Zwiedzanie Budapesztu, plan 2/3-dniowy
#1
witam,
zamierzam przyjechać do Budapesztu na 2 lub 3 pełne dni. Mój zaplanowany to przylot 8 sierpnia o 7:40 na lotnisko, a wyjechać planuję nocnym FlixBusem 9 lub 10 sierpnia. Teraz mam pytanie ->

czy osoba która nie lubi zwiedzania muzeów i kościołów (głównie tych płatnych) nie będzie się nudziła przez pełne 3 dni? Mógłbym dokupić jeden nocleg i zostać dzień dłużej ale nie wiem czy jest sens w moim przypadku, czy będę miał co robić? Chcemy zwiedzić jak najwięcej przy jak najmniejszym udziale kosztów jeśli chodzi o bilety wstępu

Czy ktoś mógłby napisać dla mnie wstępny plan na szybko, żeby się zorientować czy jest sens zostawać dodatkowo?
3 osoby, zamierzamy kupować bilety te za 3300 Ft więc komunikacja miejska wskazana
Odpowiedz
#2
(16-05-2018, 21:21)nihao napisał(a): ... Czy ktoś mógłby napisać dla mnie wstępny plan na szybko, żeby się zorientować czy jest sens zostawać dodatkowo?
3 osoby, zamierzamy kupować bilety te za 3300 Ft więc komunikacja miejska wskazana

Parlament, most łancuchowy (Lánc-híd), Baszta Rybacka, kosciół Macieja, zamek i plac Zamkowy ... Batthányi tér panorama na parlament ... pomnik J. Bema na placu Bem tér, wyspa Małgorzaty ... Plac Bohaterów (Hősök tere, muzeum), zamek Vajdahunyad, Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda ... góra Gelerta i Cytadela ...
Odpowiedz
#3
Wielka Hala Targowa Vásárcsarnok, jak będziesz miał bilet to również tramwaj na Dunaju, zoo, kąpieliska. Ja byłem trzy dni i to jednak mało
Odpowiedz
#4
Széchenyi Gyógyfürdő - ale to chyba z zewnątrz??
Odpowiedz
#5
Najlepiej kupić kartę turystyczną na 72 godziny. Macie wtedy darmowe przejazdy wszelkimi środkami transportu. Jak dobrze pamiętam to także można popłynąć po Dunaju na tą kartę.
Do niektórych muzeów jest darmowy wstęp, do innych ze zniżką. Dostaniecie mapkę z wyznaczonymi miejscami co gdzie Język
Dla mnie moja pierwsza wizyta odbyła się z taką kartą. Miałem wtedy jeszcze przyjemność darmowego wejścia na termy na tą kartę i od tamtej pory jestem zakochany w węgierskich basenach termalnych Zarumieniony

Szczerze , Budapeszt jest tak duży piękny i pełen atrakcji iż po mojej 4 wizycie w tym mieście nadal mam niedosyt i w tym roku znów odwiedzę stolica naszych węgierskich przyjaciół.
Odpowiedz
#6
Witam ponownie
po przeanalizowaniu tego forum i przekopaniu całego Internetu stwierdzam, że z powodu niższych funduszy na wyjazd jedziemy na dwa pełne dni.

Co do łaźni/term - zamierzamy skorzystać o ile wystarczy czasu. Nie jest to nasz priorytet.
O karcie turystycznej myśleliśmy, ale na trzy osoby wychodzi jednak trochę drogo, a bilety 24h do 5 osób nam wystarczą + na nich można także pływać po Dunaju Uśmiech

Dodatkowo, gdy zostajemy tylko na jedną noc w Budapeszcie, powrót odbywa się w nocy z czwartku na piątek. Podróże z piątku na sobotę są zazwyczaj znacznie droższe.

Dziękuję wszystkim
Odpowiedz
#7
Jak jest mało czasu i ma nie być płatnych:

- wzgórze Gellerta
- Buda - zamek z zewnątrz, pospacerować uliczkami, wejść na basztę rybacką za dnia na dolny poziom (darmowy) i po 21 na górny (wtedy za darmo)
- zobaczyć parlament i chwilkę przy nim posiedzieć Oczko od razu zaliczyć też Szabadsag ter z wystawą "pomników wolności" z kilku epok (wdzięczności sowietom, wdzięczności Reaganowi, pamięci ofiar niemieckiej okupacji, kontrdemonstrację pomnika ofiar)
- przejść się Andrassy ut do końca, na plac millenijny i "zamek" Vajdahunyad
- wrócić do miasta mocno industrialnym metrem, najstarszym elektrycznym w europie
- pochodzić Vaci ut i tymi różnymi bocznymi uliczkami, erzsebet ter itd
- wejść do bazyliki św. Stefana, zobaczyć jego odciętą, zmumifikowaną rękę, wjechać na kolumnadę (kościół darmowy, punkt widokowy bodajże 400 HUF, ale warto te 6 złotych wydać)
- dodatkowo płatny: szpital w skale z bunkrem atomowym (miało nie być płatnych, no ale imho to jedna z najfajniejszych atrakcji w Budapeszcie, bardzo fajnie zorganizowane wystawy z dziesiątkami figur woskowych zastygłych w scenkach typu operacja, nalot itd - wstep około 40 złotyvh)

Na hali targowej można czasem znaleźć fajne bibeloty, ale jeśli ktoś się w tym nie lubuje to frajdy tu nie znajdzie, czasami jest ogromny tłok. Są też te węgierskie papryczki, świeże jak i mielone, różne wędliny i tak dalej. Generalnie warto zaliczyć, można kupić sobie breloczek lub magnes, ale nie liczyć na fajerwerki.

Na Raday utca jest kilka fajnych knajpek w dobrych cenach, m.in. ćevap grill. Mało węgierskie dania, ale bardzo dobre. Na Kazinczy ogromny wybór, w tym podwórze z food truckami, ale tłok to mało powiedziane, szczególnie wieczorami.

Jest też taki nacjolski sklep Szittya, z magnesami z Horthym, brelokami w kształcie "rybki" i fajnymi koszulkami.

Nie wiem do końca jakie masz zainteresowania, ale w Budapezscie nie da się nudzić choćbyś był i dwa tygodnie. My byliśmy tam z dziesięć razy (choć parę razy faktycznie tylko przejazdem na parę godzin, ale kilka też na dłuższe pobyty) i za każdym razem odkrywamy nowe, ciekawe miejsca. Oczko
Odpowiedz
#8
Kardasz konkretnie i na temat..  Uśmiech
Byłem też w Budapeszcie kilka razy, ale parę nowych rzeczy się dowiedziałem.
Odpowiedz
#9
Sugerowałbym pomyśleć nad 72h Budapest Card. Koszt to 13 tys. bez 10 forków, za to masz komunikację miejską w cenie do tego darmowy wstęp do sporej ilości muzeów zniżki nawet 50% na jeszcze więcej, jeden wjazd na łaźnie św. Łukasza, darmowe wejście na zamek i sporo innych dodatków. Bez biletów wstępu zupełnie to większość atrakcji niestety będziesz musiał oglądać z zewnątrz.
Odpowiedz
#10
(24-05-2018, 6:43)Marmur napisał(a): Sugerowałbym pomyśleć nad 72h Budapest Card. Koszt to 13 tys. bez 10 forków, za to masz komunikację miejską w cenie do tego darmowy wstęp do sporej ilości muzeów zniżki nawet 50% na jeszcze więcej, jeden wjazd na łaźnie św. Łukasza, darmowe wejście na zamek i sporo innych dodatków. Bez biletów wstępu zupełnie to większość atrakcji niestety będziesz musiał oglądać z zewnątrz.

72 h Budapest Card (72 órás Budapest Kártya)  !  nie mylić z > 72-hour Budapest-travelcard (Budapest 72 órás jegy)
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Do Budapesztu wracają rozświetlone autobusy i tramwaje. Waldek 1 1,073 02-12-2023, 18:02
Ostatni post: eplus
  Uwagi do Nowa atrakcja Budapesztu wieża MOL Waldek 0 442 24-04-2023, 10:58
Ostatni post: Waldek
  Najnowsi honorowi obywatele Budapesztu Waldek 0 435 18-11-2022, 2:57
Ostatni post: Waldek
  Książka Sekrety Budapesztu eplus 8 1,856 13-02-2022, 22:52
Ostatni post: Tudós
  Muzea Budapesztu Geograf 9 3,776 26-09-2019, 0:52
Ostatni post: Geograf



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości