Pierwszy raz nad Balaton - prośba o porady
#71
Z dziećmi zdecydowanie polecam południowy brzeg Balatonu - rzeczywiście płyciej i bezpieczniej, a poza tym woda jest cieplejsza.

Dla takiej grupy (11 osób) faktycznie wynajęcie domu się najlepiej kalkuluje. Jeśli chodzi o basen, to na jego budowę decydują się raczej właściciele domów położonych w większej odległości od jeziora. Nie mówię, że nie ma w pobliżu Balatonu domów z basenem, ale jest ich niewiele i mają o wiele wyższe ceny.

Moje propozycje:

Letnisko Słone Jezioro

Balaton U Feli 123

U Rolanda - apartament B

Jeśli któraś z propozycji Państwu odpowiada, proszę wysłać zapytanie korzystając z naszego formularza zgłoszeniowego "Sprawdź i rezerwuj!" umieszczonego przy każdym opisie.
Odpowiedz
#72
Prosze o propozycje jednak domow z basenem. I takich drozszych blisko jeziora i takich, ktore sa dalej od jeziora. Czy znajda sie takie w odleglosci max 1km ld jeziora?

Pozdrawiam :-)
Odpowiedz
#73
Zapraszam zatem do przejrzenia naszej strony www.helkatours.hu i wysłania przez nią zapytań o interesujące Państwa domy.
Odpowiedz
#74
Witam,

pierwszy raz w tym roku wybieramy się nad Balaton, konkretniej Siofok. Chciałem się dopytać jak jest z plażami?
Będziemy w miejscu zaznaczonym poniżej na mapce. Z wózkiem i małym dzieckiem, czego się spodziewać? Zależałoby nam na miejscu do rozłożenia koca czy to trawa, czy piasek. Jedziemy raczej, żeby poleżeć i poleniuchować, ale wypadałoby też coś zjeść Uśmiech Najlepiej w centrum, czy na uboczu też się da bez zbędnego uszczuplania portfela?

[Obrazek: fg4gul]
Odpowiedz
#75
Witam!

Będziecie w Siófok - Szabadifürdő. To miejscowość, która przyrosła administarcyjnie do Siófok, ma więc własną niezależną infrastrukturę (pocztę, stację kolejową, sklepy, restauracje). Do centrum Siófok jest stąd 4,5 km.

Plaża w Szabadifürdő jest trawiasta i bezpłatna (zresztą to znaczy nazwa miejscowości po węgiersku: wolne kąpielisko). Nie wiem, kiedy przyjeżdżacie. W czerwcu jeszcze jest dość luźno, natomiast w środku lata plaża jest bardzo oblegana. Także dlatego, że jest w tym miejscu sporo atrakcji (ogromna zjeżdżalnia, dmuchane zamki), ale przede wszystkim:

Wyspa Bamboo

W Szabadifürdő jest mnóstwo kanjpek i bufetów, ze stołowaniem się na pewno nie będzie problemu. Jest też taniej niż w centrum Siófok na deptaku Petőfi, ale czy w ogóle taniej niż w Siófok, to bym nie powiedziała, bo w cetrum miasta jest większy wybór - szczególnie jak się wie, gdzie iść.

Dlatego na przyszłość polecam skorzystanie z usług HelkaTours, bo po dokonaniu rezerwacji przesyłamy miniprzewodnik po okolicy, także ze wskazaniem godnych polecenia lokali.

Udanych wakacji!
Odpowiedz
#76
Wyjeżdżamy w najbliższą sobotę licząc na pogodę i niezbyt duży tłok Oczko

Sadzę, że dogadać się po nie-węgiersku, nie powinno być problemów, przynajmniej w Budapeszcie i okolicznych mieścinach jakoś szło, zakładam, że tu podobnie Uśmiech
Odpowiedz
#77
Teraz jest w Siófok 28 st. C, a od soboty ma być 30-32 st. C. Balaton ma 26 st. C.

Jak nie znałam jeszcze węgierskiego, nigdy nie miałam problemów, żeby dogadać się w Siófok po angielsku.
Odpowiedz
#78
Witam,my wybieramy sie nad balaton 5-6.08 na tydzien lub 10 dni z okolic krakowa 2+czterolatek,moze jedzie ktos z okolic w tym czasie?zawsze to razniej w 2 rodziny.Noclegu bedziemy szukac na miejscu(balatonelle ,balatonboglar lub siofok bo bylismy w tamtym roku i bylo super)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najdroższa plaża nad Balatonem Waldek 0 793 30-07-2023, 22:26
Ostatni post: Waldek
  Balaton, camping- namiot Misio884 0 526 16-07-2023, 18:26
Ostatni post: Misio884
  Gdzie są piaszczyste i bezpłatne plaże nad Balatonem? duo1 33 73,587 09-07-2023, 13:13
Ostatni post: Pudelek
  Balaton, Plaża Mireczekooo 1 610 02-06-2023, 10:17
Ostatni post: ex-komar
  Kąpieliska termalne nad Balatonem lisia312 10 2,095 23-07-2022, 13:48
Ostatni post: lisia312



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości