Rumunia Transalpina Transforgarska
#1
Witam, wybieram si ę do Rumuni zwiedzić dwie drogi powyżej wymienione. Jak radzicie od której strony jechać by mieć najlepsze widoki. Zamierzam spać w Sybinie i nie wiem czy zacząć zwiedzanie od Transalpiny a następnie wjechać od południowej strony na Fogarską czy odwrotnie ?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
ja polecam najpierw Transfogaraska od polnocy - a potem Transalpine od poludnia [tu mala uwaga: jej polnocny odcinek Obarsia Lotrului - Sebes to wlasciwie sam las, nie ma tam nic ciekawego, wiec spokojnie mozna go ominac i nie straci sie na tym wiele]. Aha, najlepiej rozbic zwiedzanie tych tras na 2 dni - w jeden dzien TF, w drugi TA - wtedy da sie zobaczyc wszystko, co ciekawe wzdluz tych drog, moze nawet pochodzic troche po gorach w okolicy Transfogaraskiej.

A jesli ktoras z tych szos ma byc juz punktem na powrocie do domu - to zdecydowanie lepiej, zeby wracac przez Transalpine :)
Odpowiedz
#3
To prawdziwa Transalipna gdzie się zaczyna od południa ?
Odpowiedz
#4
Transalpina to droga (67C) łącząca miasta Szászsebes(Sebeș) i Novaci. 
Odpowiedz
#5
To Ja wiem chodzi mi o widoki żeby lasów tylko nie wiedzieć
Odpowiedz
#6
A czy ktoś był tam na dniach czy może powiedzieć czy droga jest czynna ?
Odpowiedz
#7
Do Bułgarii ludzie jeżdżą tamtędy. Poszukaj na forum bulgaricus aktualnych info.
Odpowiedz
#8
(23-08-2018, 22:34)res napisał(a): A czy ktoś był tam na dniach czy może powiedzieć czy droga jest czynna ?

Od 16 maja br. droga 67C jest przejezdana dla pojazdów do 3,5T (30km/h) na odcinku Ranca-Obarsia Lotrului.
Odpowiedz
#9
(23-08-2018, 18:50)res napisał(a): To Ja wiem chodzi mi o widoki żeby lasów tylko nie wiedzieć

w Obarsia Lotrului mozna skrecic na Petrosani /30 km/, lasow bedzie duzo mniej, niz na 85 km trasie Obarsia - Sibiu, ktora jest wlasciwie w calosci zalesiona. Tak naprawde tylko fragment Novaci - Ranca - Obarsia Lotrului (poludniowa czesc TA) oferuje widoki
Odpowiedz
#10
Doradców mi proszę którędy jechać do Sybinu. 3 lata temu jechałem przez Kluż i było OK teraz google pokazuje żeby od Oradera jechać na południe do Deva, pamiętam że tam kiepska droga byla. Nie wiem czego google usilnie chce tą drogą prowadzić
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rumunia eplus 89 72,974 13-09-2021, 7:41
Ostatni post: eplus
  Rumunia - byliście tam kiedyś? grzesiuu 11 10,780 06-01-2015, 1:39
Ostatni post: Simon



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości