Karta transportu publicznego
#1
Witajcie, zamierzamy zakupić kilka razy 24h Group travel ticket card. Czy na te bilety okresowe transportu miejskiego jest także możliwość skorzystania z przeplyniecia Dunaju czy to osobna kwestia ? Ewentualnie ile kosztuje jakiś krótki rejs po Dunaju jeżeli okaże się że ta karta mnie do tego nie upoważnia ?

Oraz czy busy typu hop on hop off nas obowiązują? Nie mylić karty transportu od karty podróżnika.
Odpowiedz
#2
Nazwijmy po imieniu ... 
Budapest 24h Group travel ticket card / Budapest csoportos 24 órás jegy = Budapeszt 24-godzinny bilet grupowy.
Jednocześnie może korzystać z niego max. 5 osób. Przy zakupie należy podać datę i godzinę rozpoczęcia ważności.
Ważny na terenie miasta Budapeszt w jego granicach administracyjnych na wszystkie środki komunikacji BKK.
W dniach roboczych ważny też na przejazd statkami linii D11 i D12 kursującymi po Dunaju.
Ważny też na niektórych liniach autobusowych Volan, kolejowych MÁV-Start.
Busy typu "hop on hop off" nie należą do taboru BKK.  !  Na przejazd tym środkiem należy wykupić bilet u przewoźnika.

Nie wiem co masz na myśli pisząc "karta podróżnika", domyślam się tylko  że chodzi o "Budapest Card for 24 hours" ???

Krótki rejs po Dunaju, cena biletu normalnego: Budapest-Szentendre 2.540 Ft / Budapest-Szentendre-Budapest 3.820 Ft.
Odpowiedz
#3
Dziękuję zrozumiałeś mnie jak trzeba mimo chaotycznego postu. Wyczerpującą odpowiedź, jednak teraz tak głośno myślę po filmiku na YouTube z linii 12 widzę że te statki robią takie same trasy w sensie oba płyną koło  zamku góry parlamentu więc teoretycznie moglibyśmy iść do linii d12 zamiast na rejs wycieczkowym  zależy nam jedynie by obejrzeć to z wody czy aż tak bardzo lepiej by nam było kupić kilka biletów na ten rejs wycieczkowy ?
Odpowiedz
#4
Statkiem do Szentendre można popłynąć wówczas, gdy w planie ma się zwiedzanie tamtejszego skansenu. Taka wycieczka ma sens wówczas, gdy w skansenie organizowany jest jakiś ciekawy program - chociaż i sam skansen warty jest uwagi, ale taki wypad z Budapesztu to program na cały dzień.
Jeśli zależy wam, aby "z Dunaju" popatrzyć (pstryknąć) Parlament, górę zamkową, itp... to w zupełności wystarczy popłynąć stateczkiem tych linii i cieszyć się widokiem. Polecam dwa kursy, w dzień, i w okresie gdy słońce chyli się ku zachodowi.
Odpowiedz
#5
Mieliśmy zamiar o zachodzie potem kolacje i po zmroku Uśmiech a znasz jakieś fajne restauracje bary niedrogie a całkiem całkiem?
Odpowiedz
#6
Zarówno w centrum Budapesztu blisko atrakcji jak i np w obudzie gdzie będziemy mieszkać ok. Kilometr od wyspy malgorzaty
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Parkowanie z niebieska karta dla niepelnosprawnych tapczan 4 786 12-07-2022, 16:20
Ostatni post: tapczan
  Budapeszteńska karta turystyczna (Budapest Card) Waldek 42 58,133 30-07-2017, 17:23
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości