Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety)
#71
ja też nie wiem czy się nie powtarzam ale pojechałem do PZM i kupiłem winiety czeskie słowackie i węgierskie. Wyszło klika złotych drożej - około 40 zł na wszystkim ale jechałem spokojnie i nie martwiłem się czy jestem już na płatnej czy nie.
Odpowiedz
#72
Jedziemy z Krosna przez Barwinek do Budapesztu. Jest to nasz pierwszy wypad. Mam pytanie gdzie najlepiej kupić winetkę Słowacją a gdzie Węgierską?
Odpowiedz
#73
(12-06-2014, 9:03)pawelqqq1987 napisał(a): Jedziemy z Krosna przez Barwinek do Budapesztu. Jest to nasz pierwszy wypad. Mam pytanie gdzie najlepiej kupić winetkę Słowacją a gdzie Węgierską?

1. Przeczytać poprzednią stronę wątku i stronę nr 5, post #49
2. SK - stacja benzynowa po stronie SK - winietka jest do nalepiania na szybę
HU - przez internet przed wyjazdem - opłata jest do "mania", nic się nie nalepia

uwaga: bodaj @Komarek pisał,
http://forum.wegierskie.com/Brak-winiety...5#pid17245
że winietkę HU musisz mieć nabytą nie później niż do północy dnia, w którym korzystasz z autostrady. Czyli nie przed wjazdem na autostradę, ale przed północą musisz kupić.
Nie namawiam do takiego postępowania, ale może po prostu trzeba się mniej bać niezaplanowanego wjazdu na autostradę HU
Odpowiedz
#74
(12-06-2014, 9:56)Slavekk napisał(a): ... po prostu trzeba się mniej bać niezaplanowanego wjazdu na autostradę HU

Dokładnie Uśmiech
Ponowna weryfikacja numerów rejestracyjnych aut jeżdżących po płatnych odcinkach bez e-matricy następuje ponownie przed północą.
Odpowiedz
#75
Sam teraz już nie wiem. Dzwoniłem do gościa który siedzi w PZM na Barwinku i pytałem jak to jest z tymi winetkami i ich kupnem przed 24. Powiedział mi że nie ma żadnego problemu jeśli kupię ją o 3 w nocy np. na stacji paliw. Gdzie kupić ją po wjeździe za granicę słowacko - węgierska? Ile kosztuje w ogóle?
Odpowiedz
#76
Słowacja - już masz napisane, ja dodam od siebie, że kupuje na stacji paliw przed wjazdem do Preszowa (bez problemu sie dogadasz i kupisz)
Wegry - jeśli pojedziesz przez Koszyce to zaraz po przekroczeniu granicy po prawej stronie masz budynek opisany "Matricu" czy coś podobnego, niema obaw że nie zauważysz granicy gdyż stare budynki dalej straszą. Pokażesz dowód rejestracyjny i zrozumiecie się bez słów. Powodzenia.
Odpowiedz
#77
(12-06-2014, 12:56)pawelqqq1987 napisał(a): Sam teraz już nie wiem ...

Czego nie wiesz Zdziwiony
Piszemy o sytuacji, gdy będąc na Węgrzech wjeżdżasz na płatny odcinek autostrady i zauważasz, że nie masz wykupionej e-matricy.
Wtedy wystarczy zjechać na stację, wykupić e-matricę i system zweryfikuje ponownie twój przejazd jako opłacony.
Ostatnia weryfikacja jest tuż przed północą każdego dnia.
Aby dowiedzieć się ile kosztuje, kliknij w dowolny odnośnik w tym wątku /gdyż cena zależy od rodzaju pojazdu jakim podróżujesz/ a po wjechaniu na Węgry stań na pierwszej dużej stacji /MOL, Shell, itp/ gdzie kupisz e-matricę.
Odpowiedz
#78
Opłata za autostrady... o kazdej porze dnia i nocy na Węgrzech można wykupić "winietkę" na stacjach benzynowych. Pamiętać trzeba o tym, że ważność każdej wniesionej opłaty rozpoczyna się od godziny 00.00 danego dnia. Więc jeśli transakcja przebiega np. o godz. 23.15 to tracimy cały ten dzień. Przy okazji transakcji dane pojazdu trafiają do systemu natychmiast. System kontroli to porównanie danych wprowadzonych z danymi uzyskanymi podczas skanowania numerów rejestracyjnych pojazdu ...
Odpowiedz
#79
Komarek źle Cię zrozumiałem, teraz jest już wszystko jasne Uśmiech Dziękuję wszystkim za pomoc Uśmiech
Odpowiedz
#80
(12-06-2014, 9:56)Slavekk napisał(a): (...)
Nie namawiam do takiego postępowania, ale może po prostu trzeba się mniej bać niezaplanowanego wjazdu na autostradę HU

A to się może zawsze zdarzyć. Od ładnych kilku lat jeżdżę po Węgrzech, mam kupione tam na miejscu mapy (fakt, że nie mam GPS), a w ub. roku jadąc w okolicach Debreczyna niechcący wjechałem na kilkukilometrowy odcinek autostrady.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,346,224 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 1,114 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,966 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,573 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,042 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości