Dzień węgierski w radiowej "Trójce"
#1
Jako wieloletni słuchacz radiowej Trójki informuję, iż jutro t.j. w piątek 15.03. na antenie będą emitowane programy związane z Węgrami, jak zapowiedziano, głównie relacje reporterskie z Węgier,m.in. z budapeszteńskich łaźni, a także rozmowy z Polakami mieszkającymi na Węgrzech. Dzień węgierski będzie zarówno w porannym (dla słuchaczy innych stacji info, że to w godz. 6-9), jak i popołudniowym (godz. 16-19) paśmie audycji trójkowych.
Zapraszam do słuchania.
Odpowiedz
#2
(14-03-2019, 23:43)andrasz napisał(a): Jako wieloletni słuchacz radiowej Trójki informuję, iż jutro t.j. w piątek 15.03. na antenie będą emitowane programy związane z Węgrami, jak zapowiedziano, głównie relacje reporterskie z Węgier,m.in. z budapeszteńskich łaźni, a także rozmowy z Polakami mieszkającymi na Węgrzech. Dzień węgierski będzie zarówno w porannym (dla słuchaczy innych stacji info, że to w godz. 6-9), jak i popołudniowym (godz. 16-19) paśmie audycji trójkowych.
Zapraszam do słuchania.

Słuchałem, bo słucham Trójki, ale nic co słyszałem nie mogło mnie zaskoczyć, jakoś specjalnie zainteresować Oczko Aczkolwiek miło że w paśmie głównym robi się fajny PR Węgrom i węgierskiej kulturze.
Jedna rzecz mnie zdziwiła, akcentowanie że to "największe narodowe święto węgierskie" - czy aby na pewno?  jednak ważniejszym jest chyba Dzień Św. Stefana?
Jakie jest Wasze zdanie?
pzdr.
Odpowiedz
#3
ember - Teoria wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi jest w Polsce dobrze znana... 
Nie potrafię się wysłowić na temat dotyczący ważności (wyższości) węgierskich świąt, czy to narodowych, czy to kościelnych...
Odpowiedz
#4
(16-03-2019, 20:17)Sztasek napisał(a): ember - Teoria wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi jest w Polsce dobrze znana... 
Nie potrafię się wysłowić na temat dotyczący ważności (wyższości) węgierskich świąt, czy to narodowych, czy to kościelnych...

Nieee, nie chodzi mi o wyższość Uśmiech chodzi mi o społeczną percepcję.
Są państwa, gdzie "wiadomo" które święto jest "najważniejsze", choć to z czasem potrafi ewoluować, np. w zsrr najważniejsza była rocznica rewolucji październikowej, ale teraz w Rosji jest to "dzień zwyciestwa". 
W Polsce to w simie nie wiadomo dziś które jest "najważniejsze", konkurują ce sobą 3 Maja, 15 VIII i 11 XI Oczko
pzdr.

P.S.
Boże narodzenie i Wielkanoc to świeta kościelne, i tu Kościół raczej podjął decyzję które jest "ważniejsze" Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Węgierski minister obrony do biednych nie należy Waldek 0 182 11-12-2023, 16:35
Ostatni post: Waldek
  Węgierski "samochód" hybrydowy andrasz 2 3,067 01-03-2014, 23:02
Ostatni post: Sztasek
  wieczór węgierski winiarniawegierska 1 3,017 09-10-2012, 22:00
Ostatni post: winiarniawegierska
  Węgierski oszust w Polsce fvg 0 3,111 07-02-2012, 13:14
Ostatni post: fvg



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości