Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
(23-07-2013, 11:14)fvg napisał(a): Nie połapie się, bo służy on do kasowania tylko biletów jednorazowych. Z tygodniowym po prostu mijasz czytnik. Sam bilet okazujesz tylko na wezwanie kontrolera.

Dzięki.Ciekawy system.Mam nadzieję,że format daty jest taki sam jak u nas.Bo o ile miejsce wpisu nazwiska jest oznaczone po angielsku to przy wpisywaniu daty to już nie jest takie jasne.Na szczęście węgierscy kontrolerzy są wyjątkowo pobłażliwi.Uśmiech
Odpowiedz
Bilet ten zmienial sie na przestrzeni lat. Kiedys byl tylko po wegiersku i wokol biletu byla ramka z numerkami (daty) i trzeba bylo krzyzykiem zakreslic date poczatkowa. Obecny bilet jest bardziej przeznaczny na cudzoziemcow i jest tam nawet napisane po angielsku.
[Obrazek: 2yl8mzm.jpg]
Na gorze sa cztery kwadraciki: od (miesiac a potem dzien) do (miesiac i dzien). I nie licz na poblazliwosc kontrolerow, chetnie Ci wlepia mandat!
Odpowiedz
No to od niedzieli będę" testował " wartość porad z forum. Szeroki uśmiech Dziękuję.
Odpowiedz
To ja zadam pytanie może trochę niemądre, ale diabeł tkwi w szczegółach: jeśli chcę rozpocząć korzystanie z biletu tygodniowego w poniedziałek 5 sierpnia, o godzinie około 10:00, to jako dzień końcowy wpisuję 11 sierpnia (niedzielę), czyli siódmy dzień ważny włącznie (do której godziny?), czy poniedziałek 12 sierpnia (do której godziny?). Jednym słowem, jakie dokładnie znaczenie ma w tym wypadku końcówka -ig? Czy miesiąc wpisać liczbowo, czy np. "Aug."?
Odpowiedz
Korzystanie z biletu zaczna sie od polnocy wpisanego dnia. Czyli jesli zaczynasz od 5-go sierpnia od godziny 10:00, to juz "wykorzystales" 10 godzin zanim jeszcze zaczeles korzystac!
Mozesz wpisac w kwadracikach 08|05 albo Aug.|05. Do 08|11 albo Aug.11. Bilet sie konczy o 2:00 rano po siodmym dniu (czyli 12 sierpnia).
Odpowiedz
Godziny rozpoczęcia ważności biletów komunikacji publicznej w Budapeszcie są istotne i wpisywane wyłącznie dla biletów 24 godzinnych i 72 godzinnych i kart budapeszteńskich (24, 48 i 72 godzinnych).
Odpowiedz
Waldku, Ribizli, dzięki za wyjaśnienia! Pozostaje już tylko odliczać niecierpliwie każdą minutę do wyjazdu!
Odpowiedz
(14-07-2013, 2:31)Waldek napisał(a): (...)
Niestety Twoje rozumowanie jest błędne!
W punkcie 1.4. Taryfy BKK ważnej od 1. lipca b.r. jest informacja, że uczniowski bilet miesięczny jest ważny łącznie z ważną węgierską legitymacją uczniowską. (...)

Na szczęście jest rozwiązanie korzystne!

Zaniepokojony niejednoznacznymi określeniami w taryfie budapeszteńskiej komunikacji publicznej wysłałem maila do BKK o wyjaśnienie czy uczeń w wieku 12 lat może skorzystać z uczniowskiego biletu miesięcznego (nie ma legitymacji węgierskiej szkoły)
Oto fragmenty odpowiedzi uzyskane dzisiaj:
Flaga węgierska
Az EU tagállamaiból érkező diák, az érintett tagállamokban kibocsátott diákigazolvánnyal, nemzetközi diákigazolvánnyal (ISIC diákigazolvány), 16 éven aluli külföldi gyermek esetében útlevél vagy személyi igazolvány alapján a „Budapest-bérlet felsőoktatásban tanulóknak” nevű bérlet használható. A bérletszelvényre a diákigazolvány számát, 16 éven aluliak esetében az útlevél vagy személyi igazolvány számát kell rávezetni.

Tisztelettel:
Hackspacher Ágnes
Koordináció és Ügyfélszolgálat
Levelezési szakterületi munkatárs

Flaga polska tłumaczenie powyższego tekstu:
Uczeń, który przybywa z państwa będącego członkiem Unii Europejskiej może korzystać z biletu miesięcznego o nazwie:" Budapest-bérlet felsőoktatásban tanulóknak” na podstawie legitymacji szkolnej wystawionej w jego kraju, międzynarodowej legitymacji ISIC, a w przypadku dziecka w wieku poniżej 16 lat na podstawie paszportu lub dowodu osobistego. Na odcinek biletu należy wpisać numer legitymacji uczniowskiej, a w przypadku dzieci w wieku do 16 lat numer paszportu albo dowodu osobistego.
Z poważaniem
Hackspacher Ágnes
pracownik koordynacji i obsługi klienta d/s korespondencji

I w ten sposób uczeń szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej z kraju UE staje się dla komunikacji publicznej w Budapeszcie studentem (bo kupuje bilet dla studentów)
Odpowiedz
Witam.
Juz za tydzień wybieramy sie na wakacje na Wegry. Wprawdzie będziemy nocować w północnej części Węgier (Bogacs, Eger), ale planujemy (aczkolwiek nie wiem czy jest to dobry pomysł...) zrobić 1 dniowy wypad do Budapesztu (wiem, wiem, że za 1 dzień niewiele zobaczymy, ale zawsze coś). I teraz mam dylemat: autokarem sama podróż z Egeru byłaby długa, więc przymierzamy sie jechać swoim autem. I tu pojawia sie problem. gdzie najlepiej zaparkować żeby nie stresować się jazdą po Budapeszcie? Czy zostawić auto gdzieś na obrzeżach miasta? Jaki bilet na komunikację miejską najbardziej się kalkuluje kupić? (rodzina 2+2). Ten rodzinny 24 godz????
Odpowiedz
Witam.
Samochód można zaparkować pod domami towarowymi,wybór biletu to już indywidualna sprawa.W ciągu jednego dnia niewiele zobaczycie,należy ułożyć plan zwiedzania,a wtedy najlepiej poruszać się na własnych nogach.Np.spacer z Wyspy Małgorzaty w kierunku Parlamentu jest bardzo przyjemny.Z Góry Gellert prze most Elżbiety również tylko spacer.Warto przemieszczać się tramwajem i oczywiście metrem,ja osobiście preferuję piesze wycieczki.Do Eger możecie wrócić późnym wieczorem, odległość pomiędzy tymi miastami jest niewielka,a dzięki autostradzie przejazd jest szybki.Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 446 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 308 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 88,206 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 324 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 501 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 16 gości