Pecz (Pécs)
#11
Neofici są najgorsi. Oczko WinoWino
Odpowiedz
#12
(08-10-2017, 7:38)eplus napisał(a): Czyli "na złość babci odmrożę sobie uszy".
Czesi uznawali kościół katolicki za podporę państwa Habsburgów (i słusznie), więc po 1918 roku nastąpił "odwrót od Rzymu".

Cytat:Postawa, którą obserwujemy dziś, gdy wszelcy lewicowcy, orientacyjni odmieńcy i inne niszowe grupy wydzierają się za sprowadzaniem imigrantów, aby tylko dokuczyć "księdzowi". Szeroki uśmiech
tu akurat pudło. Czesi ogólnie są przeciwni sprowadzaniem imigrantów, zresztą wystarczy im dość własnych problemów z Cyganami. Dokuczyć księdzu nie muszą, bo ksiądz w czeskiej miejscowości nic nie znaczy i nie ma żadnej władzy Oczko
Odpowiedz
#13
(09-10-2017, 0:39)Pudelek napisał(a):
(08-10-2017, 7:38)eplus napisał(a): Czyli "na złość babci odmrożę sobie uszy".
Czesi uznawali kościół katolicki za podporę państwa Habsburgów (i słusznie), więc po 1918 roku nastąpił "odwrót od Rzymu".

Ja bym proponował zejść trochę z wysokich tonów, odpuścić politykę bo się nam onet robi.

Dzisiaj Czechy to po prostu kraj laicki.
Nie antykatolicki ani antyewangelicki tylko po prostu laicki.
Oni nie są specjalnie religijni i tyle. Szczygła warto poczytać.
Mariusza.

No i jeszcze raz przypominam - dyskusja zaczęła się od kolumn morowych , które nie były stawiane na przekór komukolwiek tylko jako wyraz wdzięczności za ocalenie z zarazy.
Tak, że bicie piany i bezsensowne szukanie aktualnych odniesień - do kosza Oczko

Cytat:
Cytat:Postawa, którą obserwujemy dziś, gdy wszelcy lewicowcy, orientacyjni odmieńcy i inne niszowe grupy wydzierają się za sprowadzaniem imigrantów, aby tylko dokuczyć "księdzowi". Szeroki uśmiech
tu akurat pudło. Czesi ogólnie są przeciwni sprowadzaniem imigrantów, zresztą wystarczy im dość własnych problemów z Cyganami. Dokuczyć księdzu nie muszą, bo ksiądz w czeskiej miejscowości nic nie znaczy i nie ma żadnej władzy Oczko
To tez pudło, bo Czesi wcale nie są przeciwni pomaganiu imigrantom.
To nasza propaganda + trochę czeskich polityków-populistów.
Odpowiedz
#14
(09-10-2017, 8:58)Slavekk napisał(a): Ja bym proponował zejść trochę z wysokich tonów, odpuścić politykę bo się nam onet robi.

Dzisiaj Czechy to po prostu kraj laicki.
Nie antykatolicki ani antyewangelicki tylko po prostu laicki.
Oni nie są specjalnie religijni i tyle. Szczygła warto poczytać.
Mariusza.

Ja tylko wspomniałem od czego się to zaczęło - gremialny odwrót od religijności nastąpił po Wielkiej Wojnie. Część katolików przeniosła się do husytów, niektórzy do innych wyznać, część po prostu przeszła na pozycje "religii wewnętrznej", co uważam za bardzo pragmatyczne. Po 1948 roku swoje dołożył komunizm znacznie bardziej represyjny niż w PRL-u.

Cytat:
Cytat:tu akurat pudło. Czesi ogólnie są przeciwni sprowadzaniem imigrantów, zresztą wystarczy im dość własnych problemów z Cyganami. Dokuczyć księdzu nie muszą, bo ksiądz w czeskiej miejscowości nic nie znaczy i nie ma żadnej władzy Oczko
To tez pudło, bo Czesi wcale nie są przeciwni pomaganiu imigrantom.
To nasza propaganda + trochę czeskich polityków-populistów.
histeria antyimigrancka na pewno nie jest tak duża jak w Polsce, natomiast nie słyszałem o jakimś wielkich poparciu dla sprowadzania tabunów do siebie. Zresztą czeski rząd także sprzeciwiał się obowiązkowym kwotom, ale czynił to bardziej sprytnie niż Polski.

A tak swoją drogą - skoro przywódcza kościoła katolickiego nawołuje do przyjmowania imigrantów, to jak głosy obywateli o ich przyjmowaniu mają być na złość księdzu? Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#15
(09-10-2017, 10:21)Pudelek napisał(a): histeria antyimigrancka na pewno nie jest tak duża jak w Polsce, natomiast nie słyszałem o jakimś wielkich poparciu dla sprowadzania tabunów do siebie. Zresztą czeski rząd także sprzeciwiał się obowiązkowym kwotom, ale czynił to bardziej sprytnie niż Polski.

"Sprowadzanie tabunów" to typowy zwrot antyimigranckiej histerii.
"przemoc zaczyna się od języka" jak mówią mądrzy ludzie.

A czeski rząd wie jakie mają bezrobocie i potrzeby w zakresie rąk do pracy...
Dobra, ja już kończę ten OT.
Bez odbioru.
Odpowiedz
#16
(09-10-2017, 10:34)Slavekk napisał(a): "Sprowadzanie tabunów" to typowy zwrot antyimigranckiej histerii.
tyle, że w tym przypadku prawdziwy
tabun - z SJP: potocznie: tłum, rzesza, zgraja

Cytat:A czeski rząd wie jakie mają bezrobocie i potrzeby w zakresie rąk do pracy...

i to "uchodźcy" mają te braki zastąpić? Nie robotni Ukraińcy, Białorusini, Wietnamczycy, Chińczycy tylko mityczni inżynierowie, doktorzy i inni wykształceni ludzie z Afryki i Bliskiego Wschodu? Zdziwiony No proszę, myślałem, że to nie wymiana żartów Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Targi staroci w Pecz piablo75 0 2,027 05-08-2019, 10:10
Ostatni post: piablo75
  Południowy zachód: Pécs/Pecz Ribizli 4 8,729 06-08-2015, 13:34
Ostatni post: Ribizli



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości