Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
[quote='chocolate_cake' pid='22983' dateline='1435569911'(...)Czy tam na lotnisku od razu uda mi się kupić ten bilet grupowy 24 godzinny?
[/quote]
Kupisz bez problemu. Można płacić kartą. Do punktu obsługi klienta zazwyczaj jest długa koleja ale obsługa jest sprawna.
Odpowiedz
Dziękuję za szybką odpowiedź Uśmiech
Odpowiedz
Witam,
przeszukałem cały wątek i proszę Was o pomoc. Jadę z żoną i 11 latkiem na 5 dni. Będziemy się poruszać komunikacją. Jakie bilety według Was kupić, a żeby wyszło najtaniej.
Rafał
Odpowiedz
Ostrzegam - jeśli korzystacie z biletomatów i płacicie tak by dostać resztę banknotem - sprawdźcie sobie czy otwór do wydawania reszty banknotami(na dole) nie jest zatkany papierami, pewnie przez jakiś gnojów.Chciałem kupić 2 bilety(700HUF), wrzuciłem 2000 - wydało bilety i resztę w bilonie(300HUF) - czekam na 1000 w banknocie a tam nic choć strzałka się świeci.Patrzę, ktoś nawrzucał jakiś papierów w ten otwór, nim zorganizowałem sobie jakiś patyk, strzałka przestała się świecić więc najpewniej biletomat zabrał sobie kasę z powrotemOczko - coś jak w bankomacie.
Odpowiedz
(07-07-2015, 14:37)srafal napisał(a): (...)Jakie bilety według Was kupić, a żeby wyszło najtaniej.
Rafał

Trudno odpowiedzieć na takie ogólne pytanie. Trzeba przeliczyć ile będziecie dziennie jeździć, czy będą jakieś dni bez intensywnej jazdy środkami komunikacji publicznej.
Jeśli myślisz o biletach okresowych to do dyspozycji masz poniższe możliwości.
Na pięć dni jest np. bilet pięciodniowy za 4550 Ft dla 1 osoby.
Jest też bilet grupowy dobowy dla max 5 osób za 3300 Ft.
Dla dziecka można by kupić miesięczny bilet dla studentów (Havi Budapest-bérlet felsőoktatásban tanulóknak ) za 3 450 Ft. Wbrew nazwie mogą z niego skorzystać uczniowie pochodzący z krajów UE w wieku do 16 lat na podstawie paszportu/dowodu osobistego.
Oczywiście jest jeszcze bilet 72 godzinny dla 1 osoby w cenie 4150 Ft.
Są też bloczki 10 biletowe w cenie 3000 Ft (oszczędzasz na 10 przejazdach 500 Ft).
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź. Uśmiech
Odpowiedz
Witajcie

Szukałem odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań i wiele znalazłem. Ale ...
Chciałem się upewnić odnośnie biletu 24 godzinnego-grupowego. Obejmuje on poruszanie się komunikacją miejską maksymalnie 5 osób. Czy ponad tą grupę mogą znajdować się osoby zwolnione z opłat ??
Przykład:
4 dorosłych
1 dziecko powyżej 7 lat
2 dzieci poniżej 7 lat
Razem jest 7 osób ale 2 są zwolnione z opłaty. Czy możemy poruszać się za okazaniem biletu grupowego ??
Odpowiedz
Na logikę tak - jak dwójka ma za free to zostaje Was piątka, którą bilet obejmuje
Odpowiedz
u mnie z logika jest jak najlepiej ale .....

moze ma ktos praktyczne wiesci
Odpowiedz
Jak nikt nie odpisze, zawsze możesz zasięgnąć informacji u źródła.Ktoś angielski powinien tam znaćOczko
bkk@bkk.hu
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  'Maciej Je' w Budapeszcie ex-komar 4 447 24-04-2024, 9:20
Ostatni post: Slavekk
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 308 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 88,206 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 324 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Parkingi P+R stają się płatne. Waldek 1 501 01-07-2023, 20:15
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości