Wina węgierskie
[Obrazek: 997c1335e4382210.jpg]

[Obrazek: 3ccaaae1bd68433f.jpg]

Rzeczywiście kosztował 4000, ale nie tyle chodziło mi o cenę, co o opinię, czy nie jest to wyrób Aszupodobny.
Odpowiedz
(14-08-2018, 6:05)eplus napisał(a): W sobotę otworzyłem Egri Bikaver z koniem z Tesco. Lovassy to nie najpodlejsza marka, a wino nie było typowym wytrawnym kwasiorem, miało łagodny przedsmak, owocowy smak i miękki, dojrzały posmak. Uśmiech Muszę spytać współdegustujących, czy podzielają moje wrażenia.

Ten Twój z Tesco to już wypas, ja się połasiłem na takiego za 399Ft, też z koniem i też w Tesco (na promocji) i żałuję że kupiłem tylko jedna butelkę Uśmiech
[Obrazek: IMAG1574j_qewsrrx.jpg]
Odpowiedz
ember, jakiś "zbyczały" ten Twój koń  Szeroki uśmiech.
Odpowiedz
Faktycznie chyba był w Tesco Furmint z koniem. Koń ma i Bikavera, i Olaszrizlinga, i Caberneta, okazuje się, że Tokaje rozlewa też.
PS. Ja widzę jednak dwie butelki.  Szeroki uśmiech Wino Wino
PS2. Vargę przestałem kupować, gdy na paragonie zobaczyłem, jak droga jest kaucja za butelkę - rzędu 100 ft naprzeciw 10-20 za zwykłą flaszkę.
Odpowiedz
(19-08-2018, 7:43)eplus napisał(a): Rzeczywiście kosztował 4000, ale nie tyle chodziło mi o cenę, co o opinię, czy nie jest to wyrób Aszupodobny.

Zgadzam sie z przedmówcą, Weinhaus to wielka rozlewnia i to aszú, choć technicznie pewnie odpowiada tej kategorii, to pewnie nie ma zbyt wiele wspólnego z solidną jakością. Zastanawia mnie kwestia rozlewni, bo pod podanym numerem widzę firmę, która ma siedzibę w Budapeszcie i w Tállya. Od 2013 roku wszystkie wina tokajskie muszą być butelkowane w regionie, ale pod podanym adresem w Tállya nie ma niczego....

Co do Egeru, bikavéra i cuvée - bikavér ma określoną zawartość procentową odmian - kékfrankosa nie może być w nim więcej niż 50%, a innych odmian mniej niż 5%, pisałem zresztą o tym w jedym z moich wpisów na blogu. W cuvée zaś masz dowolną proporcje z odmian dopuszczonych do uprawy w Egerze.
Odpowiedz
Tym razem kolejny ciekawy region (Somló) i jedna z jego specjalności - olaszrizling. Dla mnie kilka miesięcy to zdecydowanie zbyt długi okres bez wina z tego wygasłego wulkanu. A jak do tego trafia się promocja, w której świetne wino od czołowego producenta (Somlói Vándor Pince) kosztuje niecałe dwie dychy - to butelka sama automatycznie ląduje w koszyku. 


[Obrazek: Blog-o-winie-Somloi-Vandor-Olaszrizling.jpg]
Odpowiedz
(24-08-2018, 13:00)NiewinnePodroze napisał(a): Zastanawia mnie kwestia rozlewni

weinhaus ma rozlewnie w bocsa
jak juz napisalem opinie o ich winach sa dosc rozne, tokaje oceniane ok
wzmiankowane aszu za 4tys to raczej popluczyny, popatrz na alkohol /powinno byc 11proc lub lepiej/

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
Wiem, że ma rozlewnie w Bocsa, ale win nazwanych "Tokaji" od 2013 roku NIE MOŻNA butelkować poza regionem. Jest to niezgodne z prawem. Dlatego też muszą mieć jakiegoś partnera w regionie. Co do alkoholu - to nie jest wyznacznik niczego. Na jakiej podstawie uważasz, że powinno być? Uśmiech  Regulacja jest jasna - aszu musi mieć min. 9% alkoholu - często wielkie wina od Zoltana Demetera, czy też chociażby nawet Szepsyego mają po 9-10%....
Odpowiedz
Prezent już wręczony, próżne rozważania... Uśmiech Dany szczerze i mam nadzieję, że nie wzgardzony. Uśmiech
Odpowiedz
to najwazniejsze ze z serca dany
co do tej mocy wina to okoliczni winiarze maja takie okreslenie tiz na marne wina i ja sie ich slucham
sam tego kwasu staram sie nie popijac, sa szlachetniejsze trunki Uśmiech

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Restauracje węgierskie w Polsce fvg 83 72,996 09-08-2022, 22:14
Ostatni post: Waldek
  Najlepsze cukiernie węgierskie w 2022 Waldek 0 458 12-06-2022, 11:47
Ostatni post: Waldek
  Węgierskie wody mineralne Kamjon 14 19,265 31-01-2019, 23:03
Ostatni post: Slavekk
  Potrawy węgierskie - godne polecenia Dora_hu 91 113,962 30-01-2017, 7:19
Ostatni post: Sztasek
  Węgry - kraj winogron i wina Klimaty Węgierskie 16 20,240 19-10-2016, 21:47
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 21 gości