Metro w Budapeszcie
#11
Nb z tego co widziałem na ogłoszeniach od 4.11 mają ruszyć z renowacją M3. Oczko
Odpowiedz
#12
We wrześniu podjęto ostateczną decyzję: http://budapest.hu/Lapok/2017/alairtak-a...eseit.aspx

Podobno już od jakiegoś czasu wyjeżdżają nowe składy, mają się pojawiać dwa nowe na miesiąc.

Z mojej perspektywy to wielka strata, M3 miało swój niepowtarzalny klimat. No ale jednak mieszkańcom Budapesztu na pewno ta zmiana wyjdzie na lepsze Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#13
Jak pisałem remont rusza 4 listopada. Odcinek od Újpestu do Lehel tér będzie obsługiwały autobusy zastępcze. Całość jeździć będzie tylko w tygodniu do ok. 20:30. W weekendy całość będzie zamknięta i obslugiwana przez autobusy. Co do klimatu to przeszło mi po tym jak raz do pracy dotarłem godzinę za późno i śmierdząc więdzeniem w dymie z izolacji.
Odpowiedz
#14
Czy to działa teraz? Idę tam w ten weekend ...
Odpowiedz
#15
Metro działa. Tylko linia nr 3 ma trasę obsługiwaną  częściowo przez składy metra i częściowo przez autobusy zastępujące metro - więcej znajdziesz na stronie http://www.bkk.hu/en/timetables/  (po angielsku).
Odpowiedz
#16
Dokładniej to linia 3 działa Od stacji czołowej Kőbánya-Kispest do Lehel tér, od poniedziałku do piątku do ok. godz 20:30. Po tej godzinie i przez cały dzień w weekendy, na całej długości jest zamknięta i obsługiwana przez autobusy zastępcze. Warto też dodać, że autobusy nie obsługują stacji Ferenciek tere, zamiast tego stają na stacji Astoria (linia 2). Daleko by się przejść nie jest, ale jak ktoś bardzo chce, to jedzie tam każdy autobus jadący w kierunku Budy.
Odpowiedz
#17
Informacje dla osób spędzających Święta Wielkanocne w Budapeszcie ... Uśmiech
- Wielki piątek, 30 marca jest dniem wolnym od pracy.
- Od 30 marca do 1 kwietnia będą wstrzymane prace związane z rekonstrukcją metra M3, w tym okresie metro kursować będzie na całej długości linii pomiędzy przystankami Kőbánya-Kispest i Lehel tér.
- Od 29 marca (wieczór), do 1 kwietnia (noc) metro na liniach M1 i M2 kursować będzie dłużej, ostatni kurs po północy (2. kwietnia) ok. godz. 00.30.
Odpowiedz
#18
Polecam film Kontrolerzy tam wszystko pokazane jak to działa w Budapeszcie
Odpowiedz
#19
No nie żartuj. Film fajny, ale by brać go za dokument o metrze budapesztańskim to sroga przesada.
Odpowiedz
#20
Przed korzystaniem z komunikacjiw Budapeszcie polecam oglądnąć film "Kontrolerzy"
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 253 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,853 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,262 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 282 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,567 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości