na Węgry przez Słowacje, winiety
albo z Preszowa równolegle do autostrady drogą nr 20 do Budimir przed Koszycami, a potem za Koszycami nr 17 nie wjeżdżając potem na płatną, co i ja preferuję i polecam. Niewielkie różnice czasowe (ale pewnie było pisane, więc tak dla przypomnienia tylko)
Odpowiedz
(24-07-2017, 15:12)blackberry napisał(a): Tak z ciekawości zapytam, dlaczego bezsensowne?

Płacić 10 euro aby przejchać łacznie 35 km autostrada i ekspresówką wydaje mi się bezsensowne .Sztaszek już wyżej podał trasę bez odicnków płatnych i o mniejszym natężeniu ktrórą i ja preferuje. W ostatnim tygdodniu przetestowałem obydwie trasy tą o ktorej pisał Sztaszek jak i tą Preszów Koszyce oczywiście omijałem autostrade i ekspresówkę w Koszycach remont jednego skrzyżowania a zaraz za granicą Węgierską wahadełko a za wahadełkiem kilka km. kiepskiej nawierzchni i trzeba jechac 50 km/h nie wspomnę już o tirach których nie ma jak wyprzedzić na odcinku Rakovčík do Lipníky. Tak że jeszcze raz utwierdziłem się w tym że lepiej jechać Stropkow -Vranov-Trebisov-Sátoraljaújhely
Odpowiedz
Dla jasności, drogi znam różne, jeżdżę dość często. I z moich doświadczeń wynika, że mimo wszystko najszybciej i najprościej jest jeździć po płatnych drogach na Słowacji. Nie męczy to ciągłe uważanie na prędkość, znaki itp. I przy okazji ograniczam sobie możliwość "kontaktu" z drogówką, a w tym roku jest ich zatrzęsienie, więc każdy kilometr bez nich jest cenny. A czasowo pół godziny różnicy to mimo wszystko nie jest "niewielka różnica".
Odpowiedz
Każdy jeździ tak jak lubi Uśmiech Ale na tej trasie o której mówimy nie ma żadnej oszczędności czasu jeśli pojedzie sie przez D1 Preszów -Koszyce i za Koszycami przez R4
Odpowiedz
No przecież skąd ma być oszczędność czasu, jadąc nawet te 35 km z prędkością 120 km na godziną i 50 km na godzinę różnica wynosi 0.
Odpowiedz
Skoro uważasz ze jest lepiej szybciej to wcale nie mam zamiaru Cie przekonywać że jest inaczej Uśmiech
Odpowiedz
Może ktoś wie, czy na przejściu Słowacja/Węgry przy drodze E77 jest punkt sprzedaży Viniet węgierskich? W Googlach na zdjęciach https://www.google.pl/maps/@48.0575181,1...312!8i6656
widać, że coś takiego jest.
Odpowiedz
Jest tam punkt sprzedaży,jednak ja jadąc w tamtym roku tam nie kupiłem bo po prostu niemieli,za jakies czas jest stacja benzynowa i tam mozesz kupić dogadałem sie nawet po Polsku.
Odpowiedz
(25-07-2017, 19:39)grzesiuuuu9 napisał(a): Jest tam punkt sprzedaży,jednak ja jadąc w tamtym roku tam nie kupiłem bo po prostu niemieli,za jakies czas jest stacja benzynowa i tam mozesz kupić dogadałem sie nawet po Polsku.

Jak to nie mieli ????? Przecież na Węgrzech nie ma winietki w postaci naklejki tylko w prowadza się nr.rejestracyjny pojazdu w system i dostaje się potwierdzenie zapłaty
Odpowiedz
(25-07-2017, 19:39)grzesiuuuu9 napisał(a): Jest tam punkt sprzedaży,jednak ja jadąc w tamtym roku tam nie kupiłem bo po prostu niemieli,za jakies czas jest stacja benzynowa i tam mozesz kupić dogadałem sie nawet po Polsku.
Daleko ta stacja? Może "Mol" w Retsag?
https://www.google.pl/maps/@47.9323199,1...312!8i6656
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 493,987 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,345,328 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Zakup winiety - z innej strony swierzaczek 5 1,101 28-07-2023, 11:22
Ostatni post: ex-komar
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,920 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,565 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości