Tydzień w Budapeszcie
#1
Witam.
proszę o informacje i pomoc.

Na wakacje planujemy z rodziną (2+1) pojechać na tydzień do Budapesztu w połowie sierpnia.
Będziemy jechać autobusem lub pociągiem.
1, Gdzie (i z jakim wyprzedzeniem) zarezerwować nocleg (interesują mnie hotele z odpowiednikiem naszych 3 *** lub więcej)? Czy ceny noclegów w centrum Budapesztu są dużo wyższe niż na peryferiach?
2. Jakie atrakcje polecacie (pod kątem dziecka), powszechnie znane atrakcje znam.
3. Jaki jest koszt (orientacyjnie) takiego wyjazdu nie licząc transportu?

dziękuję i pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
#2
(29-03-2016, 14:25)tomasz_te napisał(a): ...Na wakacje planujemy z rodziną (2+1) pojechać na tydzień do Budapesztu w połowie sierpnia.
Będziemy jechać autobusem lub pociągiem.
1, Gdzie (i z jakim wyprzedzeniem) zarezerwować nocleg (interesują mnie hotele z odpowiednikiem naszych 3 *** lub więcej)? Czy ceny noclegów w centrum Budapesztu są dużo wyższe niż na peryferiach?
2. Jakie atrakcje polecacie (pod kątem dziecka), powszechnie znane atrakcje znam.
3. Jaki jest koszt (orientacyjnie) takiego wyjazdu nie licząc transportu?

W podanym terminie tradycyjnie spotkacie się z tłumem turystów w Budapeszcie... święto 20. sierpnia, no i ceny powindują do góry. Aby mieć "kwaterę" należy z dużo-większym wyprzedzeniem coś zarezerwować.
Macie w planach tylko Budapeszt, więc niezbednym będzie poruszanie się po mieście i tu należy podjąć decyzję o tym na ile ważnym jest korzystanie ze środków lokomocji miejskiej i w jakich dniach - abonament 1-2-3 dniowy dla 3 osób Ceny i koszty tutaj
Komunikacja w Budapeszcie funkcjonuje super, dojazd z odległych miejsc nie sprawia większego kłopotu - przebywając w Budapeszcie, nocuję na jego obrzeżach, bo jest sporo taniej i cisza nocna zapewniona.
Wydatki to: muzea, wystawy, wizyta w Parlamencie, jakieś baseny lub aquapark + inne rozrywki, lody, napoje, kawa, herbata, ciastka+słodycze. Ceny`noclegów ze śniadaniami znajdziecie w sieci, obiady: możecie skorzystać z gotowych dań dnia (napi menü to wydatek ok. 1000 Ft za obiad). Kolacje we własnym zakresie. Ceny artykułów spożywczych na Węgrzech trochę wyższe, w wielu miejscach ten sam produkt ma różne ceny.
Odpowiedz
#3
Zastanów się nad zarezerwowaniem tzw apartamentu.To ciekawa alternatywa dla zwykłych hoteli.
Odpowiedz
#4
Apartamenty to dobra i tańsza opcja. Zobacz na tutaj https://pl.hotels.com/ gdzie po 10 noclegach kolejny masz gratis.
Ja np. ostatnio rezerwowałem ten https://pl.hotels.com/hotel/details.html...escription Cena EUR 35/dobę , w samym centrum.
Odpowiedz
#5
Podbijam odpowiedzi - apartamenty to dobra opcja.
Jest jeszcze Premium Apartaments, bardzo fajne miejsce:
http://premiumapartman.hu/
Odpowiedz
#6
Cześć,
ja jednak preferuję jakieś tanie hostele lub pokoje w formie agroturystyki.
Odpowiedz
#7
Witam,
Niedługo wybieramy się na tydzień do Budapesztu i będzie to nasza pierwsza wyprawa do tego miasta. Już nie mogę się doczekać i przebieram nogami Uśmiech.
O to ile zabrać kasy, to przeczytałam już w kilku innych wątkach Uśmiech. Dzięki za oszacowanie cen wstępu do różnych atrakcji turystycznych, to bardzo pomocne.
Zastanawiam się jednak, czy moglibyście poradzić, jakie atrakcje odwiedzić w jakie dni tygodnia. Co zobaczyć w weekend, przed południem, a co zostawić na popołudnie. W niektórych europejskich i polskich miastach, w poszczególne dni tygodnia jest np. wstęp za darmo do muzeów i galerii (np. w Trójmieście często jest to piątek lub poniedziałek, w Mediolanie czwartek). Nie mamy ustalonego grafiku. Najbardziej jednak zależy mi na odwiedzeniu Muzeum Sztuk Pięknych (Szépművészeti Múzeum) i Muzeum Narodowego, obok którego zresztą będziemy mieszkac Uśmiech. Reasumując bardziej interesują mnie rzeczy związane ze sztuką niż ekspozycje historyczne.
Dodatkowo naczytałam się o pubach w ruinach, co wydaje się absolutnie fascynujące. Ciekawa jestem, czy tam, można wypić np. jakieś regionalne fajne piwo. W PL moda na rzemieślnicze piwo jest spora, więc właściwie w co drugim pubie można się uraczyć przepysznym piwem.
Zastanawiamy się również, czy wypad do Budapesztu ma jakikolwiek sens bez ogarnięcia "basenów" i "łaźni". Któryś polecacie?

Pozdrawiam i służę poradą, gdzie można dobrze zjeść i wypić w Trójmieście Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 253 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,835 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,250 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,541 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości