Co przywozicie z Węgier?
#51
Barbarzyńca Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#52
(08-03-2013, 0:40)fvg napisał(a): Barbarzyńca Oczko

to jeszcze dodam, że jak pierwszy raz jadłem całe kasztany, to zjadłem je dosłownie całe. czyli razem ze skorupką. Szeroki uśmiech
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
#53
Właśnie... pieczone kasztany. Gdyby ktoś chciał spróbować, to - jeżeli mnie pamięć nie myli - między Zamkiem w Budzie a Kościołem Macieja (Basztą Rybacką) można natknąć się na ich sprzedawcę. Z racji turystycznego charakteru tego miejsca nie należą one do najtańszych, ale to naprawdę niebo w gębie! Uśmiech

[Obrazek: 2lx7a0o.jpg]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#54
(09-03-2013, 1:24)varpho napisał(a): to jeszcze dodam, że jak pierwszy raz jadłem całe kasztany, to zjadłem je dosłownie całe. czyli razem ze skorupką. Szeroki uśmiech
"Całe" to by były z kolcami! Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech
Odpowiedz
#55
To musi być chyba dobre? Uśmiech
Libamáj - czyli gęsia wątróbka oferowana najczęściej w formie puszkowanej.
W wersji niskobudżetowej dostępna jest w postaci "májkrém", czyli czegoś w rodzaju tłustego pasztetu z gęsi... na kanapce smakuje wyśmienicie.
Odpowiedz
#56
Ja co roku przywożę przede wszystkim kolbasz,salami,paprykę cipos,przyprawy do gulaszy,melony,słoninę marynowaną i wędzony boczek.Oczywiście nie zapominam o tokaju.
Odpowiedz
#57
Ja kilka lat temu przywiozłam kilka sadzonek kasztana jadalnego,ale rośnie tak powoli, że nie wiem kiedy doczekam się jakiegoś owoca.
Robiliśmy też w domu winko z przywiezionych z Tokaju winogron. Zanim sie zrobiło to juz go prawie nie byłoUśmiech
Odpowiedz
#58
Trochę się powtarzam: Oczko

[Obrazek: f91e14e44ff78bc8.jpg]

Nie ukrywam, że Irsai Oliver zainteresowałem się poprzez lekturę porad na forum.
Odpowiedz
#59
Ja przywożę wino różne rodzaje,paprykę suszoną,kiełbasę z papryką i arbuza.
Odpowiedz
#60
Nie wybiera się ktoś z Krakowa do Budapesztu? Miałbym do tego kogoś interes związany z pewnymi batonikami Język Mój zapas już dawno się skończył (krótkie terminy ważności to ma Smutek ) a człowiek na głodzie jest Język
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat z Węgier - brak numeru konta camel7771 5 2,129 06-12-2021, 10:50
Ostatni post: ex-komar
  Rejestracja motocykla z Węgier JanosikETZ 6 11,379 28-04-2019, 19:57
Ostatni post: JanosikETZ
  Wypadek na terenie Węgier agatob80 1 1,625 04-01-2019, 9:07
Ostatni post: Sztasek
  Mandat z Węgier Smialek 27 49,406 10-09-2017, 19:48
Ostatni post: tuti
  Pieniądze z Węgier do Polski kolina 4 4,496 29-12-2015, 14:39
Ostatni post: kolina



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości