Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
no tak...ale do takiego domu towarowego tez trzeba dostać się samochodem - czyli wjeżdżamy w miasto... chociaż może jak wpiszemy w gps nazwe ulicy to bedzie łatwiej???
ps czy znacie nazwy ulic na ktorych mozna bez wiekszych problemów zaparkowac???
Odpowiedz
Budapeszt nie jest trudnym miastem do jazdy samochodem.Polecam kupno planu miasta i ułożyć marszrutę przed wjechaniem do miasta.Na Węgrzech najlepiej poruszać się według numerów dróg np.M3 z Eger do Budapesztu i takiego numeru należy pilnować przy powrocie.W XIV dzielnicy jest początkowa stacja metra(czerwona linia) niedaleko znajduje się dom towarowy Sugar przy Ors vezer ter(pl.Tysiąclecia) w tej części miasta nie powinno być kłopotu z parkingiem.Po wjeździe do miasta należy dojechać do Hungaria korut w lewo dojechać do Kerepesi ut. i kierować się w stronę pl.Tysiaclecia.Potem już będzie łatwo.Do metra,wybrać odpowiednią stację i tylko zwiedzać.Pozdrowienia.
Odpowiedz
Ponieważ na Twoje pytania jest masa odpowiedzi na naszym forum, to zakładam, że go nie przeglądałeś. Kiedyś na podobne pytanie jednego z meteorów ułożyłem przykładową trasę na jeden dzień. Może przyda się na Waszą wycieczkę.

Jeśli poszperasz, to znajdziesz również sugestię by na jednodniowy wypad samochodem wybrać dzień wolny (ale nie 20 sierpnia), lokalizacje parkingów, podział stref parkowania i zasady odpłatności. I wszystko po polsku lub z polskim komentarzem.
Odpowiedz
(30-07-2013, 13:02)aksa78 napisał(a): ps czy znacie nazwy ulic na ktorych mozna bez wiekszych problemów zaparkowac???

O parkingach pisaliśmy wielokrotnie. W mieście jest sporo parkingów. Duża cześć miasta należy do płatnej strefy parkowania o, której pisalem tutaj.
Są też parkingi P+R.
Niektóre z nich są bezpłatne.
Jednak sytuacja w takich miejscach bywa dynamiczna tzn. gwarancji do miejsca na bezpłatnym parkingu w środku dnia nie ma.
Co do biletów komunikacji miejskiej jeśli jedziecie na 1 dzień i są dwie osoby dorosłe to warto kupić grupowy bilet 24 godzinny. Cena biletu 3300 Ft. Czyli tyle ile 2 bilety dobowe po 1650 Ft. Bilet grupowy pozwala na przejazd łącznie 5 osób. Pisaliśmy o nim na forum warto poszukać i poczytać.
Odpowiedz
Witam,

Proszę o radę. Czy rzeczywiście autobus lini 233 łączy bezpośrednio Ferenciek tere z Tropicarium (1222 Budapest, District XXII, Nagytétényi út 37-43). Gdzieś znalazłem, że autobusy numer 233 mają różne oznaczenia A, B i express, dlatego trochę się zaczynam gubić...

pozdrawiam
Jacek
Odpowiedz
(06-08-2013, 9:06)jhucal napisał(a): (...) Czy rzeczywiście autobus lini 233 łączy bezpośrednio Ferenciek tere z Tropicarium (1222 Budapest, District XXII, Nagytétényi út 37-43). (...)
Jacek


Autobus 233 rzeczywiście łączy te dwa punkty. Ale niestety ten autobus ma "kapryśny" rozkład jazdy. Ja proponowałbym Ci odwiedzić strone po angielsku gdzie możesz zaplanować podróż.
Odpowiedz
Dziękuję bardzo za linka i podpowiedź. Czułem w kościach, że ta linia 233 nie jest taka łatwa.
Odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś wie czym się różni linia 133E od 233E w okolicach tropicarium? Przystanki teoretycznie inne ale google maps pokazuje mi taką samą trasę obu tych lini. Przyznaję, że znowu zbaraniałem... Zdziwiony
Odpowiedz
Przedpołudniowa przerwa to właściwie jej jedyna wada. No, dobra: wcześnie kończy kursy - druga. Ale kiedy jeździ, to dowozi bez problemów.

Jest dobra okazja, by przypomnieć o niewielkiej aplikacji BPmenetrend, którą można zaistalować w posiadanym telefonie (Android, iPhone). Po zaistalowaniu można mieć najaktualniejszy rozkład jazdy zawsze pod ręką, ponieważ działa również bez dostępu do sieci. A ileż pomocy oferuje swym użytkownikom, najłatwiej się przekonać właśnie w takich okolicznościach, jak podróż do Campony. Z centrum jedzie się ponad 35 minut, a zaokienne krajobrazy niejednokrotnie podsuną myśl, że już chyba jesteśmy za daleko, odsuwając na bok wiedzę, że przecież ten autobus dalej nie jedzie. Można w czasie podróży przywołać właściwą linię i porównywać mijane przystanki z ich wykazem w telefonie.
Odpowiedz
Dzięki za wyjaśnienie. Aplikacje już widziałem wcześniej, ale niestety brak podstaw języka węgierskiego trochę na wstępie utrudnia posługiwanie się aplikacją.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 446 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 308 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 88,206 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 324 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 501 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości