Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
Bilet dzienny BKK, grupowy dla min. 5 osób kosztuje 3300 forint Uśmiech
Odpowiedz
Hm Uśmiech tak prosto brzmi Uśmiech
Gdzie proponujesz zaparkować i wystartować? Czy lepiej jechać tam w tygodniu czy w weekend?
Odpowiedz
polecałam juz tu gdzieś na forum parking za Westendem, przy Ferdinand hid (kek palank parkolo, chyba 900 ft/ dzien, 7.00-23.00), stamtad dojedziecie niebieskim metrem z Lehel ter albo z Nyugati do pl. Deaka. Innych za bardzo nie znam, ale na forum na pewno znajdziecie tez inne opcje.
Odpowiedz
(04-07-2014, 10:08)budapeszter napisał(a): polecałam juz tu gdzieś na forum parking za Westendem, przy Ferdinand hid ...
Ferdinand hid... to ponad stuletni wiadukt (odremontowany), wybudowany ponad torami kolejowymi przy Dworcu Zachodnim (Nyugati Pályaudvar), łączy Váci út z Podmaniczky utca.
Odpowiedz
(04-07-2014, 9:30)jonaska napisał(a): Gdzie proponujesz zaparkować i wystartować?

Skoro jedziesz z Siofok to raczej nie ma sensu przejeżdżać przez całe miasto.
W wątku 'Czwarta linia metra' opisałem jak dość bezstresowo dojechać i zaparkować koło Bikas Park, stamtąd metrem i BP zdobyty Oczko
Odpowiedz
Wszystko tu pewnie jest ale że jestem świeżo 'po' , kilka uwag.
Zaczynając od oftopu, czy warto na 1 dzień, pewnie że warto ale żeby faktycznie poznać Budapeszt, potrzeba moim zdaniem przynajmniej 2 tygodni, oczywiście zakładając że nie jedziemy non stop łazić a wypoczywaćOczko
Miasto jest piękne, duże, tętniące życiem z masą atrakcji no i z Balatonem w pobliżu.
Co do przemieszczania się - z perspektywy turysty , bajka - metro wiadomo ale po kilku dniach przerzuciliśmy się głównie na transport naziemny.Ogólnie czy dzień czy noc, nie ma problemu z przemieszczaniem się a czy trafimy na 20 letniego ikarusa czy na np nowiutki wielki tramwaj, to tylko kwestia przypadkuOczko.
Jazda na gapę odpada - w metrze zawsze przy wejściu kanary, w autobusach kierowca zazwyczaj otwiera tylko przednie drzwi i 'sprawdza' bilety.Mieliśmy nawet taki przypadek że jakaś kobita wsiadła nie pokazując biletu, autobus nie ruszył natomiast z głośników poszła jakaś wiadomość po której kobita bilet skasowała a autobus ruszył dalej.Oczko
Z drugiej strony, mając wykupione bilety tygodniowe, nikt nigdzie nie sprawdził daty ważności na tych biletach.Wystarczyło pokazać -jak nie zmienią kolorystyki to na tym czerwonym kwitku za rok pewnie podróżowalibyśmy bez problemuOczko
Ostatnia sprawa -tramwaj wodny.Z racji czasu podróży, domyślam się że to tylko atrakcja dla turystów.Zauważyłem 2 typy statków - jeden, z tylko jednym pokładem, do tego zamkniętym -omijać ,zero przyjemności, w upały musi być tam nieprawdopodobny zaduch -drugi z dwoma pokładami w tym drugim otwartym, jak najbardziej.
Odpowiedz
ps.żółta, historyczna linia metra, punkt obowiązkowy.Ten minimalizm kolejek w połączeniu z przystankami.Odwrotne wrażenia jak z 4 linii = brutalizmOczko
Odpowiedz
Czy dobrze rozumiem, że na bilet grupowy (ten do 5ciu osób za 3300) na parkingach P+R to tylko 1 auto na bilecie? Czy dwa jakoś mogą? Uśmiech
Odpowiedz
Tak, bilet grupowy 24 godzinny - do 5 osób za 3300. W cenie biletu od pon. do piątku przejażdżka tramwajem wodnym.
Odpowiedz
To już wiem Uśmiech A co z parkowaniem na P+R?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 444 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 308 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 88,201 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 324 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 500 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości