Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety)
1. tak
2. nie
3. post nr 226

Tapniete z xperii
Odpowiedz
1. Hej ja kupowałem jedynie winietę węgierską
2. Nie było żadnych problemów
3. Trzeba pamiętać żeby wybrać kraj auta czyli PL oraz nr rejestracyjny wpisujemy bez spacji tj. AB12345 a nie AB 12345
Odpowiedz
Przestrzegam przed zakupem winiety z serwisu https://www.virpay.hu/autopalyamatrica-vasarlas.htm
przy próbie zakupu po 5 minutach wyrzuciło komunikat:
"Hiba történt a matricavásárlás során
Az Ön által kezdeményezett autópályamatrica vásárlási kérelmet a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. informatikai rendszere elutasította, és a hiba okát a következőkben határozta meg
Kérjük lépjen kapcsolatba ügyfélszolgálatunkkal a pénzügyi rendezés érdekében.
Vásárlási tranzakcióazonosító: 160717212316477724"
(na stronie w wersji angielskiej!!!).
Ściągnęło kasę z karty kredytowej, a winiety nie przysłało.
Musiałem kupić drugą winietę w PZMOT
Po zgłoszeniu reklamacji serwisant stwierdził błąd serwisu, poprosił o nr konta właściciela karty i SWIFT banku w celu zwrotu pieniędzy.
Podałem te dane, minęło 3 tygodnie i nic, ani maila ani kasy na konto.
Szkoda nerwów i pieniędzy, banda złodziei !!!
Odpowiedz
(07-08-2016, 23:48)krzybielec napisał(a): Przestrzegam przed zakupem winiety z serwisu https://www.virpay.hu/autopalyamatrica-vasarlas.htm
przy próbie zakupu po 5 minutach wyrzuciło komunikat:
"Hiba történt a matricavásárlás során
Az Ön által kezdeményezett autópályamatrica vásárlási kérelmet a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. informatikai rendszere elutasította, és a hiba okát a következőkben határozta meg
Kérjük lépjen kapcsolatba ügyfélszolgálatunkkal a pénzügyi rendezés érdekében.
Vásárlási tranzakcióazonosító: 160717212316477724"
(na stronie w wersji angielskiej!!!).
Ściągnęło kasę z karty kredytowej, a winiety nie przysłało.
Musiałem kupić drugą winietę w PZMOT
Po zgłoszeniu reklamacji serwisant stwierdził błąd serwisu, poprosił o nr konta właściciela karty i SWIFT banku w celu zwrotu pieniędzy.
Podałem te dane, minęło 3 tygodnie i nic, ani maila ani kasy na konto.
Szkoda nerwów i pieniędzy, banda złodziei !!!
Od czasu gdy zarządca węgierskich autostrad sam sprzedaje winiety, korzystanie z serwisów zewnętrznych straciło sens.
Virpay zawsze zarabiał podwójnie - za opłatę od transakcji i za kursy walut.

Co do obciążenia karty - poguglaj na hasło chargeback.
W skrócie - możesz zgłosić do banku że nie dokonałeś zakupu, za który zostałeś obciążony i bank powinien ci zwrócić kasę, a to oni (virpay) powinni udowodnić że nie są wielbłądami, nie ty.
Praktyka chargeback bywa różna ale walczyć trzeba.
Odpowiedz
dlatego moze warto kupic winiete na stacji paliw,w koncu te pare slow to chyba kazdy wyduka nawet z rozmowkami weg-pol Uśmiech
Odpowiedz
ostrzegam
m1 jest platna do wezla orsod w bp !!!
dzis w budaors zatrzymali kilkadziesiat aut i nie bylo zmiluj
kierowcy uwazaja ze mozna z bezplatnej m0 wjechac na m1 i hajda do centrum
oczywiscie mozna ale z matrica - troche aut na polskich blachach tez bylo niestety

Tapniete z xperii
Odpowiedz
Witam.
Próbowałem kupić winietę przez stronę ale coś robię nie tak (mimo iż wydaje mi się, że wszystko robię zgodnie z instrukcją. Wywala mi bład: Bank card payment has failed. 050
Odpowiedz
A nie sądzicie, że zakup winietki przez Internet jest niebezpieczny? Wszak mają adres i wszystkie dane do wysłania mandatu? Jak się kupuje na stacji benzynowej, to chyba nie trzeba rejestrować osoby?
Odpowiedz
Przyjdą w nocy i wyważą drzwi...
Radzę tak: jak kupujesz winietkę przez Internet, to po powrocie od razu się przeprowadź i wymelduj. I mandat wróci z dopiskiem "adresat nieznany".
W tym wątku już parę razy było, że europejska integracja ma pewne minusy, jak udostępnianie danych z rejestru cepów, pojazdów i kierowców.
Odpowiedz
Chciałem kupić winietkę przez internet, zarejestrowałem się, i czekam na maila, żeby potwierdzić rejestrację. E-mail nie przychodzi, w SPAMie już go też nie ma. Chyba rzeczywiście mają szabas! Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,345,252 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 1,101 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,908 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,562 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,039 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości