Kino węgierskie
#91
Jeszcze dwa filmy, też na YT: Honfoglalás, Föltámadott a tenger... też wersja HU.
Odpowiedz
#92
(06-03-2015, 19:18)Aattaa napisał(a): W dniach od 14 do 15 marca w Warszawie w MDK Centrum Łowicka odbędą się IX Katolickie Dni Filmowe.
W sobotę 14 marca 2015 - dzień węgierski:
...
17:05 „1956 Wolność i miłość” (1956 Szabadság, szerelem), reż. Krisztina Goda, Węgry 2006, 115'
Odpowiedz
#93
Niemcy zafundowali Węgrom jakiegoś gniota, coś jak u nas ten film Skolimowskiego, tytuł chyba Essential Killing. Za takie filmy powinno się przyznawać Order Orła, który $ra we Własne Gniazdo.
Księżyc Jowisza
Odpowiedz
#94
Szukam filmu z 1989 roku "kronosz bukasa"
Odpowiedz
#95
Dzisiaj udało mi się kupić , chyba jeden z dwóch ostatnich biletów na pokaz filmu Szatańskie tango.

ze strony www.kinopodbaranami.pl
Szatańskie tango (reż. Béla Tarr)
- pokaz specjalny z okazji 25. rocznicy premiery

niedziela, 15 grudnia 2019, godz. 12.00
KraKÓW - Kino Pod Baranami


[b]1[/b]5 grudnia zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z legendarnym Szatańskim tangiem - trwającym niemal osiem godzin dziełem węgierskiego reżysera Béli Tarra, redefiniującym granice i język kina. Pokaz odbędzie się w ramach obchodów 25. rocznicy premiery filmu, który zostanie zaprezentowany w wersji odrestaurowanej cyfrowo.


Film Szatańskie tango, będący adaptacją powieści László Krasznahorkaia pod tym samym tytułem, wyznaczył nowe granice języka kina, stając się dziełem-inspiracją, a także urastając w niektórych kręgach do rangi prawdziwej legendy. Ta ponad siedmiogodzinna, czarno-biała, niemal pozbawiona dialogów i standardowo pojmowanej fabuły epopeja, siłę swego oddziaływania zawdzięcza przede wszystkim długim, hipnotycznym ujęciom (film składa się z zaledwie 39 scen) oraz cyklicznej strukturze wyznaczanej powracającym motywem tańca – tytułowego szatańskiego tanga.
 
Szatańskie tango to najsłynniejsze dzieło węgierskiego reżysera Béli Tarra, uznawanego za wielkiego indywidualistę tworzącego hipnotyczne, alegoryczne filmy bez skrótów narracyjnych, które bywają porównywane do stylu Tarkowskiego, choć są pozbawione jego idealizmu. Tarr tworzy stosunkowo rzadko, lecz jego dzieła wywierają wielki wpływ na licznych reżyserów, wielbicieli oraz badaczy kina.
 
Film Szatańskie tango trwa 445 minut. Projekcja zostanie podzielona na trzy części:
 
* Część pierwsza: 2 godziny 25 minut (przerwa: 30 minut)
* Część druga: 2 godziny 10 minut (przerwa: 30 minut)
* Część trzecia: 2 godziny 50 minut
 
Całe wydarzenie z dwiema przerwami potrwa osiem godzin i dwadzieścia pięć minut.
 
W przerwach poczęstunek kawą i herbatą.
 
Film zostanie zaprezentowany w oryginalnej wersji językowej z polskimi i angielskimi napisami.
 
Odpowiedz
#96
Wśród 100 najlepszych filmów wyreżyserowanych kiedykolwiek przez kobiety znalazły się dwa filmy reżyserek węgierskich: Adopcja (Örökbefogadás) reż.Márta Mészáros i Dusza i ciało (Testről és lélekről) reż. ldikó Enyedi.
Wybierało 365 osób z 84 krajów, związanych z filmem: krytycy filmowi, organizatorzy festiwali filmowych,
akademicy ze szkół filmowych itp.
Wśrod 100 najlepszych filmów był jeden polski film Europa, Europa reż.Agnieszka Holland
Odpowiedz
#97
Wczoraj byłem na zapowiadanym filmie " Szatańskie tango", wrażenia niesamowite!
Wcześniej przeczytałem książkę (bez ostatniego rozdziału), myślę że było mi łatwiej w odbiorze..
Było prawie pełne kino!
czy ktoś może był Prawdopodobnie będzie drugi pokaz 22 grudnia.
Odpowiedz
#98
Wśród dziesięciu filmów wytypowanych w kategorii Best International Film Oscars 2020 znalazł się węgierski film Akik maradtak ( angielski tytuł Those Who Remained). Oparty na powieści wydanej w 2004 roku o uczuciu rodzącym się pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy przeżyli Zagładę. Reżyser: Barnábás Tóth
Odpowiedz
#99
Flaga polska   Oczko  "Csak szex és más semmi ... Tylko seks i nic więcej"
Odpowiedz
W TVP Kultura zaczął się teraz film węgierski <Dusza i ciało>
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kino "Forum" ;) fvg 39 46,943 10-02-2022, 12:58
Ostatni post: Sztasek
  Wynalazki węgierskie fvg 34 46,062 19-05-2019, 23:08
Ostatni post: Waldek
  Radio węgierskie on-line fvg 16 18,803 22-10-2016, 9:26
Ostatni post: Sztasek
  Malarstwo wegierskie subiektywnie Ribizli 25 30,542 14-08-2016, 15:43
Ostatni post: mario
  Węgierskie hity ;) fvg 67 73,376 17-07-2016, 9:53
Ostatni post: gryfus



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości