na Węgry przez Słowacje, winiety
(18-08-2013, 21:38)Imre napisał(a): Nie polecam skrótu drogą 556 (Giraltovce-Hanusovce) - jest to góra do pokonania z drogą krętą o kiepskiej jakości. Lepiej jechać główną przez Lipniky. Jest tylko 8 km dalej, a komfort jazdy nieporównywalny. Czasowo wyjdzie pewnie podobnie.

Ja się z tobą nie zgodze droga oczywiście kręta ale za to bardzo malownicza,jechałem nią początkiem lipca i wcale nie była kiepskiej jakości wiekszości asfalt był swieżo położony a na pozostał odcinkach wcale nie odbiegał jakością od innych słowackich dróg.
Odpowiedz
Ja z kolei wybieram takie skróty ze względu na mniejszy ruch, mniejszą ilość odcinków zabudowanych z ograniczeniem i co za tym idzie, nie są to żniwne trasy dla policji. Zdarza się przecież, że jedziemy główną trasą z prędkością 40km/h, bo jakiś bardziej papieski od papieża postanowił przestrzegać przepisów i trzyma całą kolumnę, jeszcze trzeba ciągle patrzeć, czy ktoś z przodu nie hamuje. Ale każdy ma swoje racje - innym autem w innym czasie inna trasa może być lepsza.
Wojti, Tobie też piszczą opony na tych leśnych serpentynach? Oczko
Odpowiedz
(18-08-2013, 17:19)rustin napisał(a): Trzy dni temu jechałem tą drogą co Ty tzn jak się domyślam przez Barwinek. Autostradę ominąłem na Słowacji, na forum jest fotka tablicy z pokazanym zjazdem ale ja tej tablicy nie widziałem mimo rozglądania się dokładnie Uśmiech Na szczęście miałem nawigację i udało się ominąć autostradę na Słowacji i Węgrzech. Moim zdaniem , nie ma najmniejszego sensu kupować winiety na Słowację na tak krótki odcinek.

Faktycznie chyba dranie zlikwidowali tę tablicę, bo jej w Google SV nie widzę. Na rozjeździe Preszowska/Koszycka należy jechać Koszycką (odbić w prawo na drogę 68) - czyli kierować się (w Google Street View) za czerwonym furgonem z głową byka. Za rozjazdem zobaczymy drogowskaz:

[Obrazek: eaee8d1d15fc36a5.jpg]

Kosice 31 - i o to chodziło!
Odpowiedz
Pewnie ze piszczą Oczko
Odpowiedz
(19-08-2013, 16:22)wojti76 napisał(a): Ja się z tobą nie zgodze droga oczywiście kręta ale za to bardzo malownicza,jechałem nią początkiem lipca i wcale nie była kiepskiej jakości wiekszości asfalt był swieżo położony a na pozostał odcinkach wcale nie odbiegał jakością od innych słowackich dróg.

Oczywiście, masz prawo się nie zgadzać. Widać nie dla wszystkich pojęcie "kiepska droga" jest jednakowe. (ja jechałem w sierpniu br.) Jeśli dodatkowo twierdzisz, że jest to bardzo malownicza trasa, to zapewne mamy na myśli całkiem różne odcinki drogi Oczko Ale nie ważne. Każdemu podoba się coś innego... Poza tym w przyszłym roku wyremontują już 15-stkę i nasza różnica zdań nie będzie miała już znaczenia. Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
Odpowiedz
Oj znając Słowackich drogowców to do przyszłego roku pewnie się nie wyrobią,abym się jednak mylił bo wole jezdzić 15 Uśmiech
Odpowiedz
I wróciłem Uśmiech dobrze , że byłą navi bo tablicy ja nie widziałem. W Kosicach jakiś remont i mega korki mnie spotkały.
Odpowiedz
(18-08-2013, 20:57)wojti76 napisał(a): Witaj byłem już w Hajduszoboszlo wiele razy nie ma się co pchać na Koszyce Miszkolc podaje Ci link do mapki z trasą Barwinek- Hajduszoboszlo ominiesz wszystkie płatne odcinki i podrodze zwiedzisz Tokaj Uśmiech http://goo.gl/maps/BiWHx

Hej.
I bez problemu można jechać tą trasą i nie "nadziać się" na autostradę ? widzę też, że jeden odcinek jest częściowo płatny tak?
Odpowiedz
Tą trasą bez problemu dojedziesz do Hajduszoboszlo nie płacąc za drogi.
Nie ma odcinków 'częściowo' płatnych, albo droga jest płatna albo nie.
Jeśli chodzi Ci o drogę M35 to jest autostradowa obwodnica Debrecena i jest bezpłatna. (Autostrada M3 jak najbardziej płatna).

Sam tą trasą jechałem na początku sierpnia i jest ok. W Giraltovcach polecam jechać główną drogą a nie skrótem. Na drodze wlotowej do Hajduszoboszlo można spotkać wahadełko bo drogę remontują.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Ta trasa jest całkowicie darmowa dla aut do 3.5t więc smiało możesz jechać sam tą trasą jechałem w lipcu.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,363 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,347,641 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 1,143 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 97,079 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,603 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości