Jadę z Krakowa do Budapesztu - proszę o poradę
#1
Witam zazwyczaj do Budapesztu jadę przez Barwinek jednak wyjątkowo tym razem jadę przez Kraków a nie jechałem tą trasą z 15 lat. Moje pytanie jest następujące: czy jest sens kupować winiety na Słowację i Węgry tym razem ? bo patrząc na mapę to odcinków autostradowych jak pryszczy jedynie odcinek Banska Bystrica  i przed Budapesztem M2. Czy dużo oszczędzę na tych krótkich autostradach ?

köszönöm !
Odpowiedz
#2
@res

Oszczędzisz 17 minut Uśmiech Tak przynajmniej mówi mapa G-la.
Czyli wyjedź sobie pół godziny wcześniej, a będziesz nawet 13 minut wcześniej niż jadąc z wykupioną winietą Uśmiech
Moim zdaniem, winieta na tej trasie nigdy nie miała sensu.
Odpowiedz
#3
No mapa googla lubi przekłamywać chciałem bardziej zapytać z praktycznej strony
Odpowiedz
#4
Nie opłaca się a google maps ustawione na omijanie płatnych poprowadzi Cię bez problemu.
Odpowiedz
#5
nie ma sensu! na tej trasie platne odcinki sa bardzo krotkie, winiety sie w ogole nie oplacaja
Odpowiedz
#6
res - jedziesz od przejścia w Chyżnem do węgierskiego Parrasapuszta ... tak się składa, że właśnie tędy jechałem. Podróż była bezsrtesowa, nocą i bez winietek. W nocy dobrze sie jedzie, ale to jednak noc, po drodze trochę muliło i dwa razy była przerwa na kawę. Jest jedna mijanka w Niżnej, ale miałem zielone. Nie było innych ograniczeń na Słowacji.
Nie tak dawno pisałem w temacie "Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg" > post nr.953. Uśmiech
Ten płatny odcinek R1 od Bańskiej Bystrzycy do Zwolenia łatwo ominąć ... zwykle wybieram ta pierwszą opcję.
1. Jadąc w kierunku Budapesztu zjeżdżasz za stacją benzynową OMV w prawo, podjazd zgodnie z napisem na tablicy w kierunku Kremnicka-Radvan, na górze w lewo, przejeżdżasz wiaduktem nad R1. Drogą równoległą do ekspresówki jedziesz do Zvolen'a, uważać należy przy lotnisku (Sliac), często stoi drogówka.
2. Drugi zjazd to węzeł za stacją benzynową, tylko wcześniej należy zjechać z ekspresówki.
3. Trzecia możliwość, gdy nie zjachałeś w kierunku stacji benzynowej, zjazd na serwis Renault-Volvo i powrót przejeżdżając przez parking drogą jednokierunkową prowadzącą do centrum miasta.
Na Węgrzech od granicy do Budapesztu jechało się dobrze, nie było TIR-ów. Trwają prace drogowe na ekspresówce M2 od węzła Vác, więc w dzień można spodziewać się korków na tym odcinku. Ten odcinek w budowie jest płatny, aby go ominąć należy zjechać z drogi nr.2 w kierunku Vác,Szob na 48 kilometrze.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Do Budapesztu z Warszawy samochodem gerd 2 2,401 11-04-2019, 22:18
Ostatni post: gerd
  Bus z Budapesztu do Matrahazy jacekgk 3 2,551 10-04-2018, 21:22
Ostatni post: Waldek
  PolskiBus do Budapesztu Simon 11 12,546 11-07-2016, 8:58
Ostatni post: LK1
  dojazd z Budapesztu do Siofok edika 1 3,488 26-06-2016, 14:45
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości