Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety)
#81
(12-06-2014, 9:56)Slavekk napisał(a): że winietkę HU musisz mieć nabytą nie później niż do północy dnia, w którym korzystasz z autostrady. Czyli nie przed wjazdem na autostradę, ale przed północą musisz kupić.
Nie namawiam do takiego postępowania, ale może po prostu trzeba się mniej bać niezaplanowanego wjazdu na autostradę HU

hah a ja się tak poschizowałem w zeszłym roku, nie dość że ze 40 km jechałem na 'nielegalu' to jeszcze pierwsza stacja benzynowa była oblegana przez policje
Czy dobrze zatem rozumuje że oni mają jakiś system video, który wprowadza nr rejestracyjny do systemu, stąd wiedzą kto kiedy wjechał na płatny odcinek?

/edit.
Nie zauważyłem że wcześniej Sztasek to potwierdził.
I po roku dowiedziałem się że to nie niechlujstwo Węgrów - że nie można kupić winiety przed samym wjazdem na autostradę płatną, bo po prostu nie ma takiej konieczności.
Odpowiedz
#82
Kilka razy przez własne niedopatrzenie wjechałem na autostrdę M3, M6. Wiadomo, zawrócić się nie da. Na pierwszej stacji benzynowej kupiłem winietkę... i tyle.
Odpowiedz
#83
może ja jestem dziwny, ale nie wyobrażam sobie niezaplanowanego wjazdu na drogę z opłatami. Na Słowacji wiadomo, które drogi są płatne, więc z góry wiem, czy muszę mieć winietkę. Na Węgrzech też wiem przed wyjazdem, czy będę na taką drogę wjeżdżał czy nie... a tutaj to urasta do rangi niesamowitego problemu Szeroki uśmiech zresztą płacenie PZM za winietki to bez sensu - słowackie da się kupić przed każdą autostradą na miejscu w dowolnej stacji. Węgierskie kupuję zawsze na granicy - co to za problem? Przy okazji mogę sobie zrobić krótki postój na rozprostowanie nóg... Może przebitka w PZM nie jest jakaś ogromna, ale wolę sobie wydać to kasę na słowackie piwo albo węgierskie wino niż finansować tamtych Oczko
Odpowiedz
#84
Najgorsze to jest to że ja wiedziałem odkąd zaczynają się płatne drogi, tylko zbyłem to - 'a kupię przed wjazdem' - no i jak w Preszowie nie było problemów, to już w okolicach Miszkolca żadnego punktu/stacji - nie było, no i lekka nerwówka się zaczęła, szczególnie że co jakiś czas straszyły te napisy videocontrolOczko
Wiesz jak to jest, inaczej jeśli chcesz oszukać a inaczej, jeśli z własnej głupoty pchasz się w problemy.
Do tego dopiero po powrocie, dowiedziałem się że tam trzeba jakieś upoważnienie, jeśli auto nie jest zarejestrowane na osobę kierującą i śmialiśmy się że przy odrobinie 'szczęścia', wlepili by nam mandat i skonfiskowali auto - w pierwszy dzień urlopuOczko
Odpowiedz
#85
Witam!

Wjeżdżając z kierunku Koszyce na Węgry (Tornyosnémeti) i kierując się w stronę Miszkolca, na tych dwóch stacjach zawsze kupisz winietkę (otwarte 24h)
- Encs (MOL) po prawej stronie tuż przy drodze;
- Felsőzsolca (MOBIL PETROL) przy rondzie dwupasmówki droga nr.3. wjazd na stację, na prawo za tablicą pokazującą kierunek Felsőzsolca..
Odpowiedz
#86
1. Proszę o informację od osób jeżdżących autostradą od Bratysławy przez granicę w Rajce, czy na bezpłatnym odcinku po minięciu granicy jest stacja benzynowa, abym mogła tam kupić winietę, zanim zacznie się odcinek płatny? Chciałabym płacić kartą, a na granicy chyba nie można.

2. W minionym roku, wracając z Chorwacji i przejeżdżając granicę węgierską w Letenye nie mogłam kupić winiety, ponieważ nie miałam forintów i nie zatrzymując się wjechałam na autostradę węgierską, niestety bez winiety, z nadzieją, że za chwilę będzie stacja i kupię winietę. Stacji nie było i zjechałam z autostrady, kierując się na Keszthely. Tam miałam nocleg. Nie chciałabym powtórzyć takiej sytuacji i przeżyć takiego stresu. Na szczęści ichniejsza policja autostradowa mnie nie namierzyła.
Odpowiedz
#87
(25-06-2014, 18:39)emi13214 napisał(a): ... od Bratysławy przez granicę w Rajce ...

W Rajce jest MOL, w Hegyeshalom Agip.
Jak wjedziesz na płatny odcinek M1 to wykupienie e-matricy nawet po wideokontroli anuluje jazdę 'bez biletu'.
Tylko trzeba zdążyć przed północą Uśmiech
Odpowiedz
#88
(25-06-2014, 18:39)emi13214 napisał(a): 1. Proszę o informację od osób jeżdżących autostradą od Bratysławy przez granicę w Rajce, czy na bezpłatnym odcinku po minięciu granicy jest stacja benzynowa, abym mogła tam kupić winietę, zanim zacznie się odcinek płatny? Chciałabym płacić kartą, a na granicy chyba nie można.
Na bezpłatnym odcinku M15 nie kupisz winietki.
Odcinek autostrady M1 (obwodnica Mosonmagyaróvár pomiędzy M15 a drogą nr.86) jest wolny od opłat, to ok. 6 km. Na tym odcinku przy Mosoni pihenő jest stacja MOL i tam zrobisz opłatę.
Odpowiedz
#89
(25-06-2014, 20:00)Komarek napisał(a):
(25-06-2014, 18:39)emi13214 napisał(a): ... od Bratysławy przez granicę w Rajce ...

W Rajce jest MOL, w Hegyeshalom Agip.

Czyli rozumiem, że muszę zjechać z autostrady do stacji MOL? I następnie wrócić na autostradę?
Odpowiedz
#90
emi13214 - jadąc z Bratysławy wjeżdżasz do Rajka i jedziesz po węgierskiej M15, nigdzie nie zjeźdżasz...
Na bezpłatnym odcinku M15 nie kupisz winietki. Wjeżdżasz na autostradę M1 jedziesz w kierunku na Budapeszt... ten 6-kilometrowy odcinek to obwodnica Mosonmagyaróvár, która pomiędzy M15 a drogą nr.86 jest wolna od opłat. Na tym odcinku przy "Mosoni pihenő" jest stacja MOL i tam zrobisz opłatę.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,345,170 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 1,101 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,906 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,560 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,039 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 45 gości