Awaria samochodu w drodze na Węgry
#31
Pierwsza z wyszukiwarki Google  Szeroki uśmiech

https://wakacyjnapolisa.pl/abc-autem-gra...gIKMvD_BwE
Odpowiedz
#32
(21-05-2019, 19:02)tkoko napisał(a): Pierwsza z wyszukiwarki Google  Szeroki uśmiech

https://wakacyjnapolisa.pl/abc-autem-gra...gIKMvD_BwE


Kwoty z kosmosu, Warta Assistance Złoty+ za rok, nie za dwa tygodnie, zapłaciłem 152 zł.
Odpowiedz
#33
(21-05-2019, 19:15)blackberry napisał(a):
(21-05-2019, 19:02)tkoko napisał(a): Pierwsza z wyszukiwarki Google  Szeroki uśmiech

https://wakacyjnapolisa.pl/abc-autem-gra...gIKMvD_BwE


Kwoty z kosmosu, Warta Assistance Złoty+ za rok, nie za dwa tygodnie, zapłaciłem 152 zł.

Tyle że w Warcie masz np. 400km na holowanie

https://warta24.pl/samochod/assistance/

a tu masz typowo turystyczną ofertę, obliczoną dla dwóch osób jadących do Chorwacji, czyli 1000-2000km od domu, zależy skąd jedziesz Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#34
(21-05-2019, 18:50)Tomeq napisał(a):
(21-05-2019, 16:12)schibcia napisał(a): Można wykupić krótkoterminowy assistance. Ja tak kiedyś robiłem. Chyba miesięczny. Ale tak jak powiedziano, różnica w cenie jest -  za miesiąc to ok 150 zł (nie pamiętam dokładnie) a za cały rok np.250. Dlatego teraz wykupuję całoroczny, biorąc pod uwagę wakacyjny wyjazd za granicę, a w ciągu roku jeśli gdzieś jadę to się już nie martwię. Oczywiście pozostaje jeszcze wybór pakietu, bo są różne opcje i cena, którą orientacyjnie podaję jest za pakiet, który ja brałem. Najbardziej mi zależało na możliwości holowania do 500 km we wskazane miejsce, bo to gwarantowało mi ewentualne holowanie w granice Polski. Samochód zastępczy na kilka dni itp. Opcji jest dużo i trzeba dokładnie przejrzeć co i jak.
Chociaż w zeszłym roku musiałem podczas urlopu wrócić na 3 dni do Polski i podczas drogi zaczęła mi szwankować skrzynia biegów, dojechałem w czwartek wieczorem i w piątek stawiłem się w serwisie. Stwierdzono konieczność wymiany skrzyni (wycenili mi ile mniej więcej będzie kosztować naprawa), ale od razu zapowiedziano, że do soboty nie ma szans na naprawę. Po tłumaczeniach, że muszę wrócić na Węgry, że tam jest rodzina itp zalecono mi delikatną i spokojną jazdę, że powinienem dojechać. Ruszyłem w niedzielę cały czas myśląc tylko o tym, że jeśli auto ma mi się zepsuć to po przekroczeniu granicy (mój pakiet gwarantuje holowanie - w Polsce we wskazanie miejsce, a za granicą do 500 km we wskazane miejsce - czyli gdyby padła mi skrzynia w Polsce to na Węgry by mnie raczej nie zaholowali). A tam już miałem warsztat w Bogacs umówiony....
Dojechałem...
Po naprawie - niespodzianka! Za robociznę zapłaciłem 450 zł mniej niż "zaśpiewał" mi warsztat w Zabrzu!!
Tak więc "bratanki" nie zdarły ze mnie, choć na pewno zdawali sobie sprawę z mojej sytuacji.
Pozdrawiam warsztat samochodowy w Bogacs (ten przy stacji benzynowej) !
Może ktoś da jakieś linki do takiego asistance onlain z którego korzystał ?

Podpinam się pod temat .
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#35
(21-05-2019, 18:28)blackberry napisał(a):
(21-05-2019, 18:03)rustin napisał(a): Możesz dać namiary na ten warsztat w Bogacs?

Zaraz przy wjeździe, koło cpn-u;-))

Tak jak napisał blackberry. Przy stacji. Korzystaliśmy ze znajomymi z tego warsztatu już parokrotnie, ale wcześniej były to drobiazgi. Łatanie opony i jakieś drobne tematy. Jest jeszcze drugi warsztacik, gdzieś z tyłu za stacją, raz tam byłem i jest tam facet, który troche mówi po słowacku, ale też mieli full roboty i nie przyjęli nas wtedy. Fakt, że w sezonie mają obłożenie, w końcu w lato kupa ludzi w okolicy.A mechanicy w Bogacs też chodzą na urlopy.. Tylko się zastawiam, gdzie oni wtedy jadą?? Przecież na Węgrzech to już mieszkają???  Oczko
Odpowiedz
#36
(21-05-2019, 21:07)tkoko napisał(a):
(21-05-2019, 19:15)blackberry napisał(a):
(21-05-2019, 19:02)tkoko napisał(a): Pierwsza z wyszukiwarki Google  Szeroki uśmiech

https://wakacyjnapolisa.pl/abc-autem-gra...gIKMvD_BwE


Kwoty z kosmosu, Warta Assistance Złoty+ za rok, nie za dwa tygodnie, zapłaciłem 152 zł.

Tyle że w Warcie masz np. 400km na holowanie

https://warta24.pl/samochod/assistance/

a tu masz typowo turystyczną ofertę, obliczoną dla dwóch osób jadących do Chorwacji, czyli 1000-2000km od domu, zależy skąd jedziesz Szeroki uśmiech
To skąd jadę nie ma znaczenia, ważne, ile kilometrów np. holowania obejmuje polisa, więc nie wiem w czym moja oferta jest gorsza, bo ta ERV wygląda tak: 
[*]naprawa na miejscu zdarzenia,
[*]jeśli naprawa jest niemożliwa – holowanie do miejsca wskazanego przez Ubezpieczonego (200 km w razie awarii i 500km w razie wypadku),
[*]samochód zastępczy (na okres 2 lub 5 dni),
[*]koszty powrotu Ubezpieczonego do miejsca zamieszkania lub koszty kontynuacji podróży do miejsca docelowego,
[*]zakwaterowanie na okres naprawy (do 3 nocy),
[*]usługi informacyjne (np.: udzielenie informacji o sposobie postępowania w razie zajścia wypadku ubezpieczeniowego oraz o zasadach spisywania oświadczenia powypadkowego, udzielenie informacji o numerach telefonów oraz adresach najbliższych warsztatów samochodowych, a na terenie Polski: szpitali, aptek, hoteli, moteli, stacji paliw, bankomatów).
Moja Warta obejmuje 400 km. więc to trochę więcej niż 200 km., oczywiście mówimy tu o awarii, a nie o wypadku, bo tego nikomu nie życzę i trzymał się tu będę assistance raczej jako pomocy w nagłych, a nie ekstremalnych przypadkach. Uprę się też, że miesięczne polisy są bez sensu, lepiej zapytać swojego ubezpieczyciela co proponuje i skorzystać, nie będzie gorzej. I jeszcze wspomnię o takim ubezpieczeniu, które być może ktoś ma a o nim nie pamięta, często banki dodają do konta czy kart całkiem niezłe bonusy w postaci ubezpieczenia, warto się zainteresować:-)
Odpowiedz
#37
(21-05-2019, 21:44)czesieko napisał(a):
(21-05-2019, 18:50)Tomeq napisał(a): Może ktoś da jakieś linki do takiego asistance onlain z którego korzystał ?

Podpinam się pod temat .

Chcecie tam jeździć auta naprawiać czy co ? hihihi

blackberry czy w warcie jest jakiś limit wieku pojazdu - kiedyś pytałem tak ogólnie i powiedzili mi, ze wiek auta do 10 lat ale nie wiem czyja to oferta była bo to było u multiagenta. Szukam na stronie warty ale nie widzę nic na ten temat.
Odpowiedz
#38
Nie wiem, mój samochód nie ma 10 lat więc nie pytałem, ale chyba nie. Przejrzałem OWU, na pewno nie, 10 lat tylko w pakiecie platynowym, ale to już full wypas. Ale z ciekawostek to mają jeszcze pakiet 15 dniowy za niecałe 90 zł. A i dodam jeszcze, że nie mam żadnych związków biznesowych, rodzinnych czy jakichkolwiek innych z Wartą.
Odpowiedz
#39
(22-05-2019, 11:26)blackberry napisał(a): Nie wiem, mój samochód nie ma 10 lat więc nie pytałem, ale chyba nie. Przejrzałem OWU, na pewno nie, 10 lat tylko w pakiecie platynowym, ale to już full wypas. Ale z ciekawostek to mają jeszcze pakiet 15 dniowy za niecałe 90 zł. A i dodam jeszcze, że nie mam żadnych związków biznesowych, rodzinnych czy jakichkolwiek innych z Wartą.

Znalazłem info na stronie warty:
  • Czy są jakieś limity wieku auta, dla którego można kupić assistance?

  • Nie. Warianty Standard, Złoty i Złoty+ są dostępne bez względu na wiek posiadanego auta. Tylko najszerszy wariant Platynowy można kupić dla aut nie starszych niż 10 lat.
Ciekawe ile kosztują poszczególne warianty jeżeli nie ma się u nich OC ani AC.
Odpowiedz
#40
blackberry porównujesz "zwykłe" assistance gdzie maksymalna odpowiedzialność Warty jest do 10 tys złotych, z ubezpieczeniem turystycznym gdzie odpowiedzialność ubezpieczyciela jest do 40 tys ale euro Uśmiech
Tu masz przykładową kalkulację turystyczną dla 2+1, dla hipotecznej Czarnogóry u różnych ubezpieczycieli;

 https://kalkulator.wakacyjnapolisa.pl/of...8I#/offers

Co do Warty i assistance złoty+ to mam "bezpośrednie" porównanie, gdyż rok temu miałem "wątpliwą" przyjemność korzystania z ubezpieczenia Warty w wariancie "full" OC, AC, Assistance złoty+, NNW.

  Wartość samochodu przy ubezpieczaniu: 10800 zł, wyliczone z kalkulatora Warty.
Dwa tygodnie później wypadek i "szkoda całkowita". Wartość samochodu 8700 zł !!! Uśmiech . Wycena złomu 3900zł, do wypłaty 5100zł Uśmiech . Ja z żoną wyszliśmy z wypadku "tylko potłuczeni" = zero wypłaty. Wnuczka ciężkie uszkodzenie oczodołu, z połamaniem, wyciek płynu mózgowego, złamana ręka itd., 700zł (sama ręka to z OVU powinno być 500zł/5%). Za samochód o podobnym stanie zapłaciłem 13000zł. Uśmiech
  Tak że chcąc cokolwiek porównywać, porównujmy ten sam zakres ubezpieczenia. Tak na marginesie, brak paliwa, koło, czy nawet naprawa, na to szkoda czekać na Assistance, bo w sumie będzie to droższe niż we własnym zakresie (autoryzowane przez ubezpieczyciela zakłady), istotne jest moim zdaniem zabezpieczenie od konsekwencji wypadku, ciężkiej choroby, itd., gdzie kwoty są wyższe niż suma ubezpieczenia, a których nie pokrywa EKUZ.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,740 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,169 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,106 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Do Mezokovesd z Katowic bez samochodu hanek 2 868 18-04-2023, 0:29
Ostatni post: Waldek
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości