pierwsze wakacje poza Polską z 2 letnim bobasem
#1
Witam.Urlop tygodniowy zaczęliśmy od 17.07.Pierwszy wypad na zagraniczne wakacje z 2 letnia Wiktorią.Wybór padł na Siófok Jechałem z okolic Alwerni A4potem zjazd za bramkami na S1 i cały czas droga prosta ze śmiało można newet bez nawigacji aż do Siófok dotrzeć. Droga nie zakorkowana płynna jazda. Przyjechaliśmy w poniedziałek do Siófok ok 11:30 na kwaterę. Po rozpakowaniu się i rozeznaniu poszliśmy na zakupy do marketu Penny,który mieliśmy blisko lecz wyboru nie ma zbyt dużego ale potem znaleźliśmy sklep Spar w którym wybór dużo lepszy. Ogólnie ceny w sklepach nieco wyższe od naszych polskich ale podobne jak w kurortach polskich. Arbuz za to wychodził tanio bo 79ft za kg więc z żoną zjadalismy kilogramy:-). Oczywiście codziennie inne wino na spróbowanie, bo tego tu jest najwięcej ? Restauracja Mustafa zaraz przy początku promenady godna polecenia. Ceny ok i porcję spore. Byliśmy jeszcze w restauracji Kalman Panzio ceny w miarę przystępne tez ale szału niema. Żeby zjeść w miarę tanio obiad w Siofoku to trzeba zapłacić conajmniej 2200 ft. No chyba ze ktoś preferuje zestaw kebabowy też jest ok to już mniejsze koszty ok 1700ft.Plaże płatne od 1000ft od dorosłego. Choć można też kąpać się bezpłatnie od portu aż do ogrodzenia płatnej plaży. Jednego dnia popłyneliśmy na półwysep Tihany z Siófok przez Balatonfüred. Za dwoje dorosłych płaciłem 7300 ft sporo lecz rejs 1,5 godz w jedna stronę i malownicze Tihany coś pięknego to trzeba zobaczyć. Bardzo dużo stoisk z papryka suszona na sznurkach i wynalazkami np z lawendy, chatki pokryte czcina dachowa. Klimat jest tam niesamowity. Kolejnego dnia wybraliśmy się do Budapesztu. Od Siófok ok. 110 km drogi więc warto tym bardziej ze jest to przepiękne miasto i jest co zwiedzać. Dzień wcześniej zaplanowalem gdzie zaparkuje co zobaczyć musimy, spisałem na kartce i rano wyruszyliśmy. Spędziliśmy czas do wieczora.Klimat miasta taki nasz Krakowski choć wydaje mi się iż jest więcej zabytkowych dużych budynków. Polecam bardzo mocno. Oczywiście w ramach urlopu również plazing na który mieliśmy wyborne warunki? Pogoda od poniedziałku do niedzieli 33-41 stopni w konkretne dni. Deszczowo tylko dwie godz w jeden dzień;-) woda w balatonie turkusowa czysta ja osobiście u nas nie spotkałem się z taką wodą,a temperatura wody ok 30 stopni coś pięknego?Jeśli ktoś ma jakieś pytania chciałby jakiejś relacji informacji zapytać o coś proszę pisać jeśli będę mógł odpowiem pomogę podpowiem i pozdrawiam;-)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tygodniowe Wakacje stef 4 3,569 07-09-2017, 12:10
Ostatni post: eplus
  Wakacje nad Balatonem 2012 emi13214 59 63,177 08-03-2013, 19:43
Ostatni post: Smorodina
  Najtańsze i najlepsze wakacje w życiu Vattras 10 12,735 29-08-2012, 23:15
Ostatni post: fvg



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości