Wyposażenie samochodu - podróż na Węgry
#11
Ja na Słowacji nie miałem nigdy żadnej kontroli.Też tak twierdzę, że te apteczki i żarówki są po to, żeby dowalić komuś, komu nie mogą udowodnić szybkości albo wyprzedzania na ciągłej.Poza tym ja widzę policjanta raz na cztery wyjazdy, bo jeżdżę bocznymi drogami.
Jeśli policjant nie chce się dogada po angielsku ani po polsku, to prosimy o rozmowę z szefem - szef nie lubi, gdy podwładni zawracają mu głowę takimi problemami i już punkcik na naszą korzyść, na rzecz zaniechania kontroli. Piszę to z przemyśleń psychologicznych, bo doświadczeń nie mam.
Odpowiedz
#12
Żarówki - czy to obowiązek, czy nie mam zawsze zapas. Kilka razy wymieniałem w nocy żarówki lamp drogowych i reflektora ... na dodatek jeszcze padał gęsty deszcz. W deszczu żle sie jedzie tylko z połówką światła.
Bezpieczniki - warto je mieć na stanie, ostatnio wymieniałem w Chorwacji (wrzesień 2011).
Apteczka - jest w aucie. Przyznam, że od momentu uzyskania prawa jazdy dosłownie parę razy ją otwierałem. Potrzebny był tylko plaster z opatrunkiem na otarcia. Raz nie miałem taśmy izolacyjnej, więc użyłem w tym celu plastra przylepca na rolce.
Odpowiedz
#13
(26-06-2017, 15:19)wojti76 napisał(a): Już widzę jak was zatrzymuje Węgierski lub Słowacki policjant a wy się powołujecie na konwencje wiedeńską bo nie macie linki i apteczki Uśmiech

Nie podpisujesz mandatu i zawsze możesz zadzwonić do konsulatu.
Odpowiedz
#14
Piszesz z własnego doświadczenia czy tylko teoretycznie? Moim zdaniem prościej jest wyposażyć auto w  apteczke gaśnice linkę i żarówki  to wszystko może się przydać niż użerać się z policją Słowacją
Odpowiedz
#15
(26-06-2017, 15:19)wojti76 napisał(a): Już widzę jak was zatrzymuje Węgierski lub Słowacki policjant a wy się powołujecie na konwencje wiedeńską bo nie macie linki i apteczki Uśmiech

(27-06-2017, 11:54)matelec napisał(a): Nie podpisujesz mandatu i zawsze możesz zadzwonić do konsulatu.

... i po kilku trzaskach usłyszysz w słuchawce: konsulat nieczynny, proszę zadzwonic później lub zostaw wiadomość.
Odpowiedz
#16
Wiele razy jechałam przez Słowację ale w tym roku będę jechała autem bez koła zapasowego. Na różnych stronach opisują w obowiązku koło zapasowe. Czy zestaw naprawczy może to zastąpić? Wiem, że w razie czego mogę się powołać na konwencję. Zastanawiamy się tak, przecież wiele aut fabrycznie nowych w ogóle nie ma miejsca na koło i albo dojazdówkę albo od razu zestaw dają.
Odpowiedz
#17
Na Węgrzech nie ma obowiązu "piętego koła" w autach osobowych, ale trzeba mieć zestaw naprawczy.
Problem z defektem pojawia się na autostradzie i w miejscu o dużym natężeniu ruchu. Jeśli nie da się naprawić uszkodzonej opony, należy liczyć się z kosztami odtransportowania auta na lawecie...
Odpowiedz
#18
Na Węgrzech nie ma obowiązu "piętego koła" w autach osobowych, ale trzeba mieć zestaw naprawczy.
Problem z defektem pojawia się na autostradzie i w miejscu o dużym natężeniu ruchu. Jeśli nie da się naprawić uszkodzonej opony, należy liczyć się z kosztami odtransportowania auta na lawecie...
Na Węgrzech nie ma ale na Słowacji jest taki zapis i chodzi mi właśnie o ten kraj. Na Węgrzech omijamy autostradę akurat. Na Słowacji odcinek Presov-kosice autostradą jedziemy ale w nocy.
Odpowiedz
#19
Jeśli nie przekroczysz prędkość nie będziesz wyprzedzać w miejscach niedozwolonych to nikt Cię nie zatrzyma sprawdzić czy masz koło zapasowe Oczko A te 20 km autostrad Prosov ~Koszyce to bym ominą bokiem
Odpowiedz
#20
(01-07-2018, 18:00)wojti76 napisał(a): Jeśli nie przekroczysz prędkość nie będziesz wyprzedzać w miejscach niedozwolonych to nikt Cię nie zatrzyma sprawdzić czy masz koło zapasowe Oczko A te 20 km autostrad Prosov ~Koszyce to bym ominą bokiem

Raz próbowaliśmy ominąć i wjechaliśmy prosto na autostradę i od tego czasu kupujemy winietę, dodatkowo jeszcze jest kawałek drogi płatnej za kosicsmi do tornyosnemeti. Nie zatrzymała nas policja nigdy na szczęście, staram się pilnować męża i prędkości...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,297 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,569 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,782 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości