Zwiedzanie Budapesztu, plan 2/3-dniowy
#11
Przy dwudniowym pobycie 1/3 karty się zmarnuje... Smutek
Odpowiedz
#12
(24-05-2018, 7:37)Sztasek napisał(a): 72 h Budapest Card (72 órás Budapest Kártya)  !  nie mylić z > 72-hour Budapest-travelcard (Budapest 72 órás jegy)

a tak z ciekawości, jak można wiedzieć, co oznacza i co daje druga z wymienionych kart, no i co to jest  Zdziwiony
Odpowiedz
#13
Ja zgaduję, że druga to bilet 72-godzinny na komunikację, a pierwsza na "wszystko" w Budapeszcie.
Odpowiedz
#14
Też tak mi się wydaje, ale nie jestem pewien, a to jednak spora różnica  Zmieszany , no chyba, że może da się wejść na to drugie do muzeum komunikacji miejskiej Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#15
Jak napisał eplus, to 72-godzinny bilet komunikacji, ważny na terenie administracyjnym miasta Budapeszt, upoważnia jedynie do nieograniczonej liczby przejazdów środkami komunikcji miejskiej BKK oraz niektórymi pojazdami kursującymi na liniach MÁV-START (pociągi) i VOLÁN (autobusy podmiejskie).
Odpowiedz
#16
Pierwsza to karta z tym co opisałem, zniżki darmowe łaźnie, muzea itp. plus komunikacja miejska. Druga to tylko 3 dniowy bilet na komunikację miejską. Poza tym Budapest Card można kupić na 24,48,72,96 i 120 h. Więc raczej każdy coś dla siebie znajdzie. Polecam to rozwiązanie jak się jest turystycznie na kilka dni. Bilety okresowe upoważniają do korzystania w granicach miasta z całej komunikacji BKK, w tym łodzie miejskie tylko w tygodniu (weekendy i święta nie obowiązuje). Poza tym wszystkie Volanbus i MAV w granicach miasta. A co do łodzi na D14 działa w weekendy Oczko.
Odpowiedz
#17
(28-05-2018, 14:20)Marmur napisał(a): Pierwsza to karta z tym co opisałem, zniżki darmowe łaźnie ...

Budapesti Kártya (Budapest card), wszystkie informacje>>> https://www.budapestinfo.hu/hu/card-informacio-3
Odpowiedz
#18
Drobna uwaga w kwestii statków komunikacji miejskiej (D11, D12) - bilet okresowy działa tam tylko w dzień roboczy.
Odpowiedz
#19
jdubowski - ostatnie wpisy dotyczą informacji o Budapest Kártya (Budapest card)  ! , której posiadacze mogą też korzystać z przewozów liniami D11, D12, D14 po Dunaju w dowolnym dniu tygodnia.
Odpowiedz
#20
Witam znowu,
opracowałem plan zwiedzania na te dwa dni, ktoś doradzi czy wszystko jest jak należy i czy się wyrobię ze wszystkim pierwszego dnia?

7:40 - przylot

-autobus 200E+M3+M4 do Szent Gellert ter
-Wzgórze Gellerta i okolice
-przejście pod Zamkiem Królewskim
-tramwaj wodny z Varkert Bazar do Jaszai Mari ter
-przejazd metrem w okolice andrassy ut
-przejście całą Andrassy ut aż do placu bohaterów
-przejście na promenadę nad Dunajem + parlament z zewnątrz
-baszta rybacka (wieczorem)


następnego dnia:
-zamek królewski i całe wzgórze zamkowe
-stare miasto
-wyspa Małgorzaty
-zamek vajdahunyad
-powrót na deak ferenc ter metrem
-hala targowa
-koniec zwiedzania

Tam gdzie żaden środek komunikacji nie jest uwzględniony - trasa będzie pokonywana pieszo. 
Czy ktoś jest w stanie do tego planu który mam zrobiony podać na każdą z atrakcji przewidywaną godzinę dotarcia? Żeby mieć jakąś orientację w tym i rozgarnięcie czy zdążymy to zobaczyć wszystko.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Do Budapesztu wracają rozświetlone autobusy i tramwaje. Waldek 1 1,074 02-12-2023, 18:02
Ostatni post: eplus
  Uwagi do Nowa atrakcja Budapesztu wieża MOL Waldek 0 442 24-04-2023, 10:58
Ostatni post: Waldek
  Najnowsi honorowi obywatele Budapesztu Waldek 0 435 18-11-2022, 2:57
Ostatni post: Waldek
  Książka Sekrety Budapesztu eplus 8 1,856 13-02-2022, 22:52
Ostatni post: Tudós
  Muzea Budapesztu Geograf 9 3,776 26-09-2019, 0:52
Ostatni post: Geograf



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości