Kielce - Ostrowiec - Hajduszoboszlo Kilka pytań
#1
Witam , planuje podróż w połowie czerwca do Hajduszoboszlo z Kielc - jade pierwszy raz w trase zagraniczna dlatego mam kilka pytań , czy trasa którą proponuje mi google jest okej  ? ( przyblizam sobie aby popatrzec jak kazdy odcinek wyglada na zdjeciach i nie jest najgorzej ) trasa :  https://www.google.pl/maps/dir/27-400+Os...5369?hl=pl , druga sprawa ta trasa musze miec wykupione winety na slowacje i wegry czy dobra opcja jest wykupienie ich na tej stronie ( chce miec je szybko przed wyjazdem aby poznien nie kombinowac pare zlotych mnie nie zbawi a chce miec spokoj )  https://www.tanie-winiety.pl/mapa?poczat...raje=sk,hu , trzecia sprawa to aby mi dzialala nawigacja google potrzebuje internetu - mam Orange na karte bez limitu internetu rozmow itp. czy taka usluga ma prawo dzialac na terenie slowacji oraz Węgier ? Ktos może wie ?  Z góry dzięki za odopowiedz Uśmiech
Odpowiedz
#2
Jeśli już musisz jechać do Hajduszoboszlo. Ja na mapce z linku widzę dwie trasy: niebieska przez Gorlice, Bardejov, Presov, Kosice, Miskolc i HSB - przez autostrady na Słowacji i na Węgrzech. I szara przez Barwinek (przez Barwinek większość jeździ, większy ruch, ale droga prostsza) i na wschód przez Vranow n/T., od Satoraljaujhely wiejskimi dróżkami Pacin Cigand Kisvarda, kawałek dobrą drogą, bezsensownie na trzy kilometry wpada na autostradę i w końcu HSB. Jeśli już rozważać ten wariant wschodni (ja bym tak pojechał na pewno), to albo troszkę lepszymi drogami bliżej cywilizacji przez S-ujhely Tokaj Ny-haza HSB, albo pustkowiami i pustymi drogami z pewną ilością dziur Sarospatak (albo Pacin) Cigand Kisvarda i dalej do HSB oczywiście skrupulatnie unikając autostrady węgierskiej, a i na Słowacji żadnej na tej trasie nie ma.
Odpowiedz
#3
Nie wiem dlaczego miałbym tam nie jechać - nigdy nie byłem a i wiekszość znajomych sie dobrze wypowiada o tej miejscowosci . Pojade chyba tam trasa niebieska przez Gorlice Kosice przesledzilem ją dokładnie na mapach i wydają sie lepsze drogi i nie skompilkowana trasa.
Odpowiedz
#4
No i dwie autostrady. Ale przez Gorlice Konieczną jeździłem ze dwa lata, jak jeszcze były kolejki na granicy czy jakiś remont na drodze Radom-Barwinek. Da się. W HSB też raz byłem, zobaczysz - sam ocenisz.
Odpowiedz
#5
A ktoś jest w stanie odpowiedzieć czy te winiety ze strony która podałem można śmiało kupować i nie problemu ?
Odpowiedz
#6
Tu sobie kup:
https://eznamka.sk/
https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
Bezpośrednio i znacznie taniej.
Odpowiedz
#7
(28-05-2019, 6:31)Portable13 napisał(a): A ktoś jest w stanie odpowiedzieć czy te winiety ze strony która podałem można śmiało kupować i nie problemu ?

Jeśli lubisz płacić za EUR po 6,59 zł to... kto bogatemu zabroni?  Szeroki uśmiech 
Ja bym jednak radził strony oficjalne, jak @blackberry podał
Odpowiedz
#8
Dzięki na oficjalnych kupię , a jeszcze mam pytanie jak jest z płatnością karta na Węgrzech ? Karta od mbanku gwarantuje mi możliwość płacenia karta wszędzie i przeliczanie na ich ? Druga sprawa lepiej gotówka czy karta ? Jak gotówka to w jakiej walucie się płaci głównie i czy z waszego doświadczenia lepiej kartę wsiąść czy gotówkę wymienić ?
Odpowiedz
#9
Jak wymienić to wszystko na jedno walutę ich czy również Euro bo ktoś mi mówił ze tam tez euro przyjmują pewnie ktoś z doświadczenia bd wiedział z góry dzięki Uśmiech
Odpowiedz
#10
Czy już coś rezerwowałeś? Zapytaj właściciela kw@tery, co sobie życzy. Ale forinty zawsze powinien przyjąć. Euro przyjmuje za to policja na Słowacji.
Wg mojego doświadczenia i praktyki wszędzie płacę kartą, chyba, że kw@tera prywatna albo stragan. Oprócz mieszkania, które może być płatne gotówką, na dzień może się przydać max. 3000-5000 forintów na rodzinę - lody, cola, jakieś pamiątki. Reszta do zapłacenia kartą.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rzeszów-Hajduszoboszlo neolka 16 8,388 21-08-2023, 16:49
Ostatni post: eplus
  Kraków- Hajduszoboszlo 11-19.08 paullika 2 3,194 07-08-2018, 8:27
Ostatni post: czupur_n
  Z Piły do Hajduszoboszlo margoo 4 2,713 29-07-2018, 17:33
Ostatni post: bodek1
  Trasa z Barwinka przez Slovenske Nove Mesto do Hajduszoboszlo Tomeq 2 2,990 23-04-2018, 13:01
Ostatni post: Tomeq
  Przejazd Polska - Hajduszoboszlo ginger.dzoana 2 3,623 05-06-2017, 9:32
Ostatni post: Tomasz31



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości