podglądzie był tylko link, wtedy nie było widać, czy jest prawidłowy, czy błędny, dopóki nie zrobiło się podglądu.

Sprawdź proszę tę opcje w edytorze postów:

[Obrazek: 9749c2e40db449d9gen.png]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#23
Dzięki, niedawno go odkryłem (pisałem w poprzednim poście), jest to maksymalizacja okna. Ale mój obrazek wciąż jest większy od rozdzielczości mojego ekranu. No ale daję sobie radę. Uśmiech
Odpowiedz
#24
(15-06-2012, 18:07)fvg napisał(a):
Jak wstawić obrazek na forum?
Na przykładzie serwisu tinypic.com.




1. Otwieramy stronę darmowego hostingu plików graficznych: tinypic.com

[Obrazek: 351c0ub.png]

2. Klikamy przycisk Wybierz plik z sekcji File.

[Obrazek: 2s6o5eu.png]

3. W okienku, które się pojawi zaznaczamy plik, który chcemy wgrać na serwer i klikamy Otwórz.

[Obrazek: 2n8vosl.png]

4. Klikamy Upload now! na stronie głównej tinypic.

[Obrazek: 213n2fp.png]

5. Przepisujemy tekst, który pojawi się w ramce.

[Obrazek: 6px0jq.png]

6. Kopiujemy link wraz ze znacznikami [img] z sekcji IMG Code for Forums & Message Boards.<br /><br />[Obrazek: 11l60rm.png]

7. Skopiowany uprzednio tekst wklejamy w polu edycji posta na forum. Gotowe! Uśmiech


Uwagi:
  • rozmiar wygrywanych obrazków można dowolnie modyfikować korzystając z sekcji Resize na stronie głównej tinypic. Polecana opcja to Message board (640x480).
  • aby wgrać obrazek z innego serwera należy wybrać opcję Url ze strony głównej - szczególnie użyteczne, gdy chcemy zadać zagadkę a nazwa pliku jest jej rozwiązaniem Oczko


W razie pytań, wątpliwości piszcie śmiało!
Tinypick już nie działa. Jak teraz wstawiać obrazki?
Odpowiedz
#25
Ja od lat wstawiam przez fotosik.pl i jest raczej niezawodny. Raz coś musiałem uzupełniać, ale chyba i tak odtworzyliby to szybko z backupu. Na forum wiszą moje fotki z fotosika z 2012 roku, których pies z kulawą nogą nie ogląda (w innych serwisach obejrzenie odświeża i przedłuża życie obrazka, nieoglądane są po jakimś czasie kasowane).
Odpowiedz
#26
Nareszcie fotosik wrócił do życia. Parę dni był bez certyfikatu bezpieczeństwa, przez co przeglądarki ignorowały linki do zdjęć na jego hostingu. Wycięło wszystkie zdjęcia z moich relacji. Ale już wszystko działa jak powinno.

[Obrazek: f12986fefec6c781.jpg]
Odpowiedz
#27
Co jest z tymi zdjeciami?
Chce dorzucic fote Budapestu z archiwum, 640x450, 86 kB do postu Waldka o kostach Kadara i dostaje kretynski komunikat

Cytat:Popraw następujące błędy:
Wiadomość jest za długa. Wpisz wiadomość krótszą niż 65535 znaków (aktualna długość to 118326 znaków).

Foty Waldka maja podobny rozmiar, nawet wiekszy i sa widoczne
Jestescie w stanie to naprawic?

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#28
Kolega dziwnie te fotki wstawia. Tu przed nawałką forum był kciuk. Moje zdjęcie przetrwało, kciuk zmienił się w wiadomość z Enigmy (wątek o Vrbovie):

[Obrazek: d175a36398b913bb.png]

Według instrukcji zdjęcie ma być na zewnętrznym serwerze, a na forum węgierskie wstawia się tylko link do zdjęcia w klamrach [ img ] [ /img ].
Odpowiedz
#29
(04-11-2023, 15:35)eplus napisał(a): Kolega dziwnie te fotki wstawia...


Co konkretnie znaczy dziwnie?
Wstawiam przez hostingi zdjec, ktore dzialaja raz tak, raz srak albo wylatuja w powietrze albo zadaja pieniedzy za wstawianie
Wiec zdjecia albo jeszcze sa opublikowane albo zaginely w odmetach internetu
Na innych (normalnych) forach wstawiam foty bezposrednio, forum docina do maksymalnego dopuszczalnego rozmiaru i finito
Tu sie tak nie da, niestety nie wiem dlaczego i szczerze nie zamierzam sie z tego doktoryzowac

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#30
Dziwnie wygląda na screenie powyżej. Ja od dawna korzystam z fotosik.pl, bez konta, bezpłatnie. Najstarsze zdjęcia wiszą ponad 10 lat: https://forum.wegierskie.com/Co-przywozi...41#pid4041
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycje zmian, pomysły na rozwój forum fvg 104 92,867 10-11-2023, 12:06
Ostatni post: au-iv-385223
  Wygląd forum fvg 25 10,907 10-12-2020, 0:38
Ostatni post: Pudelek
  zwiększenie limitu miejsca na pocztę eplus 10 6,575 13-08-2018, 21:21
Ostatni post: Marek1953
  Identyfikacja - rozpoznaj innych forumowiczów na Węgrzech! andrasz 20 19,987 21-05-2018, 13:51
Ostatni post: piablo75
  liczba postów na stronie eplus 2 4,474 18-01-2016, 10:31
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości