Covid-19 na Węgrzech
Słowenia wprowadziła Czechy na żółta listę.
Dlatego trzeba śledzić co kraje będą robić z Czechami bo oni dobijają do 30 zachorowań na 100 tys. mieszkańców w ciągu 14 dni, a Polska przebiła liczbe 20 i szybuje w górę.
Odpowiedz
Tak się zastanawiam... Czy wjeżdżając z kraju zielonego (np. z Chorwacji) obywatel kraju żółtego taktowany jest jakby przybywał z zieleni czy żółci?
Odpowiedz
Kraj narodowy. Wjeżdżający Czech do Słowenia z Austrii jest traktowany jako Czech czyli żółty. Ale jeśli byłby np. Ukraince z prawem pobytu w Austrii to byłby traktowany jak Austryjak a nie czerwony Ukrainiec.
Odpowiedz
Nie pytam się o regulacje słoweńskie tylko o węgierskie. Na stronie polskiej ambasady pisze jedynie o wjeździe z "terytorium państw zaszeregowanych do kategorii zielonej "
Odpowiedz
(07-08-2020, 15:18)Pudelek napisał(a): Nie pytam się o regulacje słoweńskie tylko o węgierskie. Na stronie polskiej ambasady pisze jedynie o wjeździe z "terytorium państw zaszeregowanych do kategorii zielonej "
Identycznie. 

To chyba logiczne. 
Jak byś wjechał z czerwonej Polski ewentualnie to nic nie zmieni że wjedziesz z Zielonej Słowacji. 
Na pytanie jak sprawdza?
Tak jak korytarze tranzytowe humanitarne. Wystarczy patrzeć na rejestrację.
Odpowiedz
(07-08-2020, 12:19)Cz@rek napisał(a): No ja już uziemiony, teoretycznie nie mogę się już wycofać z rezerwacji ,pisze teoretycznie bo booking w tej kwestii jest nieprecyzyjny i właściwie wszystko zależy od gospodarza obiektu.
Trochę też obawiam się jak będą reagować sami Węgrzy na Polaków, cholera wie co ich telewizja mówi o naszych wzrostach?
Pytałem kobiety jak tam dzwoniłem( ona to kierownik obiektu całego więc   coś tam wie)  jak oni to widzą i niby mówiła ,że co chodzi o koronawirusa nie ma tam żadnej paniki żeby polacy śmiało jechali ,tylko obserwować co robi poszczególny Rząd. Mówiła ,że są też ludzmi i w takiej sytuacji gdzie ktoś z niezależnej od siebie przyczyny nie jedzie to nie obciążą, mysle że tam będzie podobnie.    Ja bym wysłał wiadomość do obiektu czy w razie takiej sytuacji podarują.Jeszcze lepszy telefon jak się dogadacie i wiadomość.      Super ta tabelka co wyżej można linka?  Mysałem ,że Węgry aktualizują liste tylko co środę a skoro ta jest od dziś to pewno jestem w błedzie.
Odpowiedz
Aktualizują co środę (jeśli się nic nie zmieniło) ale wchodzi w życie z konkretnym dniem
Odpowiedz
a co z kapielami w basenach termalnych sa jakies ograniczenia zwiazane z COVID?
Odpowiedz
Polska niespodziewanie wprowadza nowe rozporządzenie dotyczące zakazu lotów z niektórych panstw
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26191358.html
Tak więc mogą zrobić wszystko bez zapowiedzi, nagle
Odpowiedz
(07-08-2020, 15:45)josef.svejk napisał(a):
(07-08-2020, 15:18)Pudelek napisał(a): Nie pytam się o regulacje słoweńskie tylko o węgierskie. Na stronie polskiej ambasady pisze jedynie o wjeździe z "terytorium państw zaszeregowanych do kategorii zielonej "
Identycznie. 

To chyba logiczne. 
Jak byś wjechał z czerwonej Polski ewentualnie to nic nie zmieni że wjedziesz z Zielonej Słowacji. 
Na pytanie jak sprawdza?
Tak jak korytarze tranzytowe humanitarne. Wystarczy patrzeć na rejestrację.

Zamiast Twojej logiki wolałbym jakieś potwierdzone stanowisko. Bo np. wjeżdżając z Chorwacji na Węgry raczej nie miałem okazji chwilę wcześniej być w czerwonej Polsce.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,230 724,863 11-05-2024, 18:56
Ostatni post: Slavekk
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 232 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 328 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 184 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 508 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości