Balaton i opieka medyczna
#1
W sierpniu wybieram się w raz z rodziną do Zamardi. Ciekawi mnie fakt posiadania karty EKUZ i ubezpieczenia turystycznego, a mianowicie chodzi mi o to jak działa to w praktyce. Czyli np moje dziecko zachoruję, będę potrzebował antybiotyk. Jak to działa? Dzwonie do ubezpieczyciela, a on załatwia lekarza? Może z pozoru głupie pytanie, ale z moimi pociechami mam 3 światy jeżeli chodzi o służbę zdrowia w Polsce więc wolę być przygotowany za granicą. I w sumie jak się ma sprawa z placówkami medycznymi w okolicach Zamardi (tym bardziej, że mój angielski jest na poziomie podstawowym). Dzięki za zainteresowanie tematem
Odpowiedz
#2
Nie wiem jak w Zamardi, ja potrzebowałem w zeszłym roku pomocy lekarskiej, poszedłem do najbliższej przychodni, pokazałem kartę EKUZ i bez problemu uzyskałem bezpłatną  pomoc. Nigdzie nie musiałem dzwonić.
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#3
EKUZ na Węgrzech działa bezbłędnie, moim zdaniem. Wolałabym oczywiście nie wiedzieć  Oczko  Na szczęście obyło się na drobniejszych sprawach, ale karta jest honorowana – to w zasadzie pierwsze pytanie, czy ma się takową. Spisują dane z karty i tyle. Nic nie trzeba płacić, Węgrzy rozliczają się z NFZ.

W Siófok przy szpitalu działa całodobowo ostry dyżur. To najpewniejszy adres, jeśli potrzebujemy nagłej pomocy. Mowią po angielsku i niemiecku. Może nie idealnie, ale komunikatywnie. Mają doświadczenie z turystami i najlepszych specjalistów w okolicy.

Siófoki Kórház - Rendelőintézet

8600 Siófok, Semmelweis u. 1. 

https://www.siokorhaz.hu/contact

W każdej miejscowości jest przychodnia i lekarz domowy, który oczywiście przyjmuje w wybranych godzinach, są zapisy, kolejki i Polak Węgier dwa bratanki. Tu Zamárdi:

http://zamardi2haziorvos.hu/

Dlatego polecam szpital w Siófok, do którego przejazd autostradą nawet 50 km zajmie mniej niż pół godziny. Z Zamárdi (10 km) to jest doslownie 5 minut.
Odpowiedz
#4
no i to jest fachowa pomoc, dzięki i obym nie musiał skorzystać
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Balaton, camping- namiot Misio884 0 540 16-07-2023, 18:26
Ostatni post: Misio884
  Balaton, Plaża Mireczekooo 1 627 02-06-2023, 10:17
Ostatni post: ex-komar
  DOM-Balaton marecky 11 4,816 07-12-2019, 14:05
Ostatni post: Sztasek
  Balaton na jeden dzień Agamek12 26 15,037 18-08-2019, 7:40
Ostatni post: wojti76
  Balaton Card 2019 jurekp 0 1,646 25-06-2019, 13:59
Ostatni post: jurekp



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości