Nasza relacja z podróży przez Węgry - Balaton, Budapeszt, Tokaj
#1
Nasza wyprawa przez Europę środkowo-wschodnią też przebiegła przez Węgry. W sumie trochę żałujemy, że tak mało czasu tu spędziliśmy.

Najbardziej zaskoczył nas Budapeszt, a właściwie rozkochał. Choć Balaton, czy Tokaj też mają swój urok!

Kilka wpisów ze zdjęciami:
Balaton
Budapeszt
Eger
Tokaj
Zakole Dunaju na koniec wyprawy
Odpowiedz
#2
Mnie te relacje bardzo się podobają. Przeczytałem tylko węgierskie, po innych się przeleciałem, ale gratuluję, podziwiam i trochę zazdroszczę.
Jedną mam uwagę. W opisie Budapesztu o kościele Macieja piszecie, że to „ kościół św. Macieja”. Otóż nie, to bardzo powszechny błąd popełniany przez polskich turystów. Król Maciej Korwin nie był świętym, a kościół zawdzięcza swe miano temu, że król brał w nim ślub, był koronowany, a okres jego panowania był dla świątyni niezwykle pomyślny. Nawiasem mówiąc, kościół jest pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny.

PS A w Szwecji nie byliście? Chciałbym poczytać taką relację z tego kraju.
Odpowiedz
#3
Dzięki za konstruktywna krytykę i czujność! Poprawiamy! W sumie to w Polsce chyba nie ma kościołów "nie świętych" - pewnie stąd taka wpadka Uśmiech

A Szwecja... oj chciałoby się... chciało... kiedyś pewnie tak, bo marzy nam się wyprawa dookoła Bałtyku Uśmiech Tylko na to trzy tygodnie to chyba mocno za mało.
Odpowiedz
#4
Cytat:PS A w Szwecji nie byliście? Chciałbym poczytać taką relację z tego kraju.
jak ze Szwecji, to zapraszam na mojego bloga Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgry oczami Polaków eplus 11 4,671 15-02-2023, 10:38
Ostatni post: ex-komar
  Węgry 2021 Pudelek 1 3,444 06-01-2022, 16:22
Ostatni post: Pudelek
  "Moje" Węgry - wątek zbiorczy Pudelek 4 2,867 09-12-2019, 11:35
Ostatni post: Pudelek
  Budapeszt w pół dnia Valka 9 4,792 18-08-2019, 20:47
Ostatni post: ember
  Węgry po raz pierwszy - krótki wyjazd, krótka relacja cinsan 6 7,121 22-06-2017, 21:26
Ostatni post: eplus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości