Wina węgierskie
#61
(21-11-2013, 15:12)inkaaa napisał(a): 1. Jakie słodkie i półsłodkie wina polecacie?
2. Jakie półwytrawne białe i czerwone polecacie?
wegierskie typowo np z tokaj

cena do ok 18 -20 zł w przeliczeniu na PLN
Wytrawne i półwytrawne, czerwone. Wino tylko z beczki producenta: Merlot, Kékfrankos, Kadarka, Cabernet Franc.
Odpowiedz
#62
Białe słodkie Tokaj Aszu - najlepsze jakie piłem (przepraszam wszystkich znawców i purystów Język ), ale cenowo nie jest tak fajnie...
Odpowiedz
#63
A czy ktoś z Was słyszał albo miał przyjemność skosztować wina braci Frittmann?
Odpowiedz
#64
(12-01-2014, 19:40)kasia_wroclaw napisał(a): A czy ktoś z Was słyszał albo miał przyjemność skosztować wina braci Frittmann?
Słyszałem ... to wielka firma.
Wolę wina tych "ludzi", których technologia produkcji opiera się na tradycyjnych metodach Uśmiech ...bez chemii.
Odpowiedz
#65
Na stronie magazynwino.pl znalazłam ciekawą informację. Kopiuję ją w całości

Nie masz wina nad węgrzyna - Eger i Villany. Degustacja komentowana.

Zapraszamy na degustację komentowaną win z najlepszych węgierskich regionów: Eger i Villany.

Zdegustujemy wielkie czerwone wina z Villany od najlepszych: Bocka, Gere i Gunzera, biały i czerwony Eger od wiodących winemakerów z regionu: Thummerera i Gala. Będzie biel, będzie czerwień, będzie wytrawnie, będzie też pięknie słodko. Opowiem o winiarstwie węgierskim i jego charakterystyce. Po tej degustacji zakochacie się Państwo w węgierskim winie. Oczywiście coś regionalnego "na ząb".

8 win, coś na ząb, prezentacja - 45 pln/osoba

Merkuriusza Polskiego 2, 30-698 Kraków

Start: 17.15

Rezerwacja miejsc: tomasz.wagner@wineconcept.pl
Odpowiedz
#66
W Budapeszcie po raz piąty z rzędu rusza największy festiwal winiarski w Europie Środkowej VinCE 2014. Od 28 lutego do 02 marca, na imprezie odbywającej się w hotelu Corinthia, zaprezentuje się około 160 winnic z Węgier i sąsiednich krajów. W sumie będzie można zdegustować około 1000 różnych win i wziąć udział w winiarskich warsztatach i wykładach.
Odpowiedz
#67
Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to w krakowskim Realu w Krokusie znalazłem Tokaj Aszu (3-puttonowy) za około 42zł Uśmiech
Odpowiedz
#68
Może lekko nie na temat ale ja jestem pod ogromnym wrażeniem jakości win węgierskich.
Tego się po prostu nie spodziewałem. Byłem ostatnio (bywam stosunkowo często) w Grecji, czasami we Włoszech i lubię popijać ichniejsze tanie, domowe ale one okazują się być po prostu dramatyczne jakościowo w porównaniu do tego co zasmakowałem w Budapeszcie. I wcale nie mam na myśli win z górnej czy też średniej półki. Lubię białe półsłodkie muskaty a napotkane w BP muskatoly-e mnie po prostu powaliły na podłogę. Strzał w 10-tkę. W cenie ~500,- (7 PLN) jakość nieosiągalna w PL za >20,-. Pyszne i nakupowałem ich (dowiozłem) kilkadziesiąt Uśmiech
Odpowiedz
#69
(17-08-2014, 22:08)gbodek napisał(a): ... nie mam na myśli win z górnej czy też średniej półki. Lubię białe półsłodkie muskaty ... napotkane w BP muskatoly...Strzał w 10-tkę...

Nie dziwi mnie ten post... masz rację. Wina typu "muskotály" to doskonały deser produkowany z drobnych, słodkich winogron, a niektóre odmiany tego szczepu nie mają pestek ! ... choć Węgrzy nie słyną z ich produkcji, ale w niektórych domostwach na własny użytek mają. Wino to - jego wytrawna forma/száraz muskotály - doskonale "pasuje" do kotletów w panierce, dań smarzonych, dań rybnych. Uśmiech
Odpowiedz
#70
Witam
Jadę niedługo na Węgry na weekend i mam w związku z tym pytania:
1. Jakie polecacie wina białe słodkie w rozsądnej cenie (<60 zł ), szczególnie z Tokaju?
2. Jakie polecacie najtańsze sensowne wina słodkie/półsłodkie białe, też z Tokaju ( brat prosił o duży zapas, ale nie wie, jak się te wina nazywają -__- )
Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Restauracje węgierskie w Polsce fvg 83 73,000 09-08-2022, 22:14
Ostatni post: Waldek
  Najlepsze cukiernie węgierskie w 2022 Waldek 0 458 12-06-2022, 11:47
Ostatni post: Waldek
  Węgierskie wody mineralne Kamjon 14 19,267 31-01-2019, 23:03
Ostatni post: Slavekk
  Potrawy węgierskie - godne polecenia Dora_hu 91 113,972 30-01-2017, 7:19
Ostatni post: Sztasek
  Węgry - kraj winogron i wina Klimaty Węgierskie 16 20,240 19-10-2016, 21:47
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości