Awaria samochodu w drodze na Węgry
#21
(16-05-2019, 15:03)blackberry napisał(a): Do kluczyków bym się przyznał;-)

Pomyliłeś paliwo Uśmiech
Odpowiedz
#22
(16-05-2019, 14:12)eplus napisał(a): Hahaha zatrzasnąłeś klucze w aucie i zostałeś w mokrych gaciach! Hahahahahahahahahahahahahahahahahaha! Zawsze mówię - nie zamykaj auta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oczko Oczko Oczko Oczko Oczko Oczko  I jeszcze masz nadzieję, że ciemniaki się nie domyślą !!!!!!!!! Oczko Oczko

A z motorem - udało się bez assistance, ponieważ PW2B. Oczko

Mój znajomy miał " lepszą " przygodę.  Jechali kamperem wzdłuż włoskiego wybrzeża Adriatyku, zobaczyli dziką plażę i  postanowili się wykąpać. Kluczyki oczywiście zabrał . Po powrocie stwierdzili, że nie ma kampera i zostali na drodze w mokrych gaciach. Dużo czasu upłynęło zanim dostali się na policję, a potem do ambasady. Kamper nigdy się nie odnalazł.
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#23
[Obrazek: 2wqelwi.jpg]
Odpowiedz
#24
Awaria samochodu 20 km od Miskolca.Telefon do ubezpieczyciela (PZU - pakiet super - Polska i Europa ) Czas oczekiwania na lawetę ok.1 godz. Serwis kończył już pracę ( piątek wieczór , zdążono tylko zdiagnozować usterkę ). Zezwolono na parkowanie przyczepy na ich strzeżonym i ogrodzonym parkingu, udostępniono wc i prysznic . Części zamówione miały dotrzeć w poniedziałek. Czas wolny wykorzystaliśmy na zwiedzanie zamku Diosgior i Miskolca. W poniedziałek po 2 godz. naprawy kontynuowaliśmy nasz wyjazd.
Odpowiedz
#25
Orientujecie się czy można wykupić taki assistance o jakim pisze LEW ale na ok tydzień ? miesiąc ? Rozumiem, że nie muszę mieć tam OC. Czy są takie które można kupić online parę dni przed wyjazdem ?
Odpowiedz
#26
Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś mało kto sprzedawał krótkoterminowe assistance. Były też drogie, cena miesięcznego niewiele się różniła od rocznego.
Odpowiedz
#27
Można wykupić krótkoterminowy assistance. Ja tak kiedyś robiłem. Chyba miesięczny. Ale tak jak powiedziano, różnica w cenie jest -  za miesiąc to ok 150 zł (nie pamiętam dokładnie) a za cały rok np.250. Dlatego teraz wykupuję całoroczny, biorąc pod uwagę wakacyjny wyjazd za granicę, a w ciągu roku jeśli gdzieś jadę to się już nie martwię. Oczywiście pozostaje jeszcze wybór pakietu, bo są różne opcje i cena, którą orientacyjnie podaję jest za pakiet, który ja brałem. Najbardziej mi zależało na możliwości holowania do 500 km we wskazane miejsce, bo to gwarantowało mi ewentualne holowanie w granice Polski. Samochód zastępczy na kilka dni itp. Opcji jest dużo i trzeba dokładnie przejrzeć co i jak.
Chociaż w zeszłym roku musiałem podczas urlopu wrócić na 3 dni do Polski i podczas drogi zaczęła mi szwankować skrzynia biegów, dojechałem w czwartek wieczorem i w piątek stawiłem się w serwisie. Stwierdzono konieczność wymiany skrzyni (wycenili mi ile mniej więcej będzie kosztować naprawa), ale od razu zapowiedziano, że do soboty nie ma szans na naprawę. Po tłumaczeniach, że muszę wrócić na Węgry, że tam jest rodzina itp zalecono mi delikatną i spokojną jazdę, że powinienem dojechać. Ruszyłem w niedzielę cały czas myśląc tylko o tym, że jeśli auto ma mi się zepsuć to po przekroczeniu granicy (mój pakiet gwarantuje holowanie - w Polsce we wskazanie miejsce, a za granicą do 500 km we wskazane miejsce - czyli gdyby padła mi skrzynia w Polsce to na Węgry by mnie raczej nie zaholowali). A tam już miałem warsztat w Bogacs umówiony....
Dojechałem...
Po naprawie - niespodzianka! Za robociznę zapłaciłem 450 zł mniej niż "zaśpiewał" mi warsztat w Zabrzu!!
Tak więc "bratanki" nie zdarły ze mnie, choć na pewno zdawali sobie sprawę z mojej sytuacji.
Pozdrawiam warsztat samochodowy w Bogacs (ten przy stacji benzynowej) !
Odpowiedz
#28
Możesz dać namiary na ten warsztat w Bogacs?
Odpowiedz
#29
Zaraz przy wjeździe, koło cpn-u;-))
Odpowiedz
#30
(21-05-2019, 16:12)schibcia napisał(a): Można wykupić krótkoterminowy assistance. Ja tak kiedyś robiłem. Chyba miesięczny. Ale tak jak powiedziano, różnica w cenie jest -  za miesiąc to ok 150 zł (nie pamiętam dokładnie) a za cały rok np.250. Dlatego teraz wykupuję całoroczny, biorąc pod uwagę wakacyjny wyjazd za granicę, a w ciągu roku jeśli gdzieś jadę to się już nie martwię. Oczywiście pozostaje jeszcze wybór pakietu, bo są różne opcje i cena, którą orientacyjnie podaję jest za pakiet, który ja brałem. Najbardziej mi zależało na możliwości holowania do 500 km we wskazane miejsce, bo to gwarantowało mi ewentualne holowanie w granice Polski. Samochód zastępczy na kilka dni itp. Opcji jest dużo i trzeba dokładnie przejrzeć co i jak.
Chociaż w zeszłym roku musiałem podczas urlopu wrócić na 3 dni do Polski i podczas drogi zaczęła mi szwankować skrzynia biegów, dojechałem w czwartek wieczorem i w piątek stawiłem się w serwisie. Stwierdzono konieczność wymiany skrzyni (wycenili mi ile mniej więcej będzie kosztować naprawa), ale od razu zapowiedziano, że do soboty nie ma szans na naprawę. Po tłumaczeniach, że muszę wrócić na Węgry, że tam jest rodzina itp zalecono mi delikatną i spokojną jazdę, że powinienem dojechać. Ruszyłem w niedzielę cały czas myśląc tylko o tym, że jeśli auto ma mi się zepsuć to po przekroczeniu granicy (mój pakiet gwarantuje holowanie - w Polsce we wskazanie miejsce, a za granicą do 500 km we wskazane miejsce - czyli gdyby padła mi skrzynia w Polsce to na Węgry by mnie raczej nie zaholowali). A tam już miałem warsztat w Bogacs umówiony....
Dojechałem...
Po naprawie - niespodzianka! Za robociznę zapłaciłem 450 zł mniej niż "zaśpiewał" mi warsztat w Zabrzu!!
Tak więc "bratanki" nie zdarły ze mnie, choć na pewno zdawali sobie sprawę z mojej sytuacji.
Pozdrawiam warsztat samochodowy w Bogacs (ten przy stacji benzynowej) !
Może ktoś da jakieś linki do takiego asistance onlain z którego korzystał ?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,740 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,169 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,106 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Do Mezokovesd z Katowic bez samochodu hanek 2 868 18-04-2023, 0:29
Ostatni post: Waldek
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości