Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety)
Szanowni państwo ja zawsze e-vinete kupuję na pierwszej stacji benzynowej dotyczy to Węgier i Słowacji przy przekraczaniu granicy i tak na Słowacji na 10 dni kosztuje 10 euro natomiast na Węgrzech też na 10 dni kosztuje 2975 forintów, ale te ceny dotyczą auto do 3.5t. Taką e-vinetę trzymajcie w domu, bo mi przyszedł mandat po 4 miesiącach, wygrałem sprawę ale problemów było co nie miara , Szerokiej drogi życzę i bez mandatów
Odpowiedz
(10-11-2017, 23:52)andriu50 napisał(a): Szanowni państwo ja zawsze e-vinete kupuję na pierwszej stacji benzynowej dotyczy to Węgier i ...
E-matricę należy mieć wykupioną PRZED wjazdem na autostradę.
Kupno na pierwszej stacji benzynowej to może być musztarda po obiedzie i srogi mandat.
Odpowiedz
Ma Pan w zupełności rację nie uwidoczniłem tego w moim poście -to błąd ,ale wydawało mi się to takie oczywiste . Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
Dawno temu, nie pamiętam do kiedy, opłatę można było uiścić do końca dnia (do północy) w którym wjechało się na płatny odcinek.
Teraz trzeba zapłacić przed wjazdem, o czym niektórzy nie wiedzą i potem są płacze, że videocontrol ich namierzyła.
Odpowiedz
Z początkiem nowego roku zostaje wprowadzona zasada, że nie można karać za brak winiety w ciągu 60 minut poprzedzających jej zakup.
Jeśli kierujący pojazdem nie zakupił wcześniej winiety to ma 60 minut na jej zakup od momentu wjazdu na płatny odcinek drogi.
Takie rozwiązanie zapobiegnie karaniu kierowców, którzy nie planując wcześniej wjechali na odcinek drogi płatnej.
Stawki dla samochodu osobowego (kategoria D1) nie zmieniają się.
Odpowiedz
Żeby w każdym kraju byli tacy mądrzy ludzie, jak p. Orban i jego kolega p. Kaczor! Hahahaha!
Odpowiedz
Eplus dzięki za poświęcenie mi czasu, zapewne masz co tam robisz, a nie sprawdzać mi lodówki. Jak byś łaskaw był i zajrzał do tej małej cz ma zamrażalnik to będę Ci wdzięczny , rezerwować nie musisz ?. Dziękuję . Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku.
Odpowiedz
Czy ma ktoś może aktualny link do mapy płatnych odcinków dróg ekspresowych-autostrad na Węgrzech??
W ostatnim czasie powstało troszkę takich skrawków autostrad lub bardziej autostradowych obwodnic miast i nie jestem pewien czy są one także w systemie płatnych drug. Teraz rozkminiam M44 malutki oderwany fragmencik -obwodnica Kondoros.
PS:Udało mi się znaleźć ,ale nie będę posta kasował może się komuś przyda Uśmiech
https://www.hu-go.hu//files/img/articles...072020.jpg
Odpowiedz
Dzięki za znalezisko. Mnie interesował ukończony już kawałek M25 - od M3 do Egeru. Jeszcze jest bezpłatny.
Odpowiedz
https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc...e=worthsee

Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,766 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 895 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,108 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,068 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości