Co wybrać? baseny z dziećmi
#1
Witam, zwracam się z prośbą o pomoc i cenne wskazówki. Z tego co wyczytałem to najlepsze wydają się takie opcje (kolejność przypadkowa):

1. TISZAUJVAROS
2. ZALAKAROS
3. HAJDUSZOBOSZLO
4.???

Wątpliwości:
-Tiszaujvaros najbliżej. Jadę ze śląska więc około 430 km. Zalakaros już jakieś 2h dłużej. Szukamy basenów z fajnymi atrakcjami dla dzieci (2 i 4 lata) więc najlepiej jakieś brodziki (zjeżdżalnie odpadają bo dzieciaki i tak za małe). Hajduszoboszlo to troche sentyment bo byłem ponad 10 lat temu tam z rodzicami. Teraz pewnie juz sie pozmieniało ale boje się że Hajduszoboszlo najbardziej znane i najbardziej tłoczno. Jedziemy w okresie 29 czerwiec - 9 lipiec. Bierzemy ze sobą rowery wiec fajna była by okolica gdzie można zrobić jakieś kilkukilometrowe wycieczki, nie mysle o super trasach rowerowych ale zeby dało się gdzieś przejechać z dzieciakami w nosidełkach Uśmiech

Pytania: 
- chce oszacować koszty takich wakacji. Gdzieś wyczytałem opinie że dzieci do lat 6 na węgierskich basenach maja wejście free...? jak średnio wychodzą koszty takich basenów dla 2 dorosłych osób + 2 i 4 letnie dzieci? Czy wejścia są czasowe czy dzienne?
- jaki jest średni koszt za nocleg? z tego co wyczytałem to 'normalna' cena to około 10 euro za osobę dorosłą i 5 za dziecko?
- jak wygląda koszt winiet itp na Węgrzech? (wolę zapłacić i jechać płatnymi odcinkami ze względu na małe dzieci)

wiem że wszystko jest uzależnione od miejsca i standardu ale myśle że można to oszacować Uśmiech. PS. zwracam też na atrakcje które są w pobliżu np. z zalakaros blisko nad balaton wiec można by zrobić sobie wycieczkę. 

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Zalakaros, najlepsze i najtańsze pod względem atrakcji dla takich dzieci (i nie tylko), lecz najdalej od Śląska.
Najbliżej masz zapewne Tatabanya:

http://gyemantfurdo.hu/belepojegy-arak/

Lipot:

http://lipotfurdo.hu/sk/

i kilka innych Aquaparków od Gyór do Budapesztu.
Odpowiedz
#3
Ceny wejść, jeżeli mówimy o kąpieliskach plażowych (na terenie otwartym), to najczęściej cena za cały dzień. Są kąpieliska gdzie można wyjść w ciągu dnia i potem wrócić np Bogacs.

Aktualne cenniki są zawsze na stronach kąpielisk. W wyszukiwarce są linki do poszczególnych stron kąpielisk jak i szczegóły o ilości typie basenów.

Węgierska wyszukiwarka z mapą obiektów basenowych, tu link: https://www.termalfurdo.hu/furdo&terkep=1

Winietę na Węgry kupujesz on-line tu link: http://toll-charge.hu/articles/article/road-network

Zapewne będziesz chciał również kupić winietę na Słowację link: https://www.eznamka.sk/selfcare/purchase...ment=False


Nie wiem jakiego standardu oczekujesz ale według mnie 10 E w sezonie to troszkę optymistyczna wersja, chyba że  gdzieś dalej od basenów.
Odpowiedz
#4
Objechałem 14 miejsc na Węgrzech. Najbardziej uniwersalne wydaje mi się Eger. Baseny i brodziki dla dzieci, super miasteczko, winiarnie. W pobliżu do 30 minut Bogacs, Mezokovesd, Demjen, Egerszalok. To mój wybór.
Tiszaujvaros fajne ale miasto nudne, niewiele można tam porobić - na 2-3 dni.
Zalakaros - dla dzieci ekstra ale daleko i wioskaUśmiech
Hajduszoboszlo - kurort, tłumy, jak to najbardziej polskie na Węgrzech miasto.
A i z zachodniej strony baseny najlepsze są w Sarvar. Najnowsze, lux, zjeżdżalnie, brodziki wszystko. Niedaleko popularne Bukfurdo.
Winieta na 10 dni 45 zł.
Odpowiedz
#5
dzięki za wskazówki, skupie się na eger albo zalakaros. Znalazłem jeszcze Balatonfured - jest i jezioro i aquapark.... jakieś porównanie do zalakaros/eger?

Ps. Winiety na słowacje i węgry otrzymuje się w jakiejs wersji elektronicznej do okazania przy kontroli czy trzeba coś naklejać na szybe? ...
Odpowiedz
#6
W tym terminie w Hajduszoboszlo nie będzie jeszcze dużych tłumów,sam już kilka razy byłem w tym terminie . Co do cen biletów na baseny wszystko masz w cenniku na ich stronie https://www.hungarospa.hu/pl/Hungarospa-Ceny. Wiec od 1 lipca dla twojej rodziny 2500+2500+2000+100 =7100ft. Obiad na basenach (danie dnia ) zjesz od 1000 do 1500ft  Winietka 10dni 2975ft kupisz ja on-line lub na przejsciach granicznych istacjach benzynowych. Osobiście wybrałbym Hajduszoboszlo na wakacje z małymi dziećmi sa place zabaw fajne baseny wieczorami tez jest co robić a w razie kiepskiej pogody można sie wybrac do  Aqapalace
Odpowiedz
#7
(16-05-2018, 17:50)Attan napisał(a): dzięki za wskazówki, skupie się na eger albo zalakaros. Znalazłem jeszcze Balatonfured - jest i jezioro i aquapark.... jakieś porównanie do zalakaros/eger?

Ps. Winiety na słowacje i węgry otrzymuje się w jakiejs wersji elektronicznej do okazania przy kontroli czy trzeba coś naklejać na szybe? ...

Hej!
Winietkę dostajesz na maila (i węgierską, i słowacką). Możesz sobie wydrukować (aby mieć przy sobie w razie czego..  Szeroki uśmiech). Jak pamiętam, to chyba też idzie info smsem, ale tu nie jestem pewien. Na szybę nic już nie naklejasz przy zakupie przez internet.
Odpowiedz
#8
(16-05-2018, 17:50)Attan napisał(a): dzięki za wskazówki, skupie się na eger albo zalakaros. Znalazłem jeszcze Balatonfured - jest i jezioro i aquapark.... jakieś porównanie do zalakaros/eger?......

Baseny o których pisałeś to baseny termalne/lecznicze. Aquapark w Balatonfured to typowy letni basen, i musisz sprawdzić od kiedy będzie otwarty.
Odpowiedz
#9
(16-05-2018, 14:31)kowcio napisał(a): Objechałem 14 miejsc na Węgrzech. Najbardziej uniwersalne wydaje mi się Eger. Baseny i brodziki dla dzieci, super miasteczko, winiarnie. W pobliżu do 30 minut Bogacs, Mezokovesd, Demjen, Egerszalok. To mój wybór.
Baaardzo proszę nie robic reklamy Egerowi bo z roku na rok coraz bardziej tłoczno Oczko
pzddr.
Odpowiedz
#10
Proszę pamiętać, że  w Zalakaros  baseny z  termalnymi ( leczniczymi ) wodami są dla dzieci do lat 15 niedostępne, ratownicy wypraszają. Podobnie  jest w Mezokovezd ( tutaj nie zaleca się dzieciom ze względu na hamowanie hormonu wzrostu).  Jednak i w jednym i drugim obiekcie strefy dla dzieci są z wodami zwykłymi więc strachu nie ma  ;-)  choć pamiętać trzeba, żeby wstydu się nie najeść ,-)  jak stary Węgier będzie o coś krzyczał i gwizdał :-)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Baseny po drodze Rzeszów - Hajdúszoboszló Cytryna 11 1,566 21-10-2023, 5:49
Ostatni post: eplus
  Miskolc Tapolca - baseny jaskiniowe andrasz 97 214,633 02-07-2023, 21:41
Ostatni post: jolciaa171
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 7 3,650 12-10-2022, 14:19
Ostatni post: Aattaa
  Baseny w Tiszaujvaros eliza1385 171 192,000 22-08-2021, 8:07
Ostatni post: eplus
  Nyiregyhaza baseny - informacje. Adin0 1 1,942 28-04-2021, 13:37
Ostatni post: maj0nez



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości