na Węgry przez Słowacje, winiety
#81
(22-07-2013, 23:30)Sztasek napisał(a): To nie jest "wbijanie", ale poprawne zachowanie kierującego pojazdem zgodne z przepisami ruchu drogowego ! .
I tu uwaga, bo można zapłacić mandat za nieznajomość przepisów.

Generalnie się zgadzam, że tak jak opisałeś należy jeździć.
Ale czy w węgierskich przepisach ruchu drogowego jest to zapisane?
Bo w polskich IMHO nie (a szkoda)
Odpowiedz
#82
Tiaaa...radzę patrzeć na znaki Oczko

[Obrazek: z5660528X-437x500.jpg]
Odpowiedz
#83
Użyłem słowa "wbijanie" bez pejoratywnych konotacji Szeroki uśmiech Tak mi się napisało, nie miałem zamiaru oceniać czy to zgodne z przepisami, bo to chyba oczywiste że zmiana pasa ruchu jest zgodna z przepisami Uśmiech (pomijając to że część z włączających się robi to na linii ciągłej i ci którzy się "wbijają" nie czekają do końca pasa tylko robią to na całym odcinku od zjazdu do skrętu w prawo Uśmiech
). Chodziło mi o to że nie wiedząc że i tak zjedziemy na prawy pas, tracimy czas, wpuszczając jeszcze tych z prawej, zamiast mixować* się na prawy, który mimo remontu istnieje nadal Uśmiech


Pozdrawiam Uśmiech

*"mixować się" - przenieść się, w tym wypadku zmiana pasa bez łamania przepisów, nacjonalistycznych naleciałości, negatywnego zabarwienia, szerzenia nienawiści rasowej, poczucia wyższości na drodze, pokazywania innym co to nie ja, wykorzystywania potencjalnego immunitetu, gestów dowolnym palcem przez okno, itp itd (proszę się już nie czepiać Uśmiech )
Odpowiedz
#84
(23-07-2013, 9:40)Imre napisał(a): Tiaaa...radzę patrzeć na znaki Oczko

[Obrazek: z5660528X-437x500.jpg]
po 1. to nie jest znak drogowy
po2. Zdjęcie z Polski czy Węgier?
Odpowiedz
#85
z... internetu Oczko
Wiadomo, że w Polsce nie ma takiego znaku drogowego, ale za granicą i owszem. Dlatego poza RP należy zwracać na to uwagę.
Odpowiedz
#86
(23-07-2013, 18:50)Imre napisał(a): z... internetu Oczko
Wiadomo, że w Polsce nie ma takiego znaku drogowego

Oczywiście że jest, z tą różnicą że tło żółte a nie białe.
No i najważniejsze - to nie jest znak drogowy tylko tablica informacyjna
Toto nie ma żadnej mocy sprawczej bo nie jest znakiem drogowym, zatem za jego nieprzestrzeganie nie możesz być ukarany.

Cytat:, ale za granicą i owszem. Dlatego poza RP należy zwracać na to uwagę.

Wszędzie należy zwracać uwagę.
Nieprzestrzeganie zaleceń pokazanych na tej tablicy to chamstwo ale nie wykroczenie.
Mandat oczywiście wymyślony...Oczko
Odpowiedz
#87
areskrk, well done! Uśmiech Też lubię ten kawałek trasy, a szczególnie ów nagły zjazd w prawo za wiaduktem w Zvoleniu - ostatnio zaskoczył mnie również remont i niewątpliwie był dodatkową atrakcją Oczko Nie zdążyłem się niestety zorientować, co tam budują - trzeba by zajrzeć na strony magistratu lub popytać w internecie, kiedy planuje sie zakończenie remontu.
Odpowiedz
#88
czy Ktoś mmoże napisać, jak ze słowacką policją??? gdzie na trasie Barwinek - Nyiereghaza należy szczególnie uważać? dyskutować czy raczej od razu płacić? Kolega tydzien temu zapłacil 60 euro za przekroczenie 2 km/h. Jakie macie doświadczenia?
Odpowiedz
#89
Trzeba jeździć zgodnie z przepisami Oczko
Odpowiedz
#90
jadąc kilka razy nigdy nie spotkałem policji na Słowacji , ale
wracając w ostatni poniedziałek w godzinach południowych przez Słowację w czterech miejscach stali z radarami i czesali auta .
Dodam że trzeba uważać gdyż wszystkie 4 patrole stały w takich miejscach że nie było czasu na reakcję za zakrętami lub w zalesionych miejscach
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,121 1,352,340 Wczoraj, 13:53
Ostatni post: Slavekk
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 91 97,357 02-05-2024, 19:37
Ostatni post: Mamut
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 495,185 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 1,203 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,679 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości