na Węgry przez Słowacje, winiety
Jeszcze raz wstawiam link do Google Street View - jest to punkt decyzyjny autostrada Preszów-Koszyce/droga 68. Zjazd na drogę 68 (niepłatną) w prawo, z prawego pasa. Obraz pokaże się po chwili (najpierw mapka).

https://maps.google.pl/maps?q=google+map...81.98,,0,0

A tu "point of no return" w drodze powrotnej już za Koszycami na trasie szybkiego ruchu, zjazd w prawo na Budimir, pod wiadukt i dalej do Preszowa, prosto - płatna autostrada.

https://maps.google.pl/maps?q=google+map...,9.05&z=13

Nie jechałem tamtędy osobiście ze cztery lata (wtedy jeszcze była tablica jak blok 4-piętrowy Szeroki uśmiech ), jak coś jest pomylone, to proszę wołać.
Odpowiedz
(22-08-2013, 18:51)eplus napisał(a): Nie jechałem tamtędy osobiście ze cztery lata (wtedy jeszcze była tablica jak blok 4-piętrowy Szeroki uśmiech ), jak coś jest pomylone, to proszę wołać.
Dobrze pamiętasz panie eplus, ale teraz te wielkie tablice informacyjne gdzieś zniknęły... są tylko małe i giną w tłumie reklam. Oj, w Preszowie (Eperjes) uważać trzeba.
Odpowiedz
Wczoraj rano dokonałem inspekcji drogi nr 15. W trakcie remontu na czterech odcinkach po około kilometrze każdy wprowadzono ruch wahadłowy jednym pasem, a drugi pas jest remontowany, ale na razie niedostępny. W sumie można stracić około kwadransa na czekanie (łącznie z wcześniejszą mijanką na budowie mostu).

[Obrazek: a698ab017b349971.jpg]

Na pozostałej części trasy (ok. 7 km, ograniczenie do 30 km/h) pogłębiono i wyrównano dotychczas istniejące dziury. W sobotę o 7 rano na całym 20-kilometrowym kawałku widziałem tylko jedną pracującą koparkę i żadnych innych maszyn, nawet zaparkowanych. Takie tempo prac jest chyba formą sabotażu. Możliwe też, że przetarg na remont wygrała jakaś mafia albo siatka szpiegowska - jak wiadomo, członków tych organizacji bardzo trudno spotkać w czasie pracy, a jeśli ktoś spotka, to już nie ma okazji tym się nikomu pochwalić. Ponieważ wzdłuż Domaszy był przymrozek i lada dzień wypatrywać pierwszego śniegu, więc stan drogi na 1 maja 2014 r. jest taki, jak opisałem wyżej.

Zapomniałem o wysypaniu dwóch kupek piasku, postawiono też tablicę: "Budujemy dla Waszych dzieci", o ile dobrze zrozumiałem. Oczko

[Obrazek: 1937720c6cc4b51c.jpg]
Odpowiedz
(29-09-2013, 7:42)eplus napisał(a): Wczoraj rano dokonałem inspekcji drogi nr 15. W trakcie remontu na czterech odcinkach po około kilometrze każdy wprowadzono ruch wahadłowy jednym pasem, a drugi pas jest remontowany, ale na razie niedostępny. ...

...droga nr.15 ... a gdzie ona jest ? , bo na Wegrzech jest M15, a równoległa do niej to droga nr.150 ... Zdziwiony
Odpowiedz
Chodzi o Słowację.
Odpowiedz
(29-09-2013, 10:30)Kamjon napisał(a): Chodzi o Słowację.
Wszystko jasne... Zmieszany post nie w tym wątku ... poprosimy szanownego Admina o porządki
Odpowiedz
Ok, przeniesione.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Celowałem właśnie w ten wątek, ale mogłem coś pomylić, bo się spieszyłem - właśnie otwierali baseny. Oczko
Odpowiedz
@eplus - Dobra robota, dzięki za przedstawienie sytuacji na 15-stce. Czyli od lipca nic się nie zmieniło Smutek Widać, że pracują tam jak nasi przy autostradach.
Odpowiedz
Daruje sobie powrót przez Miskolc, pojade przez Vác, Donovaly, Kraków.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,121 1,351,360 11 godzin(y) temu
Ostatni post: Slavekk
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 91 97,332 02-05-2024, 19:37
Ostatni post: Mamut
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 495,065 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 1,198 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,668 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości