Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
Witam,
Na pewnej stronie przeczytałam taka informacje:

Przy zakupie biletów długookresowych, obowiązujących 7 dni lub dłużej, pracownicy BKV poproszą o aktualne zdjęcie, które umieszczone zostanie na karcie podpisanej naszym imieniem i nazwiskiem. Do karty dołączony będzie papierowy bilet z zaznaczonym okresem obowiązywania. Karta nie traci ważności przez wiele lat, dlatego warto ją zachować i w razie przyszłej wizyty w Budapeszcie od razu kupić wyłącznie wkładkę biletową, zamiast powtarzać całą procedurę rejestracji.

Przeczytałam także cała konwersacje na tym forum i nikt o zdjęciu nie wspominał. Czy ktos mógłby sie do tego odnieść?


Co jeszcze powinieneś wiedzieć?
Odpowiedz
(30-06-2014, 21:43)kkinia13 napisał(a): Witam,
Na pewnej stronie przeczytałam taka informacje:
Przy zakupie biletów długookresowych, obowiązujących 7 dni lub dłużej, pracownicy BKV poproszą o aktualne zdjęcie(...)

Dawniej bilet można było nabyć tylko posiadając legitymację BKV .
Teraz nie musisz mieć legitymacji. Kupując bilet podajesz numer Twojego dokumentu potwierdzającego tożsamość i tylko z tym dokumentem bilet jest ważny. Oczywiście legitymacja jeszcze istnieje ale to tylko jena z możliwości.
Poniżej wymienię dokumenty honorowane przez BKV/BKK do zakupu biletu okresowego.

Bilet bez zniżki:
-legitymacja BKK
-legitymacja VOLÁNBUSZ-BKSZ (tylko do biletu Budapest)
-dowód osobisty
-prawo jazdy

Bilet uczniowski:
-węgierska legitymacja szkolna

Bilet studencki:
-legitymacja studencka
-paszport (dla dzieci węgierskich poniżej 14 roku i obcokrajowców poniżej 16 roku życia)

Bilet emeryta/rencisty
-legitymacja emeryta/rencisty BKK

Bilet dla rodzin z małymi dziećmi:
-legitymacja dla rodzin z małymi dziećmi

W innych specjalnych przypadkach:
- stosowne zaświadczenie.

Uwaga w celu zakupienia biletu miesięcznego dla psa należy wyrobić mu legitymację BKK i w miejscu zdjęcia wpisać EB.
Odpowiedz
Lece ze swoją dziewczyną w poniedziałek i wracam w piątek, będziemy dużo korzystali z komunikacji miejskiej więc szukam najbardziej opłacalnej dla mnie wersji biletu. Czy dobrze mi się wydaje że będzie to ten bilet:
http://www.bkk.hu/en/monthly-budapest-pa...tudents-2/

Oboje mamy ważne polskie legitymacje studenckie, czy one upoważniają nas do zakupu tego biletu? A jeśli tak to czy potrzebne jest zdjęcie do niego?
Odpowiedz
(22-02-2014, 14:29)gonzomaster napisał(a): no i pomyliłem kolejki Uśmiech
fogaskerekű vasút o tą chyba mi chodziło w punkcie pierwszym Uśmiech
Wiem że na tą kolejkę obowiązują bilety okresowe, czy są poza autobusami, tramwajami i metrem jakieś środki z których możemy bezpłatnie korzystać mając BKK? Np. jakieś tramwaje wodne albo inne kolejki?
Odpowiedz
(02-07-2014, 19:56)alko napisał(a): (...)Wiem że na tą kolejkę obowiązują bilety okresowe, czy są poza autobusami, tramwajami i metrem jakieś środki z których możemy bezpłatnie korzystać mając BKK? Np. jakieś tramwaje wodne albo inne kolejki?

Bilet miesięczny jest ważny w granicach administracyjnych miasta we wszystkie dni na następujących liniach: 1-299, 900-999, M1, M2, M3, M4, H5, H6, H7, H8, H9, D14, w określonych pociągach MÁV-START, na określonych kursach linii autobusowych VOLÁN i w dni robocze na liniach D11, D12, D13 (tramwaje wodne).
Odpowiedz
(02-07-2014, 21:27)Waldek napisał(a):
(02-07-2014, 19:56)alko napisał(a): (...)Wiem że na tą kolejkę obowiązują bilety okresowe, czy są poza autobusami, tramwajami i metrem jakieś środki z których możemy bezpłatnie korzystać mając BKK? Np. jakieś tramwaje wodne albo inne kolejki?

Bilet miesięczny jest ważny w granicach administracyjnych miasta we wszystkie dni na następujących liniach: 1-299, 900-999, M1, M2, M3, M4, H5, H6, H7, H8, H9, D14, w określonych pociągach MÁV-START, na określonych kursach linii autobusowych VOLÁN i w dni robocze na liniach D11, D12, D13 (tramwaje wodne).

Dziękuje za odpowiedź. Ten bilet obowiązuje również na Fogaskerekű Vasút mimo jej niewymienienia? Oraz czy posiadasz informacje czy można go kupić na lotnisku bo jak rozumiem to jako polskiemu studentowi posiadającego tylko polską legitymacje studencką możliwość kupna tego biletu przysługuje ?
Odpowiedz
(02-07-2014, 21:42)alko napisał(a): (,,,) Ten bilet obowiązuje również na Fogaskerekű Vasút mimo jej niewymienienia? Oraz czy posiadasz informacje czy można go kupić na lotnisku (...)

Po pierwsze kolejka zębata (Budapesti Fogaskerekű Vasút) jest wymieniona. Ma ona numer linii 60.

A teraz o możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej przy lotnisku im Ferenca Liszta w Budapeszcie.

Punkty sprzedaży
1. Kiosk z prasą zlokalizowany przy terminalu 2B.
Czynny od poniedziałku do niedzieli od 04:30 do 22:30. Można tam kupić bilety jednorazowe.
2. Punk obsługi BKK zlokalizowany przy terminalu 2A na poziomie przylotu.
Czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 08:00 do 22:00.
Możliwość zakupu biletów: jednorazowych, typu dobowego, miesięcznych, kwartalnych, na semestr, ulgowych biletów rocznych.
3.Punk obsługi BKK zlokalizowany przy terminalu 2B na poziomie przylotu.
Czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 09:00 do 21:00.
Możliwość zakupu biletów: jednorazowych, typu dobowego, miesięcznych, kwartalnych, na semestr, ulgowych biletów rocznych.
Niedaleko od lotniska jest zlokalizowany automat do sprzedaży biletów na stacji kolejowej Ferihegy (Ferihegy vasútállomás).
Godziny pracy od poniedziałku do niedzieli od 4:00 do 12:00, 12:20 do 15:10 i 15:35 do 23:00. Sprzedawane bilety: typu dobowego i miesięczne.

Tutaj masz mapkę
[Obrazek: r1bjif.jpg]
Odpowiedz
Dziękuje za odpowiedź. Czyli dobrze rozumiem że dostane taki bilet zarówno w terminalu A oraz B ? I że jest to najbardziej opłacalny bilet po Budapeszcie będąc w tym miejscu 5 dni ?
Odpowiedz
Myśleliśmy, żeby wybrać się z Siofok na jeden dzień do Budapesztu. Czytam i czytam i zastanawiam się, czy ma to sens z dwójką dzieci 7 i 12 lat. Młodszy nie wiem czy da radę.
Im więcej czytam, tym bardziej mam wrażenie, że nie da się tego ogarnąć bez dokładnego planu co zobaczyć, jak dojechać, gdzie przystanki itp. Czy ma sens taka wyprawa, czy lepiej zostawić Budapeszt na oddzielny weekend bez dzieci?
Odpowiedz
No pewnie, że ma sens! 7 lat to już duże dziecko Uśmiech Żeby dzieciaków za bardzo nie zmęczyć odpuszczacie sobie wstępy do muzeów, kościołów (ewentualnie wybieracie jeden: Macieja lub Bazylikę). Na Deaku kupujecie bilet dzienny 1) Obowiązkowo przespacerować się Mostem Łańcuchowym albo przejechać przez most autobusem nr 16 z pl. Deaka, wjeżdżacie nim na Wzgórze Zamkowe do pl. Szent Haromsag ter. 2)Tam kościół Macieja i Baszta Rybacka. Zamek z zewnątrz, o 12.00 zmiana warty przed pałacem prezydenckim. Powrót autobusem do pl. Deaka. (albo np. z góry można zjechać wagonikiem Sikló i do autobusu wsiąść dopiero na dole). 3)Na Deaku (a w zasadzie Erzebet ter) na chwilę przy Budapest Eye. Stąd blisko do Bazyliki. (w okolicy sporo knajpek, obiad albo kawa, lody) 4) Trochę dalej Parlament (od Bazyliki przechodzicie przez plac Wolnosci,fontanna, trochę historii). Spod Parlamentu tramwajem nr 2 do Jaszai Mari ter. 5) Obiad np. w Pozsony etterem na Pozsonyi u.(smacznie, po węgiersku, ceny OK), stąd blisko do przystanku Jaszai Mari ter na statek BKV. Płyniecie do przystanku Gellert (można odpocząć, zobaczyc miasto z innej perspektywy, dzieciakom się spodoba). 6) Tu zobaczycie fajną stację nowego 4 metra. Przejeżdżacie nim na drugą stronę, tu też ciekawa stacja Fovam ter. 7) A nad nią do obejrzenia Centralna Hala Targowa, zakupy, upominki, można coś zjeść.
8) Albo pomijacie przejażdżkę statkiem i po Parlamencie i Bazylice z pl.Deaka żółtym metrem od razu na pl. Bohaterów, zamek Vajdahunyad, pomnik Anonima.
To taki plan na szybko. Powinniście dać radę z dziećmi.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 453 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 308 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 88,226 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 324 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 503 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 22 gości