Langosze we Wrocławiu
#1
W ten weekend odwiedziłem wraz z małżonką Wrocław.
Akurat trafiliśmy na Bożonarodzeniowy jarmark , który znajduje się na rynku w centrum miasta.
Trafiliśmy tam na stoisko, przy ratuszu, które serwuje Langosze.

[Obrazek: 67303456e4bfcc8fmed.jpg]

Cena, zobaczcie sami na zdjęciu..

[Obrazek: 1219939fe2937324med.jpg]

Moja ocena jest miażdżąca.Najgorszy Langosz jaki w życiu jadłem. Ambasada Węgier powinna natychmiast , powtarzam, NATYCHMIAST wystosować protest.
Jak takie coś można nazywać Langoszem ZłyZły

Jeżeli nikt wcześniej nie jadł oryginalnego Langosza to się naprawdę zniechęci i będzie miał bardzo złe skojarzenia.
Poza tym zobaczcie z cym jest ten , ten coś?? Z kurczakiem i cebulą ???
Odpowiedz
#2
Ja tam byłem , wino piłem....
A narzekałem że za Langosza 15 złoty zapłaciłem Oczko

http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/112...iczna-cena
Odpowiedz
#3
Szaszłyki wieprzowe? Jak ktoś się wnerwi i zrobi bum, to zaraz zechcą z niego zrobić islamistę!
Odpowiedz
#4
(19-11-2017, 21:51)piablo75 napisał(a): Jeżeli nikt wcześniej nie jadł oryginalnego Langosza to się naprawdę zniechęci i będzie miał bardzo złe skojarzenia.
Poza tym zobaczcie z cym jest ten , ten coś?? Z kurczakiem i cebulą ???

Dziwne,moja znajoma niemka z którą rozmawiałem niedawno o Węgrzech też wspominała o kurczaku i cebuli w Langoszu.Ja osobiście jadłem z serem i jakąś polewą.

W Niemczech na jarmarkach też handlują Langoszami.
Odpowiedz
#5
W ostatnich latach na Węgrzech, przypadkiem trafiłem na coś co przypominało langosza. Nie był to typowy langosz, był zbyt "gruby". Okazało się, że w jego wnętrzu jest nadzienie (töltött lángos), podobnie jak w pierogach. Uśmiech

PS: Eplus, Köszönöm Uśmiech .
Wklepałem frazę "töltött lángos" w google i ... jest mnóstwo recept na taki langosz.

Znalezione na YT ... "töltött lángos készítése" ... Bomba
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości