na Węgry przez Słowacje, winiety
(05-05-2014, 19:18)eplus napisał(a): Gliniarze zawrócili tamte auta do Polski? Nie wystarczyła jakaś niebotyczna kara?
Jak wojna się skończy, to pewnie obadam jakąś trasę alternatywną przez Ukrainę...
Uśmiech To tylko o ok. 200 km więcej ... nawet całkiem fajna trasa. Od Medyki do Lwowa, dalej do granicy węgierskiej jest normalnie. Zachodnia Ukraina jest spokojna, nie miałem kłopotów z tamtejszą milicją.
Odpowiedz
Do Ny-hazy chyba parę km mniej - navi wyznacza mi domyślnie trasę przez Ukrainę i muszę narzucić pkt przelotowy Barwinek. No i jest przejście Krościenko, gdzie zwykle są małe kolejki (ale za to ukraińskie drogi w tamtej okolicy są katastrofalne). Dodgy

[Obrazek: da70b002e1cf0a4c.jpg]
Odpowiedz
Naprawdę nie znajduję uzasadnienia, aby przekraczając granicę w Barwinku jechać drogą płatną na Koszyce. Od lat jeżdżę na Stropkov -> Vranov -> Trebisov. Droga świetna (pomijając ostatnie remonty na 15), policji praktycznie nie widać.
@eplus - jak to zabrzmiało... jak wojna się skończy... masakra Oczko To raczej chodzi o ich fatalne drogi. Tam tylko jakąś terenówką Oczko bo skrót naprawdę jest fajny...ale tylko na mapie Smutek
Odpowiedz
(05-05-2014, 20:46)Imre napisał(a): Naprawdę nie znajduję uzasadnienia, aby przekraczając granicę w Barwinku jechać drogą płatną na Koszyce...
Równolegle do płatnych dróg, mamy słowacką krajową 68... ale jak ktoś jest kierowanym przez GPS i jedzie bez wyobraźni to ląduje najpierw na kawałku autostrady D1 potem na R4... a bez "nálepky na auto" ma problem Zdziwiony
Odpowiedz
(05-05-2014, 19:18)eplus napisał(a): Gliniarze zawrócili tamte auta do Polski? Nie wystarczyła jakaś niebotyczna kara?
Nie nie zawracali ale z podsłuchanych rozmów po prostu popłacili kary i fundusze się pokończyły.
Ja kupuje wlepkę i ma spokojną głowę te 50 parę złotych nie stanowi majątku a i zwróciłem uwagę że nawet przy normalnej kontroli drogowej jak zobaczą winietkę jakoś tak inaczej podchodzą. A czy jest sens czy nie ma każdy podchodzi do tego inaczej jednemu szkoda drugiemu nie jednemu się opłaca drugiemu nie itp każdy rozważa za i przeciw indywidualnie.
Napisałem aby inni się nie władowali sam się czasami łapie że jadę jak tzw koń jak mi "Krzyś" powie jedyny męski głos w aucie: ). A troszkę tych km tłukę ze względu na charakter pracy.
Odpowiedz
No nie chciałem pisać, że "sprawdzę trasę przez Ukrainę, o ile tam po wojnie będzie Ukraina". Bo Rosję na pewno bym ominął, przynajmniej dopóki będzie Rosją.
Jeżdżę przez 15, Trebisov i S-ujhely, znam też drogę nr 68, ale co to jest to R4? Jakaś nowa droga, czy nowa nazwa odcinka Kosice-Tornyosnemeti?
Odpowiedz
(05-05-2014, 20:46)Imre napisał(a): Naprawdę nie znajduję uzasadnienia, aby przekraczając granicę w Barwinku jechać drogą płatną na Koszyce. Od lat jeżdżę na Stropkov -> Vranov -> Trebisov. Droga świetna (pomijając ostatnie remonty na 15), policji praktycznie nie widać.
(...)

Jednak pewne uzasadnienie jest. Przez kilka lat kupowaliśmy winietkę słowacką, w ostatnie wakacje postanowiliśmy coś zmienić, pojechaliśmy trasą którą piszesz przez Vranov/Trebisov i jak powiedziała moja żona, "nigdy więcej" Uśmiech

Nie chcę nikomu niczego narzucać, ale (chyba już nawet pisałem o tym na forum) rozciągnięte wsie co kilka kilometrów sprawiają, że trzeba permanentnie zwalniać na obszarze zabudowanym. Być może mam pewien feler (o którym pisze też K. Varga w "Czardaszu ..."), ale jednak chcę Słowację jak najszybciej przeskoczyć, a to - oczywiście kosztem winietki - daję się zrobić jadąc na koszycką autostradę.

I tutaj zgadzam się z maciekw:
"Ja kupuje wlepkę i ma spokojną głowę te 50 parę złotych nie stanowi majątku a i zwróciłem uwagę że nawet przy normalnej kontroli drogowej jak zobaczą winietkę jakoś tak inaczej podchodzą."
Z tym innym podejściem słowackiej policji też być może jest coś na rzeczy, chociaż na szczęście nie miałem okazji się przekonać Uśmiech

Oczywiście każdy wybiera dogodny dla siebie wariant.
Odpowiedz
(05-05-2014, 23:25)eplus napisał(a): ... co to jest to R4? Jakaś nowa droga, czy nowa nazwa odcinka Kosice-Tornyosnemeti?
to jest ta droga > Droga ekspresowa R4 (Słowacja)
Odpowiedz
Witam forumowiczów . Jestem nowa ale czytam Wasze forum już od ubiegłorocznego wyjazdu do Bogacs. Uśmiech
Mam wątpliwości odnośnie przejazdu bez winiet z Nowego Sącza, Presov , Koszyce, Miszkolc.
Tak jechałam w ubiegłym roku drogą 68 a później 3.
Teraz jednak mam wątpliwości odnośnie odcinka Budimir - Koszyce bo nawigacja Sygic mi mówi że jest to odcinek płatny.
Druga nawigacja że nie i zgłupiałam jak jest w rzeczywistości.
Jak w mapach google kazałam omijać płatne to mi wyznaczyło tak
http://screenshooter.net/9695939/ioaxkdp
Może ktoś kto jechał podałby trasę bo jak patrzę na tą mapkę http://www.cdb.sk/files/img/zakladne-map...alepky.jpg i niebieskie drogi które jak piszecie też są płatne to nie bardzo wiem jak je ominąć Smutek najlepiej.

Będziemy jechać w 2 auta , jedno z przyczepą kempingową - zespół do 3,5 tony.
Pozdrawiam i liczę na Wasze sugestie i doświadczenie.
Odpowiedz
(16-05-2014, 21:40)smerf222 napisał(a): Mam wątpliwości odnośnie przejazdu bez winiet z Nowego Sącza, Presov , Koszyce, Miszkolc. Tak jechałam w ubiegłym roku drogą 68 a później 3.
Teraz jednak mam wątpliwości odnośnie odcinka Budimir - Koszyce...
Droga 68 na Słowacji i 3 na Węgrzech bez opłat. Natomiast R4 na Słowacji płatna !.
>> Spoplatnené úseky - PŁATNE ODCINKI na Słowacji
Możesz jachać tą drogą: Nowy Sącz - Piwniczna - Poprad - Rożnava - Tornala - Bánréve (H) - Kazincbarcika - Miskolc Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 494,011 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,345,467 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 1,105 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,923 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,566 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości